Ana Sayfa » Rehber » Allah Rızası İçin Borç Para Verenler – Borç Para Veren Vakıflar

Allah Rızası İçin Borç Para Verenler – Borç Para Veren Vakıflar

Allah rızası için borç para verenler son dönemin en çok merak edilenleri arasında yer almaktadır. Allah-u Teala’nın rızasını kazanmak isteyen inançlı kimseler, zor durumda kalan Müslümanlara her zaman yardım etmektedir. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Allah Rızası İçin Borç Para Verenler

İslam dininde, borç para vermek insanlar arasında karşılıklı güven ve dayanışmanın önemli bir parçasıdır. Borç para vermek, hem Allah’ın emrine uymak hem de insanların ihtiyaçlarını karşılamak için önemlidir. Bu nedenle, “Allah rızası için borç para vermek” Müslümanlar arasında sıkça kullanılan bir ifadedir. Allah rızası için borç para verenler yalnızca kişiler olmamakla birlikte çeşitli kurum ve kuruluşlar da olabilmektedir. Allah rızası için para verenler aşağıdaki gibidir:

 • Nakde ihtiyacı olan kişilerin GSM operatörlerine başvurması mümkündür. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom kullanıcılarına nakit sağlayabilen operatörler arasında yer alıyor. 25 bin TL’ye kadar nakit ve 24 ay taksitli çekim işlemi yapılabiliyor. Bunun için en yakın operatör şubesine gitmek yeterli olacaktır.
 • En sık tercih edilen yöntem, hayırsever kişiler aracılığıyla borç para almaktır. Bu noktada senet ile işlem yapıldığı için yüklü miktarda nakit almak mümkündür. Bu kişiler sıklıkla tefecilerle karıştırılmaktadır. Ancak hayırseverler ile tefeciler arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Hayırseverler, verdikleri nakdi faizi karşılığıyla almayı reddederler. Bu hayırseverler genellikle çeşitli vakıf ve derneklerde bulunabilir.
 • Kuyumcular, kısa vadeli olarak nakit akışı sağlayan işletmelerdir. Bu sebeple ihtiyacı olan güvenilir kişilere kısa vadeli olacak şekilde nakit verebilirler. Bu noktada kuyumcular tarafından verilen nakdin ABD Doları olduğunu bilmek gereklidir. Bunun dışında Türk Lirası olarak ödeme yapılmaz ve genellikle altın verilir.
 • Çeşitli derneklere giderek durumunu anlatan kişiler borç para ve kalacak yer bulabilir. Bu borç da yine yukarıdakilerin tamamı gibi senet ile alınmaktadır. Bunun için faktoring firmaları en sık tercih edilenler arasında yer alır. Aynı zamanda emlakçılar ya da iş adamları da ziyaret edilebilir.

Borç Para Veren Vakıflar

Borç Para Veren Vakıflar
Borç Para Veren Vakıflar

Öncelikle Borç para veren vakıflar, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için borç para sağlayan hayırsever kuruluşlardır. Bu vakıflar, genellikle ihtiyaç sahibi insanlara finansal destek sağlamak için kurulurlar ve İslam dinindeki sadaka, zekat ve hayırseverlik gibi kavramlar temel alınarak faaliyet gösterirler.

Borç para veren vakıfların temel amacı, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için borç para sağlamak ve böylece onların hayatlarını kolaylaştırmaktır. Bu vakıflar, sadece ihtiyaç sahibi insanlara borç para sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geri ödeme koşullarını da belirler ve borç alan kişilere finansal danışmanlık hizmetleri sunarlar.

Borç para veren vakıflar, özellikle İslam ülkelerinde yaygın olarak faaliyet gösterirler ve İslam dinindeki sadaka, zekat ve hayırseverlik gibi kavramlara dayalı olarak işlev görürler. Bu vakıflar, borç alan kişilerin geri ödeme kabiliyetlerini değerlendirerek borç para sağlarlar ve böylece ihtiyaç sahibi insanların finansal durumlarını iyileştirirler.

Sonuç olarak, borç para veren vakıflar, ihtiyaç sahibi insanlara finansal destek sağlayarak onların hayatlarını kolaylaştıran hayırsever kuruluşlardır. Bu vakıflar, İslam dinindeki sadaka, zekat ve hayırseverlik gibi kavramlara dayalı olarak faaliyet gösterirler ve borç alan kişilerin geri ödeme kabiliyetlerini değerlendirerek borç para sağlarlar. Aşağıda örneklerini bulabilirsiniz:

 • AHBAP Derneği
 • Nef Vakfı
 • İnsanı İnşa Derneği
 • Beşir
 • Yardım Eli
 • Ateş Böceği Vakfı
 • VGM

Allah Rızası İçin Borç Para Veren Kişiler

Son dönemde ekonomik açıdan küresel çapta meydana gelen daralmaların da ardından Allah rızası için borç para veren kişiler hakkında aramaların sayısı artmıştır. Pandemi ve ardından gelen kötü gidişat, birçok kişinin maddi açıdan olumsuz yöne ilerlemesine neden olmuştur. Bu sebeple kredi notu yüksek olan kişiler kredi yoluna giderken kredi notu düşük olan kişiler farklı yöntemler aramaya başlamıştır. Allah rızası için borç verenlere giderek kısa ya da uzun vadeli borç almak mümkündür.

 • Vakıflar
 • Dernekler
 • Kuyumcular
 • BDDK lisanslı faktoring şirketleri
 • GSM operatörleri
 • Galericiler
 • Emlakçılar
 • İş insanları
 • Esnaflar

Kimler Allah Rızası İçin Borç Para Verir?

Allah rızası için bir Müslümana yardım etmek, hayırların en büyüğü olarak da bilinmektedir. Özellikle orta sınıfın tamamıyla ortadan kalktığı son yıllarda fakirler daha fakir zenginler ise daha zengin olmuştur. Bu nedenle durumu olan ve birine yardım edebilecek kapasitede olan inançlı kimselerin muhakkak diğerlerine el uzatması gereklidir. Kimler Allah rızası için borç para verir diye merak edenler için yanıt aşağıdaki gibidir:

 • Ahbap Derneği, yoksul durumda olan ve geçimini sağlayamayan kişilere aylık ve düzenli olacak şekilde ödeme yapmaktadır. Bunun için derneğe internet üzerinden başvurmak ve gerekli formu doldurmak yeterli olacaktır.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay milyarlarca liralık sosyal yardım paketleri açıklamaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapmak suretiyle aylık geri ödemesiz nakit desteği almak mümkün.
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneklerine gitmek suretiyle durumunu anlatan kişiler nakdi yardım alabilmektedir. Nakdi yardım verilmemesi durumunda da genellikle kalacak yer, gıda ve eşya desteği sunulabiliyor. Bunun için en yakındaki yardımlaşma ve dayanışma derneğine gidilmesi yeterli olacaktır.
 • İnsani Yardım Vakfı’na giderek durumunu anlatan kişiler birçok sosyal yardım paketinden birine başvurabiliyor.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Diğer rehber ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Allah rızası için borç para verenler yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın