Ana Sayfa » Rehber » Boş Metin Kopyalama İşlemi Nasıl Yapılır? – Boşluk Kopyalama

Boş Metin Kopyalama İşlemi Nasıl Yapılır? – Boşluk Kopyalama

Boş Metin Kopyalama yazımızla beraberiz. Boşluk kopyalama işlemi ile istediğiniz zaman boş mesaj gönderebilirsiniz. Çeşitli uygulamalarda veya sohbet ekranlarında boşluk kullanamadığınız durumlarda bahsedeceğimiz yöntemlerle boşluk bırakabileceksiniz. Sizin gönderdiğiniz boş mesaj karşı tarafa iletilir fakat ekranda herhangi bir yazı ya da sembol olmaz. Boşluk kopyala işlemi bazen oyunlarda kullanıcı adı kısmı içinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, boşluk bırakmak için bazen de Whatsapp, Telegram, Instagram ve Facebook gibi platformlarda kullanılabilmektedir. Pek çok kişi bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyor. Yazımızın içerisinde boş yazı, boş mesaj kopyala, görünmez yazı kopyala, boş karakter, boz yazı kopyala gibi kullanıcıların araştırdığı kelimelerin cevabı mevcuttur.

Görünmez Boşluk Kopyala

Görünmez Boşluk Kopyala
Görünmez Boşluk Kopyala

Genellikle merak edilen görünmez boşluk kopyala nasıl yapılıyor bundan bahsedelim. Eğer bilgisayardan görünmeyen harf gibi boşluk yazısı kopyalama işlemi yapacaksanız bu yol oldukça kolaydır. Herhangi bir görünmez kelime kopyalama işlemi yapmadan da gizli boşluk oluşturabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri aşağıda anlattık. Ayrıca, benzer yazımız olan Klavyede Dik Çizgi [ | ] Nasıl Yapılır yazımıza da bakabilirsiniz.

  • Alt + 255 tuşlarına basarak boşluk işaretini rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Klavyeden Space tuşuna basarak boşluk bırakabilirsiniz.
  • Görmüş olduğunuz (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) parantez içinde bulunan boşluğu kopyalayınız. Kopyaladıktan sonra istediğiniz bir yerde kullanabilirsiniz. Ancak mobil cihazdan işe yaramazsa Whatsapp Web‘den burada kopyaladığınız boşluğu boş mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Boşluk Kopyala

Telefondan boşluk kopyalama nasıl olur? Bu konu hakkında bilgi vermek gerekirse yukarıdaki yöntemleri kullanarak boşluk bırakma yollarını uygulayabilirsiniz. İster telefondan isterseniz de tabletten hiç fark etmeksizin bahsettiğimiz yolları yapabilirsiniz. Daha sonrasında Instagram, Pubg, Telegram, Whatsapp, Messenger, Facebook veya Twitter gibi platformlarda kullanıcı iseniz, mesajlaşırken kullanabilirsiniz.

Farklı sohbet sayfalarında da kullanabileceğiniz bu boşluk işaretini herhangi bir nickname (takma isim) almanıza gerek kalmadan boş bir nick ile giriş yapabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala

Instagram öne çıkanlar boşluk kopyalama konusu hakkında Instagram hesabınızın açıklamasında açıklamasında nokta yerine boşluk kullanmak istiyorsanız öne çıkarmada bahsettiğimiz boşluk karakteri yine imdadınıza yetişecektir. Kopyalayıp öne çıkaran açıklamasına yapıştırmanız halinde açıklamada herhangi bir yazı yazmayacak ve insanlar bunu doğrudan öne çıkarılanlar yani hikaye olarak göreceklerdir.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Boş Metin Kopyalama yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın