Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Tilcotil Kullananlar Yorumları

Tilcotil Kullananlar Yorumları

Bugün Tilcotil Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Tilcotil 20 mg hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Tilcotil nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Tilcotil Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tilcotil Nedir?

İlk olarak Tilcotil nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu ilacın her bir film kaplı tablette 20 mg tenoksikam içermektedir ve tabletler oval, silindirik, bikonveks ve grimsi sarı renkli bir görünüme sahiptir. Tenoksikam, ateş düşürücü, ağrı kesici ve iltihap giderici özelliğe sahiptir. 20 mg film tablet 10 ya da 30 tablet içeren ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

Tilcotil Ne İşe Yarar?

Tilcotil Ne İşe Yarar?
Tilcotil Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Tilcotil Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bu ilaç, kireçlenme, eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna sebep olan romatoid artrit hastalığı ve sırt eklemlerinde sertleşme ile ağrılı ilerleyici bir romatizmal hastalık olan ankilozan spondilitin belirti ve bulgularının tedavisi ile damla hastalığı, akut kas iskelet sistemi ağrıları, ameliyat sonrası ağrı ve ağrılı adet tedavisinde işe yaramaktadır.

Tilcotil Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Tilcotil Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, hastalarda eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu, kireçlenme, romatizmal hastalıklara, akut kas sistemi ağrılarına, ameliyat sonrasında oluşan ağrı ve adet ağrılarının ağrılı olduğu zamanlarda kullanılmaktadır.

Tilcotil Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Tilcotil‘in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. Eğer yan etkilerden dolayı çok rahatsız olursanız doktorunuza danışıp Tilcotil muadili ilaçları kullanıp kullanamadığınızı sorabilirsiniz.

Aşağıdakilerden biri olursa, Tilcotil’i kullanmayı durdurun. Doktorunuza bildirin ve en yakın acil hastaneye gidiniz.

 • Yüz, boğaz, el ve ayaklarda ani şişme, yutma güçlüğü ve deride döküntü, nefes darlığı, soyulma ve kaşıntı ile görülen alerjik reaksiyonlar
 • Kusmukta kan ya da kahve telvesi lekeleri görünümü veren mide kanaması
 • Yumuşak dışkı, koyu renkli veya kanlı ishal ile görülen bağırsak kanaması
 • Mide ve bağırsakta ülserler; kusma, bulantı, mide ağrısı veya ateş
 • Kuvvetli mide ağrısı ile görülen pankreas sorunları
 • Ağrı, kusma, ishal ve kilo kaybı ile kendini gösteren ülseratif kolit ve Crohn hastalığının kötüleşmesi.
 • Hızla gelişen deride, boğaz, ağız ve gözlerde soyulma ile görülen ciddi deri reaksiyonu
 • Deride ve gözlerin beyaz kısmında sararma, halsizlik, iştahsızlık, bulantı, gaita renginde açılma ve hepatit (kan testleri ile saptanır) ile görülen karaciğer sorunları
 • Göğüsten boyna, sol kola ve omuzlara yayılan ağrı ile görülen kalp krizi
 • Bazen vücudun bir tarafında hissizlik, kas güçsüzlüğü, koku, ani tat, görme, duyma değişikliği ve zihin karışıklığı ile görülen inme
 • Halsizlik, bulantı, ateş, ense sertliği, baş ağrısı, ışığa duyarlılık ve konfüzyon ile görülen menenjit

Yukarıda gördüğünüz etkiler çok ciddi yan etkilerdir.

Tilcotil Fiyat

Eczanelerde satılan Tilcotil fiyatı (Tilcotil 20 mg 10 Tablet) yaklaşık olarak 20 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Tilcotil Kullananlar Yorumları

Özellikle Tilcotil Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Buradaki yorumların amacı sizlere fikir vermesidir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Dideral Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Tilcotil hakkında birkaç yorum.

Bu ilaç mucize gibidir. Bel ağrısı için zaman zaman kullanıyorum. Kullandıktan kısa bir süre sonra etkisini gösterip ağrıyı hissettirmiyor.

Kullanıcı yorumu

Adet sancısına iyi gelen bir ilaçtır.

Kullanıcı yorumu

Kullandıktan bir süre sonra öyle bir etki gösteriyor ki gün boyu uyukluyorsunuz. Fakat ağrınızı silip atıyor.

Kullanıcı yorumu

Yukarıda sizlere Tilcotil Kullananlar Yorumları hakkında birkaç tane fikir almanız açısından yorumlar derledik. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Tilcotil Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (8 Oy)
“Tilcotil Kullananlar Yorumları” üzerine 8 yorum
  • fimromiyolije ne kullanıyorsunuz ben dukset 30 kullanıyorum tilkitolin serumuda belim için takdirdim çok iyi geldi

   Cevapla
  • fimromiyalji için ne kullanıyorsunuz ben dukset 30 Luk kullanıyorum birde prorac kullanıyorum kaslarimi ikisi rahatlatiyo ikisinde raporlu

   Cevapla
  • Dulox 30 mg ile başlayın ‘ 28 adet var kutuda’ sonrasında 60 mg lık 2.ci kürü kullanın..ilaç ağrı kesmekle kalmıyor tedavi ediyor..tek sıkıntısı uyku veriyor o sebeple uyku saatinden 1 saat önce almak en doğrusu..en önemlisi de antibiyotik gibi aynı saatte almak çok önemli..yoksa hiç başlamayın..

   Cevapla
 1. 2 cc tilcolit 20 mg iğne vuruluyorum 4 saat maksimum etkisi sürüyor 4 saat sonunda ağrılarım tekrar gün yüzüne çıkıyor

  Cevapla
Yorum yapın