Ana Sayfa » Genel Kültür » Lee Min Ho Sevgilisi – Lee Min Ho Yeni Dizisi

Lee Min Ho Sevgilisi – Lee Min Ho Yeni Dizisi

Lee Min Ho Sevgilisi yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Kore sinema dünyasının en sevilen oyuncularından biri olan Lee Min Ho, birçok genç kızın dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda çekmiş olduğu film ve diziler ile Kore halkı tarafından da oldukça sevilmekte olan oyuncun aşk hayatı çok merak edilmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Lee Min Ho Kimdir?

Lee Min Ho, 22 Haziran 1987 yılında, Güney Kore’nin başkenti olan Seul’da dünyaya gelmiştir. Ailesi annesi, babası ve ablasından oluşmaktadır. Aynı zamanda Ailesi budist olan Lee Min Ho’nun kendisi bir dine mensup değildir. Bununla birlikte Küçükken futbolcu olmak istemiştir ancak ilkokul 5. sınıfta geçirmiş olduğu bir kazadan dolayı yaralandığı için bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştır. Ayrıca Lise 2. sınıf öğrencisi olduğu zamanlar oyunculuk dikkatini çekmiştir ve bu meslek üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Gitmiş olduğu okullar:

 • Namsung İlkokulu
 • Banpo Ortaokulu
 • Danggok Lisesi
 • Honkuk Üniversitesi

Lee Min Ho Kaç Yaşında?

22 Haziran 1987 senesinde Güney Kore’de dünyaya gelen sanatçı, şu an 36 yaşındadır. Ayrıca ünlü oyuncu 1,87 cm boyunda ve 73 kilogramdır. Genç kızlar tarafından ilgi odağı olan oyuncu yengeç burcudur. Aynı zamanda Lee Min Ho, Madame Tussauds Müzesinde balmumu heykeli bulunan ilk Koreli ünlü olmayı başarmıştır. Bununla birlikte Sosyal medya hesaplarında toplamda 60 milyondan fazla takipçisi ile de ülkenin en çok takip edilen ünlüsüdür.

Lee Min Ho Dizileri

Küçükken geçirmiş olduğu kaza neticesinde futbolcu olma hayaliden vazgeçen oyuncu, bu olayın ardından oyuncu olmaya karar vermiştir. Aynı zamanda lisede bir üst sınıfta olan arkadaşının yardımıyla Starhaus Entertainment’a katılmıştır. Ayrıca Eğitiminin bitmesi ile oyuncu seçmelerine katılmıştır ve birçok küçük rollerde oynamıştır. Bununla birlikte ilk büyük rolü ise Boys Over Flowers dizisinde Gu Jun Pyo’dur. Lee Min Ho’nun rol almış olduğu diziler sırası ile şu şekildedir:

YılDizi AdıRolKanalNotlar
2005Love HymnMBCAşçı
2006Secret Campus Park Doo HyunEBS
2007Mackerel RunCha Gong ChanSBS 
2007I’m SamHeo Mo SeKBS2 
2008But I Don’t Know tooMin Wook GiMBC 
2009Boys Over FlowersGu Jun PyoKBS2 Başrol
2010Personal TasteJeon Jin-hoMBCBaşrol
2011City HunterLee Yoon SungSBSBaşrol
2012FaithChoi YoungSBSBaşrol
2013The HeirsKim TanSBSBaşrol
2016The Legend of the Blue SeaHeo Joon-jaeSBSBaşrol
2020The King: Eternal MonarchLee GonSBSBaşrol
2021PachinkoHansuApple Tv+Başrol

Lee Min Ho Yeni Dizisi 

Lee Min Ho Yeni Dizisi 
Lee Min Ho Yeni Dizisi 

Lee Min Ho 2023 yılında yayınlanacak olan yeni dizisinde Gong Hyo Jin ile partner olacak. Aynı zamanda Romantik komedi türünde olacak olan bu dizinin adı Ask the Stars olarak duyurulmuştur. Bununla birlikte dizi, bir astronot ve uzay turisti arasındaki aşkı anlatacak. Ayrıca Dizinin yönetmenliğini Park Shin Woo üstlenirken; senaryoyu Seo Sook Hyang kaleme alacak. Bununla birlikte Lee Min Ho dizide; uzay istasyonuna turist olarak gelen, güçlü ve sorumluluk duygusuna sahip olan Gong Ryong karakterini canlandıracak. Ayrıca dizinin bu yıl içinde ekranlara gelmesi beklenmektedir.

Lee Min Ho Tv Şovları 

Güney Kore dizilerinin vazgeçilmez yüzlerinden biri olan Lee Min Ho aynı zamanda dünyanın en bilindik aktörlerinden biridir. Bununla birlikte bulunmuş olduğu dizilerde genellikle başrol oyuncusu olup, Kore dizilerini en iyi şekilde yansıtmayı başarmıştır. Ayrıca Lee Min Ho’nun oynamış olduğu Tv şovları şu şekildedir:

 1. Boys Over Flowers
 2. City Hunter
 3. I Am Sam
 4. Mackerel Run
 5. Personal taste
 6. Recipe Of Love
 7. Rooftop Prince
 8. Secret Campus
 9. Sharp 1

Lee Min Ho Sevgilisi Var Mı?

Ünlü Lee Min Ho, oyunculuk yapan Park Min Young ile 2011 yılında ilişkiye başlamıştır ve 2012 yılında ilişkileri sona ermiştir. Aynı zamanda ünlü oyuncu bir diğer birlikteliğini 2015 yılında Miss A üyesi olan Bae Suzy ile yaşamıştır. Ancak bu ilişki de 13 Kasım 2017 yılında sona ermiştir ve ajansları tarafından halka duyurulmuştur. Ayrıca kendisi koyu tenli olduğundan daha açık tenli kadınları beğenmektedir. Bununla birlikte şu an yeni bir ilişkisi olmayan Lee Min Ho, Song Hye Kyo’nun ideal tipi olduğunu belirtmiştir.

Ayrıca Ji Chang Wook Sevgilisi hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Lee Min Ho Evlendi Mi?

Geçtiğimiz yıllarda Lee Min Ho düğün haberleriyle sosyal medyada en çok konuşulan kişi olmuştur. Lee Min Ho’un evlendiği ile ilgili sosyal medyada paylaşılan bir video ile viral olan bu konu aslında tamamen bir isim benzerliğinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda düğün töreni gerçek olsa da evlenen kişi Lee Min Ho değildir. Sadece isim benzerliği olan birisi olduğu ortaya çıkmış ve haberler yalanlanmıştır. Kısaca ünlü oyuncu Lee Min Ho evli değildir.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Lee Min Ho Sevgilisi adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ayrıca Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın