Ana Sayfa » Genel Kültür » Instagram Biyografi Müzik Çalar Şekli – Müziğimi Nasıl Eklerim?

Instagram Biyografi Müzik Çalar Şekli – Müziğimi Nasıl Eklerim?

Instagram biyografi müzik çalar şekli yaparak diğer kullanıcılardan farklı bir atmosfer yaratmak ve dikkat çekmek mümkün. Biyografiler, kullanıcıların kendilerinden bahsettikleri ya da takipçilerinin görmelerini istedikleri şeyleri ekledikleri bir bölümdür. Müzik çalar şekli ekleyebilmek içinse aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

Instagram Biyografi Müzik Çalar Şekli
 • Instagram uygulamasını açın ve profilinizi görüntülemek için sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
 • Açılan ekranda Profili Düzenle düğmesine dokunun.
 • Müzik seçeneğine tıklayın.
 • Ekrana dinlemek istediğiniz müziği ekleyin.
 • Öne çıkarılacak olan bölümü belirleyebilmek için şarkının belirli bir alanını seçin.
 • Müzik ekleme işlemi tamamlandıktan sonra yukarıdaki Kaydet seçeneğine tıklayın.

Instagram Biyografiye Müzik Ekleme Kaldırıldı mı?

Ayrıca Instagram biyografiye müzik ekleme kaldırıldı mı sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Instagram kullanıcıları halen biyografilerine müzik ekleyebiliyor. Fakat bazı ülkelerde bu özelliğin kaldırılmaktan ziyade geçici süreliğine devre dışı bırakıldığı söyleniyor. Instagram, özellikle müzik endüstrisiyle ilgili sorunlar yaşamamak için müzik lisanslama haklarını çözmeye çalışıyor. Bu nedenle müzik özellikleri bazı bölgelerde kısıtlanmış veya geçici olarak kaldırılmış olabilir.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
Sevgiliyle Ortak WhatsApp Durumları – En Güzel, Yaratıcı Mesajlar!

Instagram’da Kendi Müziğimi Nasıl Eklerim?

Instagram’da kendi müziğimi nasıl eklerim diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Instagram’a kendi müziğini eklemek isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle kendi müziğinizi oluşturmanız veya kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için bir müzik yapma yazılımı veya müzik düzenleme uygulaması kullanabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz müziği bir müzik paylaşım platformunda (örneğin SoundCloud) paylaşmanız gerekiyor.
 • Instagram uygulamasını açın ve profilinizi görüntülemek için sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
 • Açılan ekranda Profili Düzenle butonuna tıklayın.
 • Müzik seçeneğine basın.
 • Açılan ekranda sağ üstteki + simgesine dokunun.
 • SoundCloud seçeneğini seçin ve eklediğiniz müziğe tıklayın.
 • Ekranın alt bölgesindeki Kaydet butonuna dokunun.

Instagram Şarkı Önerisi Nasıl Yapılır?

Instagram şarkı önerisi nasıl yapılır sorusu genellikle etki alanı geniş olan profil sahipleri tarafından merak ediliyor. Bu hesaplar çoğunlukla takipçilerine şarkı önerilerinde bulunmayı tercih ediyor. Bu noktada şarkı önerisinin nasıl yapılacağını bilmeyen ve yeni şarkıları nasıl keşfedeceğini bilmeyen kişilerin sayısı da epey yüksek. Instagram’da şarkı önerisi yapabilmek için aşağıdaki yöntemlerle özel şarkılar bulmak mümkündür:

 • Instagram’ı açın ve Keşfet bölümüne gidin.
 • Müzik etiketine sahip olan gönderileri arayın. Böylece Instagram’da içerisinde müzik olan gönderiler karşınıza çıkacaktır.
 • Beğendiğiniz şarkıları ve sanatçıları takip edebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu da Instagram’ın sizin müziklerle ilgilendiğinizi anlamasını sağlayacaktır.
 • Bunun yanı sıra Instagram üzerinden #müzik #hiphop #pop gibi etiketleri de aktif olarak takip edebilirsiniz. Böylece yeni şarkılar ve yeni sanatçılar keşfetmeniz de kolaylaşacaktır.

Instagram’da Resme Nasıl Müzik Eklenir?

Özellikle Instagram’da resme nasıl müzik eklenir diye merak eden ve yeni akımlara ayak uydurmak isteyen kişiler için yanıt oldukça basittir. Herhangi bir ek işlem yapmadan Instagram’da aşağıda bulunan + simgesine tıklayın. Paylaşmak istediğiniz görseli seçin ve ilerleyin. Sonrasında açıklama yazacağınız bölümde hemen aşağıda bir Müzik bölümü de göreceksiniz. Bu özellik aracılığıyla fotoğrafınızın arkasında dilediğiniz müziğin çalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece fotoğrafınızı gören herkes müziği de dinleyecektir.

Instagram Müzik Ekleme İstediğim Şarkı Yok

Instagram müzik ekleme istediğim şarkı yok diyorsanız yapılması gereken işlem son derece basittir. Bunun için ilk etapta müziğin Instagram kütüphanesinde olmadığından emin olmanız gerekiyor. Nitekim düzenli olarak güncellenen bu kütüphaneyi son bir kez daha kontrol edebilirsiniz. Sonrasında ise şarkıyı telefona indirmeniz ve bunu bir video düzenleme uygulamasıyla resimle birleştirmeniz yeterli olacaktır.

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan Ana Sayfamıza Göz Atın!

Yazımızı Değerlendirin.
“Instagram Biyografi Müzik Çalar Şekli – Müziğimi Nasıl Eklerim?” üzerine 2 yorum
Yorum yapın