CS GO Ne Kadar İnternet Yer?

CS GO Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Valve bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan CS GO, oyun dünyasının en popüler oyunlarından biri! Aynı zamanda geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. 

Bir oyuncu CS GO oynamaya başladığında bazen dalıp gidiyor. O kadar çok rekabete sahip olması akıllara bir çok soruyu beraberinde getiriyor. Bunların başında kısıtlı internet sorunu geliyor. Gerçekten sınırlı internetiniz varsa CS GO oynamak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın CS GO Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi?

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz cidden az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için oldukça önemli olabilir. Bunun yanında CS GO oynamaya başladığınızda internet harcama miktarı, oyundaki oyuncu sayısına, kare hızınıza ve sunucunun tıklama hızına göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda CS GO Ne Kadar İnternet HarcarCS GO Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

CS GO Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler CS GO oyuncuları tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir.

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından CS GO kaç mb internet yer diye sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından CS GO kaç mb internet yer diye sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Piyasadaki diğer çevrimiçi oyunların çoğuyla karşılaştırıldığında, CS GO nispeten biraz daha az miktarda internet verisi kullanır  (saatte yaklaşık 125 MB).

CS GO, saatte yaklaşık 100 ila 150 MB  internet yer. Daha fazla kişi ile oynamak istiyorsanız eğer, internet kullanımı artacaktır ancak genellikle 200MB’ın altında kalıyor. Listelemek gerekise eğer CS GO Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

  • 5vs5 Oyunlar: Saatte 100 – 200MB arası
  • Daha Yüksek Kişili Oyunlar (Danger Zone): Saatte 200 – 300MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Lol Urf Ne Zaman Gelecek yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CS GO Kaç MB Yer?

Özellikle CS GO indirmek isteyenlerin araştırdığı kaç gb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

platformuİndirme boyutu
Microsoft Windows7 GB
OS X7 GB
Linux7 GB
Playstation 32.24 GB
Xbox 3602,71 GB

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CS GO Ne Kadar İnternet Harcar?

CS Go Ne Kadar İnternet Harcar
CS Go Ne Kadar İnternet Harcar

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde oyun ne kadar uzun sürerse, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. CS GO Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz var ise dediklerimize kulak vermeniz sizin için önemli olabilir.

Eğer kısıtlı internetiniz var ise CS GO veya başka bir çevrimiçi oyun oynarken, sağlam bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak en iyisidir. Böylece internet harcama miktarını azaltma şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği yapamıyorsanız eğer kısıtlı internetle oynadığınız CS GO’da her maç,  yaklaşık 60 ila 120 MB internet verisi tüketir. Bazen oyunlar sesli sohbetle birleşince maç başına 150 MB’den fazla tüketir.

Bir hafta boyunca her gün bir saat CS GO oynarsanız, kullandığı toplam internet ise 875 MB civarında bir internet harcar. 

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CS GO‘nun İnternet Kullanımı Azaltma

CS GO çok internet yiyor mu sorusu aklınızı kurcalıyorsa eğer artık CS GO ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise CS GO internet kullanımını önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Böylece daha az internet harcayarak oyunları oynayabilirsiniz. Kısacası bunları yaparak CS GO İnternet Kullanımı Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile oyunlar oynayabilirsiniz.

  • Oyundaki oyuncu sayısının Counter-Strike oynarken ne kadar veri kullandığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Oyunda ne kadar çok oyuncu olursa, internet ağınızın diğer oyuncuların ağlarıyla veri harcaması olur. 18 oyuncunun yer aldığı Danger Zone, diğer çok oyunculu modlara göre daha fazla internet kullanıyor.
  • Daha yüksek fps oyunu daha sık yeniler, böylece oyundaki diğer oyuncularla daha güncel internet harcarsınız. 
  • Sunucu onay oranı , veri kullanımınızı da etkiler. 5v5 CS:GO oynamak için 64 tik sunucusu kullanırsanız, oyun saatte yaklaşık 90 MB veri kullanır . 124 tik sunucusu kullanırsanız, oyun saatte 250 MB’a kadar veri kullanır.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Cs Go Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın