Ana Sayfa » Oyun » The Forest Craft Listesi

The Forest Craft Listesi

The Forest Craft Listesi yazımızla sizlerleyiz. Bildiğiniz üzere The Forest arkadaşlarla oynanabilecek güzel bir hayatta kalma oyunu. The Forest yalnızca bina yapmayla sınırlı değildir, aynı zamanda itemler ve onlarca silah, ilaç ya da diğer yararlı araçlar üretebilirsiniz. Bu itemlerden bazıları, onlara ek özellikler kazandırarak veya genel savaş yeteneklerini artırarak daha da geliştirilebilmekte. Biliyorsunuz ki hayatta kalma oyunlarının en önemli parçası craft sistemidir. Bu oyunu hem güncel tutar hem de oynanış zevkini arttırır. Siz de Forest oynarken hangi eşyalarla neler yapabileceğiniz öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Oyun içerisinde nasıl yapacağınız verilmeyen eşyaların craftlarını sizler için derledik.

Üretime başlamak için envanter ekranınıza girmeniz gerekir (“I” düğmesine basarak). Ekranın ortasındaki mendil, bir üretim masası açılır. Birleştirmek istediğiniz tüm öğelerin üzerine tıklayarak oraya taşınmakta. Böylece bir item craftlamak için, gerekli malzemeleri eklemeniz gerekir (istediğiniz öğenin üzerinde sağ fare düğmesine basarak) malzemeleri istediğiniz sırayla ekleyebilirsiniz, ancak tek seferde yalnızca tek bir item oluşturabilirsiniz (örneğin, tek seferde 10 Molotof oluşturmak için 10x İçki ve 10x Bez ekleyemezsiniz). Ayrıca eşyalar mendilin üzerine yerleştirildikten sonra, üzerlerine gelindiğinde farenin sağ tuşuna basın, bu da doğru eşyaları seçmeniz şartıyla istenilen ürünü oluşturabilmektesiniz.

The Forest Craft Listesi
The Forest Craft Listesi

The Forest Silah Craftlama

İtemMalzemelerEk bilgi
İşlenmiş baltaÇubuk + Kaya + İpSavaşta ve ağaçları kesmek için kullanılan temel balta.
SapanÇubuk + Kumaş + Elektrik BandıMühimmat olarak küçük taşlar kullanan basit ve yapımı kolay bir menzilli silah.
Hazırlanmış YayÇubuk + Kumaş + İpYamyamlarla savaşmak ve uzaktan avlanmak için kullanılabilen temel yay.
Yükseltilmiş ÇubukÇubuk + KumaşStick’in yükseltilmiş versiyonu, biraz daha yüksek hasar veriyor.
Yükseltilmiş KayaKaya + KumaşOyuncunun önemli miktarda hasar verebildiği Rock’ın yükseltilmiş versiyonu.
Zayıf Mızrak2x ÇubukSavaşta ve balıkçılıkta kullanılabilen temel mızrak.
Yükseltilmiş MızrakZayıf Mızrak + 2x Kumaş + 3x KemikMızrak’ın yükseltilmiş versiyonu, özellikle yamyamlarla uğraşırken son derece etkili.
Yangın Çıkaran MızrakYükseltilmiş Mızrak + Kumaş + AlemDüşmanları saldırılarla ateşe vermenize izin veren Yükseltilmiş Mızrak’a yükseltme.
Molotof KokteyliKumaş + İçkiHerkesin bildiği bir patlayıcı, içinde alkol bulunan bir bomba. Menzildeki tüm düşmanları ateşe verme yeteneğine sahiptir. Bunun dışında şişenin patlaması için ucunun bir Çakmak ile yakmanız gerekir!
BombaAlem + Devre Kartı + Madeni Paralar + Kol Saati + Elektrik Bandıİşlenebilen temel bomba. Oyundaki tüm patlayıcıların en zayıfı, ama yine de tek bir patlamada çoğu düşmanı öldürecek kadar güçlü.
Kafa BombasıBomba + KafaOyundaki en güçlü patlayıcı olan Bomba’nın yükseltilmiş versiyonudur. Tek bir patlamada neredeyse tüm düşmanları öldürebilir.
Yapışkan BombaBomba + Özsuİsminden de anlaşılacağı gibi ulaştığı ilk hedefe yapışabilen yapışkan bir bomba. Özellikle yamyamlara ve mutantlara karşı son derece etkilidir.
The Forest Silah Craftlama

Bu içeriğimize benzer olan Lol İade Hakkı Alma yazımızı da inceleyebilirsiniz

The Forest Yükseltme

Yükseltme TürüMalzemelerEk bilgi
Hasar YükseltmesiDiş + Öz + silahSaldırı hızını 0,05 azaltırken, silahın hasarını 0,1 puan artırır.Yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Hasar Yükseltmesi+İçki + Özsu + silahSaldırı hızını 0,1 azaltırken, silahın hasarını 0,2 puan artırır.Yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Hız YükseltmeTüy + Sap + silahSilahın saldırı hızını 0,1 artırırken hasarı 0,05 azaltır. Bunun yanında yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Zehir Yükseltmesi4x İkiz böğürtlen + silah4x Kar Meyveleri + silah1x Amanita Mantarı + silah1x Jack Mantarı + silahSilaha zehir uygulayan bir yükseltme. Aynı zamanda silah ek hasar vererek düşmanın saldırı ve hareket hızını aynı anda yavaşlatır.
Yangın YükseltmesiKumaş + silahSilahın düşmanları ateşe vermesine izin veren bir yükseltme.
Ateş+ YükseltmesiKumaş + İçki + silahYukarıda açıklanan yükseltmenin geliştirilmiş sürümü.
El Feneri YükseltmesiEl Feneri + Elektrik Bandı + TestereEl Feneri + Elektrik Bandı + Modern YayEl Feneri + Elektrik Bandı + Hazırlanmış YayEl Feneri + Elektrik Bandı + Çakmaklı TabancaOyuncunun silaha bir El Feneri takmasını sağlayan bir yükseltme. Böylece, elinizde bir silah tutarken çevredeki alanı ışıklandırabileceksiniz.
The Forest Yükseltme

Yükseltmeler yalnızca şu silahlara uygulanabilmekte: Plane Axe, Crafted Axe, Rusty Axe, Modern Axe, Club, Crafted Club ve Upgraded Stick. The Forest Craft Listesi yazımıza zırh craftlamayla devam edelim.

The Forest Zırh Craftlama

İtemMalzemelerEk bilgi
Kertenkele Derisi ZırhıKertenkele DerisiOyunda kertenkeleleri öldürerek elde edilebilecek en temel zırh. Sadece onu karaktere giymeniz yeterli. Bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafından giyilebilir.
Sıcak GiysiRakun Derisi + 4x Domuz Derisi + 6x Geyik Derisi + Tavşan Kürkü + 2x Kumaş + 2x HalatZırh amacına hizmet eden ama aynı zamanda soğuktan koruyan eksiksiz bir takım elbise.
Gizli ZırhKertenkele Derisi + 15x YaprakKertenkelelerden elde edilenle aynı savunma yeteneklerine sahip, ancak gizliliğe ek bir bonus veren bir zırh. Böylece çalıların arasında dururken düşmanların sizi bulma şansı daha düşük olacak. Bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafından giyilebilir.
Kemik Zırhı6x Kemik + 3x KumaşKertenkele Derisi Zırhından iki kat daha fazla zırh sağlar. Ama bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafından giyilebilir.
Kar Ayakkabısı5x Çubuk + 2x İpKarda hareket etmek için kullanılan ayakkabılar – karakterin o arazide daha hızlı hareket etmesini sağlar. Fakat Tavşan Kürk Ayakkabı ile birlikte giyilemezler.
Tavşan Kürklü Botlar3x Tavşan Kürk + 2x İpTavşan kürkünden yapılmış, soğuktan koruma sağlayan ve gizliliği artıran ayakkabılar. Fakat Kar Ayakkabıları ile birlikte giyilemezler.
The Forest Zırh Craftlama

The Forest Mermi Craftlama

Ok (5x)Çubuk + 5x TüyHazırlanmış Yay için mühimmat olarak kullanılabilecek bir temel ok paketi.
Kemik Ok (5x)Çubuk + 5x Tüy + 5x KemikNormal oklardan %40 daha güçlü bir kemik ok paketi.
Zehirli Ok (5x)5x Ok + 4x İkiz Çilek5x Ok + 4x Kar Meyveleri5x Ok + Amanita Mantarı5x Ok + Jack MantarıBir grup zehirli ok – vurulduğunda, düşmanın saldırı ve hareket hızı birkaç saniyeliğine azalır.
Ateş Oku (5x)5x Ok + Kumaş + İçkiDüşmanları ateşe verebilecek kışkırtıcı oklar.
The Forest Mermi Craftlama

The Forest Depolama Eşyaları

İtemMalzemelerEk bilgi
Kese2x Tavşan KürkKarakterin daha sonra tüketilebilmesi ve/veya kullanılabilmesi için meyveleri ve mantarları saklamasına izin verir (onsuz karakter onları topladıktan sonra tüketir).
Sopa ÇantaTavşan Kürk + 2x İp + 3x KumaşKarakterin 20 Çubuk taşımasına izin verir (10 yerine).
Kaya ÇantasıDomuz Derisi + 3x İp + KumaşKarakterin 10 Taş (5 yerine) taşımasını sağlar.
Atılabilir Taş ÇantaTavşan Kürk + İpKarakterin 25 Fırlatılabilir Kaya (10 yerine) taşımasını sağlar.
Ok Kılıfı3x Tavşan Kürk + İpKarakterin 20 ok daha taşımasını sağlar.
Mızrak Çantası2x Domuz Derisi + 2x Geyik Derisi + 2x Kumaş + 3x İpKarakterin 1 yerine 5 Mızrak taşımasına izin verir.
Su Derisi2x Geyik Derisi + İpKarakterin suyu depolamasına ve taşımasına izin verir (normalde toplandıktan sonra tüketilir).
The Forest Depolama Eşyaları

Bu içeriğimize benzer olan Metin 2 Yohara Görevleri yazımızı da inceleyebilirsiniz

The Forest Diğer Eşya Craftları

İtemMalzemelerEk bilgi
İp7x KumaşHalat oluşturmanıza izin verir.
Mavi Boya2x Yabanmersini + ÖzsuBlue Paint oluşturmanıza izin verir.
Turuncu Boya2x Kadife çiçeği + ÖzsuOrange Paint oluşturmanıza izin verir.
Mavi Boyalı SilahMavi Boya + Düz BaltaMavi Boya + Yükseltilmiş KayaMavi Boya + Yükseltilmiş ÇubukÜç silahtan birini maviye boyamanızı sağlar. Bunun dışında herhangi bir ek fayda sağlamaz.
Turuncu Boyalı SilahTuruncu Boya + Düz BaltaTuruncu Boya + Yükseltilmiş KayaTuruncu Boya + Yükseltilmiş ÇubukÜç silahtan birini turuncuya boyamanızı sağlar. Bunun dışında herhangi bir ek fayda sağlamaz.
Tamir aleti2x Çubuk + Kaya + 2x Kumaş + 10x ÖzsuHasarlı binaları onarmak için kullanılabilecek bir araç oluşturmanıza olanak tanır.
Enerji KarışımıHindiba + Koni ÇiçeğiSoda ile tamamen aynı şekilde çalışan, enerjiyi geri kazandıran bir enerji içeceği.
Enerji Karışımı+Hindiba + Koni çiçeği + Aloe VeraTüm enerji çubuğunu geri yükleyebilen enerji içeceğinin yükseltilmiş versiyonu.
Bitkisel ilaçAloe Vera + Kadife çiçeğiKaybedilen sağlığın bir kısmını geri yükler.
Bitkisel İlaç+Aloe Vera + Kadife çiçeği + Koni çiçeğiKarakterin sağlık noktalarını tamamen geri yükler.
The Forest Craft Listesi

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Oyun kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak The Forest Craft Listesi yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (8 Oy)
Yorum yapın