Ana Sayfa » Genel Kültür » Nasser Al Khelaifi Serveti

Nasser Al Khelaifi Serveti

Nasser Al Khelaifi Serveti yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Dünyaca ünlü iş insanı ve aynı zamanda eski sporcu olan Nasser Al Khelaifi, hem kariyeri hem de serveti ile gözleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Nasser Al Khelaifi Kimdir?

Tam ismi Nasser Ghanim El-Khelaifi olan Katarlı iş adamı, 12 Kasım 1973 yılında Katar’da dünyaya gelmiştir. Al Khelaifi, eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış ve daha sonra memeleketi olan Katar’a geri dönmüştür. 1992- 2003 yılları arasında profesyonel olarak tenis oynamış ve birçok başarılar elde etmiştir.

Ayrıca Ji Chang Wook Sevgilisi hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Şu an hala daha Katar’da yaşamını sürdürmektedir. Aynı zamanda Nasser Al Khelaifi, 1,74 cm boyundadır. Bununla birlikte 2016 senesinde L’Equipe gazatesi tarafından Fransız futbol dünyasının en güçlü adamı seçilmiştir. Aynı zamanda PSG’nin sahibi Nasser Al Khelaifi’nin serveti 6,5 milyar sterlinin üzerindedir.

Nasser Al Khelaifi Ne İş Yapıyor

Nasser Al Khelaifi Ne İş Yapıyor
Nasser Al Khelaifi Ne İş Yapıyor

Katarlı iş adamı ve eski tenisçi olan Nasser Al Khelaifi, Türkiye Süper Ligi’nin de olduğu birçok ligin yayıncı kuruluşu olan beIN Medya Grubu’nun CEO’sudur. Aynı zamanda Katar Spor Yatırımları (Qatar Sports Investments)’nın genel müdürüdür. Paris Saint-Germain kulübünün ve aynı zamanda Katar Tenis Federasyonu’nun başkanlığını yapmaktadır.

Bunlara ek olarak Asya Tenis Federasyonu’nun Batı kolunun da başkan yardımcılığını yapmaktadır. İsminin çok duyulmasının asıl sebebi ise Katar Spor Yatırımları’nın bünyesine kattığı ve başkanlığını yaptığı Paris Saint-Germain Spor Kulübüdür.

Nasser Al Khelaifi Ailesi

Ailesi konusunda gizliliğe önem vermektedir. Nasser Al Khelaifi, daha çok yaptığı işlerle ve başarıları ile tanınmayı sevmektedir. Kendisinin Khalid Al Khelaifi adında bir kardeşi vardır.

Nasser Al Khelaifi Öldü Mü?

Birçok iş adamları, sanatçılar gibi ünlü insanların başına geldiği gibi Nasser Al Khelaifi hakkında da yalan haberler yapılmıştır. Al Khelaifi, hakkında çıkmış olan ölüm haberlerini vermiş olduğu röportajlarda asılsız olduğunu söylemiştir. Ve gerekli açıklamayı yapmıştır.

Nasser Al Khelaifi Şirketleri

Ünlü iş adamı olan Nasser Al Khelaifi, spor ile ilgili alanlarda yatırım yapmayı tercih etmektedir. Aynı zamanda Yapmış olduğu yatırımlar ile servetini katlamaya devam eden Al Khelaifi, birçok alanda aktif rol oynamaktadır. Sahibi olduğu ve başkanlık yaptığı şirketler ve kurumlar şunlardır:

  • BeIN Sports
  • Digitürk
  • Paris Saint-Germain Spor Kulübü başkanı
  • Katar Tenis Federasyonu başkanı
  • Asya Tenis Federasyonu başkan yardımcısı

Nasser Al Khelaifi Dini

Dünya çapında saygın bir iş adamıdır. Ve spor yöneticisi olarak anılmakta olan Nasser Al Khelaifi, yapmış olduğu işlerle büyük ses getirmektedir. Mensubu olduğu din hakkında halk ile bir bilgi paylaşımı yapmamaktadır.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Nasser Al Khelaifi Serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın