Ana Sayfa » Genel Kültür » En Hafif Sigaralar – En Zararsız Sigara Markası

En Hafif Sigaralar – En Zararsız Sigara Markası

En Hafif Sigaralar yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Sigara ve alkol bağımlılığı günümüz zamanına baktığımızda en zararlı iki madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Ulaşımı daha kolay olan sigara, genç yaştaki çocukların kullanımı ile her gün daha tehlikeli hale gelmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hafif Sigaralar

Hafif Sigaralar
Hafif Sigaralar

Bazı sigara tiryakileri, sigaraları ağır ve hafif sigaralar olarak ikiye ayırmaktadır. Günümüzde erkekler ve kadınlar hatta daha yaşları çok küçük olan çocuklar dahi sigara kullanmaktadır. Sigaraya yeni başlayan veya içerken zorlanan kişiler hafif sigara tercih etmektedir.

Sağlık uzmanları sigaranın hafif veya ağır olmasının bir fark yaratmayacağını söyleseler de, tüketiciler hafif sigara tercih ederek kendilerini rahatlatmayı tercih etmektedir. Ayrıca Hafif sigaralar içerisinde bulundurdukları nikotin oranına göre belirlenmektedir. Bununla birlikte İşte nikotin oranına göre en hafif sigaralar şunlardır:

Sigara MarkasıNikotin Oranı
ParliamentOne0.1 mg
Kent White Super Light0.1 mg
Winston One (beyaz)0.1 mg
Davidoff Black0.1 mg
Chesterfield Grey0.3 mg
Pall Mall Turuncu0.4 mg
Marlboro Touch Soft Gri0.4 mg
Winston Slender Grey0.4 mg
Kent Gray0.5 mg
Winston Grey0.5 mg
Marlboro Blue Ices (mentollü)0.5 mg
Marlboro Red/ Red Click0.8 mg
Camel Soft/ Black0.8 mg
Winston Dark Blue0.8 mg
Kent Blue0.8 mg
Batı Kırmızısı/ Mavi0.8 mg
Pall Mall Red0.8 mg
Rothmans Blue0.9 mg
Davidoff Burgundy0.9 mg
Parliament Rezerve1 mg

Bayan Sigarası

Birçok insan kadınlara sigara içmeyi yakıştırmamaktadır. Ancak erkekler kadar kadınlar da sigara tüketmektedir. Ayrıca Bazı kadınlar hafif sigaraları tercih ederken bazıları oldukça ağır sigaralar tercih etmektedir.

Hafif ve slim olan sigaralar halk arasında genelde bayan sigarası olarak adlandırılmaktadır. Bu şekilde adlandırılmalarının sebebi ise diğer sigaralara göre daha ince ve nazik durmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca Artık neredeyse bütün sigara markalarının slim sigarası bulunmaktadır.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kuşuma Ne İsim Koysam?  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Zararsız Sigara Markası

Sigaralar hafif olsun veya olmasın fark etmez hepsi oldukça zararlıdır. Kardiyologların da söylediği gibi vücudunuza yapabileceğiniz en büyük kötülük sigara içmek olacaktır. Pek çok insan internet üzerinde en zararsız sigara hangisi şeklinde araştırmalar yapsa da zararsız sigara diye bir şey ne yazık ki yoktur.

Zararsızdan ziyada nikotin oranları daha düşük olan sigaralar bulunmaktadır. Bu yüzden en zararsız sigara markası diye bir tabir yoktur. Ayrıca Parliament One, Winston One, Davidoff Black ve Kent White Super Lİght bilinen nikotini en az olan sigaralardır.

Chesterfield Sigara Çeşitleri 

Bununla birlikte Kökeni ABD olan Chesterfield markası, Drummond Tobacco Company ve Liggett Group’un sahibi olduğu ve ürettiği bir sigara markasıdır. Ayrıca Amerikan sigara markası olan Chesterfield, dünya çapında oldukça çok sevilmekte ve tercih edilmektedir.

Bu markanın sigaraları hemen hemen dünyanın her yerinde satılmaktadır. İşte Chesterfield sigara çeşitleri şunlardır:

 • Chesterfield Navy Blue Long
 • Chesterfield Navy Blue
 • Chesterfield Blue Long
 • Chesterfield Blue
 • Chesterfield Mode Navy
 • Chesterfield Click

Kent Sigara Çeşitleri 

Kent, 2003 yılında piyasaya sürülen bir Amerikan sigara markasıdır. ABD’de R. J. Reynolds Tobacco Company tarafından üretilirken başka yerlerde British American Tobacco tarafından üretilmektedir. Bununla birlikte Çok çeşidi olan bu marka birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Bununla birlikte Kendine has ve farklı türlerde sigarası olan bir markadır. Ayrıca Bu markanın en hafif sigarası ise Kent White Super Light olmaktadır. İşte Kent sigara çeşitleri şunlardır:

 1. Kent Dark Blue
 2. Kent Blue
 3. Kent Grey
 4. Kent White
 5. Kent D-Range Blue
 6. Kent D-Range Grey
 7. Kent D-Range Blue Long
 8. Kent D-Range Grey Long
 9. Kent Slims Black
 10. Kent Slims Grey
 11. Kent Slims Night Black
 12. Kent D-Range Deep Blue
 13. Kent D-Line Blue
 14. Kent D-Line Grey
 15. Kent Switch
 16. Kent HD Core
 17. Kent Nano Mix
 18. Kent Nanotek 2.0
 19. Kent Create D-Mix Plus
 20. Kent Black D-Mix

Winston Sigara Çeşitleri 

1954 yılında çıkan Winston, R.J. Reynolds Tobacco şirketi tarafından üretilmektedir. Ayrıca Amerikan sigara markası olan Winston, tüm sigara markalarının arasında yedinci sıradadır. Aynı zamanda en yüksek ABD pazar payına sahiptir.

Bununla birlikte Halk tarafından oldukça fazla bir tüketime sahiptir. İşte Winston sigara çeşitleri şunlardır:

 • Winston Blue
 • Winston Slender Blue
 • Winston Slender Dark Blue
 • Winston Slender Grey
 • Winston Dark Blue
 • Winston Deep Blue
 • Winston Slim Blue
 • Winston Slim Grey
 • Winston Red
 • Winston Xsence Gray

En Hafif Sigaralar

Birçok insan kendisini rahatlatmak için hafif sigaralar tercih etmek ister. Aslında rahatlamalı bir durum yoktur. Bununla birlikte Bunun sebebi ise her sigaranın sağlığa oldukça ciddi bir zararının olmasıdır.

En hafif sigaralar olarak adlandırılan sigaralar aslında nikotinleri düşük olan sigaralardır. Ayrıca Nikotin oranı düşük olan sigaralar daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. İşte en hafif sigaralar şunlardır:

 1. Parliament One
 2. Kent White Super Light
 3. Winston One
 4. Davidoff Black
 5. Chesterfield Grey
 6. Pall Mall Turuncu
 7. Marlboro Touch Soft Gri
 8. Winston Slender Grey

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

En Hafif Sigaralar adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın