Ana Sayfa » Genel Kültür » Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri – Mickey Mouse Çizgi Film

Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri – Mickey Mouse Çizgi Film

Mickey Mouse Arkadaşları İsimleriMickey Mouse Çizgi Film yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda büyük küçük demeden herkesin hayran olduğu ve bir Disney yapımı olan Mickey Mouse hakkında bilgiler vereceğiz. 1920’li yıllarda başlayan Mickey Mouse serüveni, hala izlenmesiyle devam etmektedir diyebiliriz. Arkadaşları, tüm karakterleri, karakterlerin isimleri ve filmleri ile ilgili ayrı başlıklarda derlenen yazımız en detaylı şekilde sizlerle.

Mickey Mouse Çizgi Film

Mickey Mouse Çizgi Film
Mickey Mouse Çizgi Film

İlk olarak Mickey Mouse Çizgi Film, Walt Disney Productions tarafından üretilen bir dizi Amerikan animasyon komedi kısa filmidir. Seri, 1928’de Steamboat Willie ile kısa bir animasyon filmi olarak başladı. Ve bununla birlikte 1953’te yine bir kısa animasyon filmi olan The Simple Things ile sona erdi. 1983 ve 2013 yılları arasında dört ek kısa film daha yayınlandı. Seri, ses senkronizasyonu ve karakter animasyonu ile yenilikçiliği ile dikkat çekmiştir.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Miki Fare Çizgi Film

Hala tekrarları yayımlanan, zaman zaman da yeni animasyonlarla karşımıza çıkan Miki Fare Çizgi Film, farklı versiyonlarda bulunmaktadır. Mickey Fare’nin Kulüp Evi, Mickey’nin Muhteşem Dünyası, Mickey ve Çılgın Yarışçılar isimli animasyonlar, günümüze en yakın yayımlananlardır. Kısacası Miki Fare Çizgi Film hem eğiten hem de eğlendiren birbirinden farklı animasyonlarla yayın hayatına devam etmektedir.

Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri

En çok merak edilenlerden biri Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri ile yazımıza devam ediyoruz. Birbirine sıkı sıkıya bağlı olan Mickey Minnie Mouse ile başlamak daha doğru olacaktır. İlk yayımlandığında daha çok ön planda olan Mickey ve Minnie ilişkisi, daha sonra yeni karakterlerin eklenmesiyle kocaman bir aileye dönüşmüştür. İlk zamanlar Mickey ve Minnie’nin tüm maceralarının işlenmesiyle başlamıştır. Bununla birlikte yeni arkadaşlar eklendikçe daha çok eğitici yönü ortaya çıkmıştır. Hitap ettiği kitle nedeniyle; paylaşmayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı ön planda tutmuşlardır. Ve işte eğlendirirken öğreten Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri listesi:

 • Minnie Mouse
 • Pluto
 • Goofy
 • Pete
 • Donald Duck
 • Daisy Duck

Mickey Mouse Karakterleri

Mickey Mouse Karakterleri
Mickey Mouse Karakterleri

Saymakla bitmeyecek kadar Mickey Mouse Karakterleri bulunmaktadır. Ana karakterler yukarıda belirttiğimiz Mickey Mouse ve Minnie Mouse ile başlayıp, Goofy, Pete, Donald ve Daisy Duck şeklinde devam etmektedir. Ayrıca bazı bölümlerde farklı karakterler de ekranlarda bulunmaktadır. Türkçe isimleriyle Cin, Can, Cem olan Huey, Dewey ve Louie de gerek çizgi romanlarda gerek ise filmlerde yer almaktadır. Yayımlandığı günden bugüne birçok farklı sezon, aynı zamanda yeni bölüm yayımlanmış; her bölümüyle hayran bırakmıştır. Kısaca bilinmesi gereken Mickey Mouse Karakterleri ana karakterlerdir diyebiliriz.

Miki Fare Çizimi

Tüm çizgi filmler içerisinde düşünülecek olursa en kolay karakter Miki Fare çizimi olacaktır. Sadece yuvarlaklar çizilerek bile oluşturulabilir. 10 adımda oluşturulabilen oldukça kolay çizimler bulunmaktadır. Renklendirme için sadece ise kırmızı, siyah, sarı ve beyaz kalemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Minnie Mouse Çizimi

Mickie Mouse’dan farklı olarak Minnie Mouse çizimi biraz daha zordur. Çizgi filmde; Mickey Mouse’un sevgilisi olan Minnie, beyaz eldivenleri, fiyonklu ve aynı zamanda puantiyeli elbisesi, kurdeleli alçak topuklu ayakkabıları olan bir minik faredir. Daha fazla detay barındırması nedeniyle Minnie Mouse çizimi daha zor olmaktadır. Yine de birkaç yuvarlak ile başlayabileceğiniz çizimi adım adım giderek ilerletebilirsiniz.

Minnie Mouse Arkadaşları İsimleri

Şimdi ise Minnie Mouse Arkadaşları İsimleri kısmına geldik. Öncelikle Minnie Mouse; Mickey Mouse evreninde The Walt Disney Company tarafından yaratılmış bir çizgi film karakteridir.
Minnie, ara sıra sakin ama bazen küstah, genelde iyi huylu ve bununla birlikte neşeli ve kadınsıdır. Sevgi ve şefkatlidir, tüm arkadaşlarına karşı kibardır ve tüm görgü kurallarına uygun davranır. 2022’de, kırmızı puantiyeli elbisesinin yerine geçici olarak, siyah puantiyeli ve uyumlu fiyonklu mavi bir pantolon ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Farklı filmlerde yer almayan Minnie Mouse Arkadaşları İsimleri de şu şekildedir:

 • Mickey Mouse
 • Pluto
 • Goofy
 • Pete
 • Donald Duck
 • Daisy Duck

Mickey Mouse Türkçe

Yayımlanan tüm filmler, Mickey Mouse Türkçe olarak da bulunmaktadır. Amerikan bir yapımcı tarafından tasarlanmış olmasına rağmen dublajlar ya da çevirilerle sevenlerine sunulmaktadır. Türkiye kanallarında Mickey Mouse Türkçe olarak yayımlanmaktadır. Aynı zamanda internette bulunan bazı platformlarda da Türkçe dublajlı şekilde izlenilebilmektedir.

Mickey Ne Demek

İngilizce olarak oluşturulan karakterlerin Türkçe isimleri çok merak edilmektedir. Mickey ne demek sorusuna net bir cevap vermek gerekirse Mickey yalnızca isim olarak kullanılmıştır. İngilizce konuşmalarda, farklı cümleler içerisinde farklı anlam taşımaktadır. Bu nedenle Türkçe çevirisi Miki Fare olarak anılmaktadır.

Mickey Mouse Filmleri

Saymakla bitmeyecek kadar Mickey Mouse Filmleri bulunmaktadır. Günümüze en yakın şekilde yayımlananlar şu şekilde sıralanabilir: Mickey Fare’nin Karışık Maceraları, Mickey Fare’nin Kulüp Evi, Mickey Mouse Eğlence Evi, Mickey ve Çılgın Yarışçılar, Mickey’nin Muhteşem dünyası. Çok fazla film ve seri şeklinde devam etmektedir.

Son olarak Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Mickey Mouse Arkadaşları İsimleri yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer Dizi ve Film Önerileri kategorimizdeki diğer yazılarımıza da bakmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın