Ana Sayfa » Rehber » Batum Giriş Ücreti Ne Kadar? – Kimlikle Giriş Yapılır Mı?

Batum Giriş Ücreti Ne Kadar? – Kimlikle Giriş Yapılır Mı?

Batum giriş ücreti kapsamında bir arayış herkesin göz önünde tuttuğu konular arasında yer almaktadır. Ayrıca Gürcistan sınırından geçiş son derecede kolay olduğundan dolayı bu şekilde bir ziyareti herkes gerçekleştirecektir. Türk turistler tarafından özellikle Batum ziyaretleri sık sık gelişecektir.

Bu şehri gezmek, alışveriş yapmak ya da ziyaretlerde bulunmak gibi bir durum gündeme gelecektir. Sadece kimlik kartıyla, pasaporta gerek duymadan bu tip bir seyahat içerisinde yer almak da mümkün olacaktır. Ayrıca pasaportu kullanmak da geçiş için yeterli olacaktır. Herhangi bir vize gereksinimi olmadan Gürcistan sınırından geçiş yapmak rahatlıkla gelişen bir durum olacaktır.

Batum’a Arabayla Girilir Mi?

Batum’a gitmek konusunda herhangi bir kısıtlama olmamaktadır. Ayrıca Batum’a arabayla girilir mi kapsamında da herhangi bir sıkıntı gündeme gelmeyecektir. Karadeniz’den direkt olarak arabayla geçiş yapmak bu ülke için mümkün olacaktır. Ancak araç sahibinin vekalet vermesi ya da bizzat sürücünün yanında yer alması da bu süreçte önemli olacaktır. Ayrıca bu kritere uyulması durumunda Gürcistan’a giriş çıkış sürecinde herhangi bir sorun gündeme gelmeyecektir. Ayrıca arabayla girişler esnasında mutlaka ehliyet ve ruhsat evraklarını bulundurmak da gerekecektir.

Gürcistan Arabayla Giriş Ücreti 🌟

Gürcistan Arabayla Giriş Ücreti
Gürcistan Arabayla Giriş Ücreti

Gürcistan’a girerken ehliyet, ruhsat ve arabadaki herkesin kimliği gerekiyor. Bu belgeler tamam ise rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Gürcistan trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor. Bunun da beldeki 110 TL civarındadır. Eğer yaptırmazsanız 500 TL gibi bir cezası bulunmaktadır. Gürcistan Arabayla Giriş Ücreti konusu bu şekildedir.

Batum’a Sadece Kimlikle Giriş Yapılır Mı?

Gürcistan’a giriş yapmak için ne şekilde hareket edileceğini bilmek gerekecektir. Ayrıca Batum’a sadece kimlikle giriş yapılır mı konusu da göz önünde olacaktır. Kimlikle bu ülkeye geçiş yapmak mümkün olsa da bazı belgeleri bulundurmakta fayda vardır. Pasaport gibi evrakları geçiş yaparken sunmak da önemli bir kriter olarak gündemde kalacaktır.

Hopa’ya seyahat edecek olan kişiler, burada havalimanı olmadığından dolayı Batum’a inmektedir. Bununla beraber denetimler daha da sıkı hale gelmiş ve pasaport gibi bilgilerin mutlaka sunulması gerektiği de ifade edilmiştir.

Her ülkeye ziyaret yapılması esnasında bebek ve çocuklar için da dahil olmak üzere mutlaka kimliğin üzerinde fotoğraf olması da gerekecektir. Ayrıca kimlik üzerinde fotoğraf olmaması halinde ülkeye kabul durumu söz konusu olmayacaktır.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan Gürcistan Sigara Fiyatları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Batum Giriş Ücreti 2023

Batum’a geçiş yapacak olan Türk vatandaşlarının belirli bir harç ödemeleri söz konusudur. Bununla beraber Batum’a giriş ücreti 2023 kapsamında da belirli bir meblağ ortaya çıkmaktadır. 7 yaşını doldurmuş olan tüm Türk vatandaşlarının 150 TL gibi bir ödeme yapması söz konusudur. Ayrıca harç pulunu Sarp sınır kapısından alacak ve ödemesini de bu noktada gerçekleştirecektir. Ayrıca bu geçiş harcı Ziraat mobil uygulamasından ve vergi dairelerinden de alınması mümkün olacak türdedir.

  • Batum Giriş Ücreti 2023 yılında 150 TL’dir.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan Gürcistan Telefon Fiyatları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Batum’a Toplu Taşıma ile Giriş

Sarp Sınır Kapısı içerisinden kalkan araçlar Batum’a yolculuk yapmayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca Batum’a toplu taşıma ile giriş noktasında farklı seçenekler de göz önünde olacaktır. Otobüs, dolmuş ve taksi yardımıyla kolay yoldan Batum’a ulaşma hali mümkün olacaktır. Ayrıca Artvin, Rize ve Trabzon’dan Batum’a direkt olarak otobüs yolculuğunda bulunmak da mümkün olacaktır.

Yurtdışına çıkma amacı güdenler için Batum son derecede etkili bir seçenek olacaktır. Hem ekonomik olması hem de vize şartının bulunmamasından dolayı bu hususta bir sorun gündeme gelmeyecektir. En kolay yoldan Batum yolculuklarını yapmak Türk vatandaşları için bu şekilde gelişecek türdedir. Pasaport ve vize şartının olmaması da Türk vatandaşlarının yoğun bir biçimde ziyaretlerini gerçekleştirecekleri türde olduğunu da göreceklerdir. Gürcistan genelinde bu tip seyahatler son derecede rahat bir biçimde gelişecektir. Ayrıca kişilerin bu seyahatler esnasında herhangi bir zorluk ya da sıkıntı yaşamaları gibi bir gelişme de gündeme gelmeyecek olan konular arasında kalacaktır.

Ayrıca, Batum Giriş Ücreti ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Batum Giriş Ücreti ne kadar? yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

1.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın