Ana Sayfa » Rehber » Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Kolay Yöntemler!

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Kolay Yöntemler!

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak yazımız ile beraberiz. İnternetten çeviri yaparak para kazanmak oldukça kolay bir yoldur. Ancak para kazanabilmek için öncelikle İngilizce başta olmak üzere Arapça, Osmanlıca, Fransızca, Rusça, Almanca, İtalyanca veya farklı dilleri bilmek gerekiyor. Bu dillerden en azından birini bilerek Freelance çeviri sitelerinden para kazanma yolu elde edebilirsiniz.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için öncelikle bilmeniz gereken detayları ve hangi web sitelerini kullanmanız gerektiği konusunda tüm detayları sizlere anlattık.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Sıkça sorulan Çeviri yaparak nasıl para kazanılır? sorusu hakkında bilgiler verelim. Öncelikle çeviri yapmak için belirli niteliklere sahip olunması gerekiyor. Bunlar;

 • Materyal okumak ve çevirisi olacak sektöre özel terimleri araştırmak.
 • Bir dildeki ses kayıtları ve metinleri bir veya daha fazla dile dönüştürmek
 • Tercümesi yapılan metinlerin orijinal anlam ve üslubu okuyucuya iletmesini sağlamak.
 • Çevrimiçi sunular ve videolar için altyazı hazırlamak.
 • Yapılan çevirinin kalitesini kontrol etmek için farklı ekiplerden destek almak.
 • Dil bilgisi, imla ve noktalama gibi konulara tam hakim olmak.
 • Yapılan çevirinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için iş takibi yapmak.
 • İçeriği orijinal biçimini korumaya dikkat ederek düzenlemek.
 • Yeni çeviri araçları ve uygulamaları konusunda devamlı güncel kalmak için araştırmalar yapmak.

Ayrıca benzer konumuz olan Çevirmen Maaşları yazımıza da bakabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazandıran Siteler

Çeviri yaparak para kazandıran siteler oldukça fazladır. Bu sitelerin bir kısmına üye olarak iş imkanlarınızı daha fazla artırabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Buradaki en önemli olay yapacağınız çeviriyi zamanında bitirebilmektir.

Çeviri sektöründe referanslar oldukça önemlidir. Bu yüzden aldığınız her işi özen göstererek yapmalısınız. Bu sayede işveren sizin ne kadar kaliteli bir çevirmen olduğunuzu çevresine yayar ve daha fazla para kazanma kapıları olur. Şimdi çevirmenlik yaparak para kazanabileceğiniz çeviri yapma siteleri hakkında bilgiler verelim.

1.Rev

Rev, dünyanın en büyük çeviri platformudur. Site içerisinde Serbest Çevirmen ol kısmından üyelik başvurusu yaparak Freelancer olarak çalışma şansı yakalayabilirsiniz. Fakat bu platformda dünya devlerinden olan Spotify ve Netflix gibi sitelerin ana çeviri servisi olduğu için en iyi çevirmenler ile çalışmayı planlıyorlar. Bu nedenle oldukça fazla rakibin arasında yer alıyorsunuz.

Eğer çeviri niteliğinize çok güveniyorsanız Rev platformundan çevirileriniz sayesinde çok fazla para kazanabilirsiniz. Burası sektörün en popüler ve en çok ödemeyi yapan yeridir.

Rev’de en başarılı çevirmenlerin ortalama aylık maaşı 20 bin $ şeklindedir. Ancak şunu belirtmek gerekir. Bu fiyatlara ulaşmak Türkçe – İngilizce çevirileri ile pek mümkün değildir. Genellikle Avrupa dilleri arasında çevirmenlik yapanlara daha yüksek maaşlar verilmektedir.

En çok ihtiyaç duyulan çeviriler:

 • İngilizce > Almanca
 • İngilizce > Fransızca
 • Almanca > Fransızca
 • İtalyanca > İngilizce
 • Rusça > Çince
 • Çince > İngilizce

2.Acclaro

Acclaro aralarında IBM ve VISA’nın da bulunduğu çok sayıda büyük şirketin ana çeviri sağlayıcısıdır. Açık işler bölümü ile çeviri yaparak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Acclaro, Freelancer şeklinde iş vermektedir. Böylece boş vakitlerinizi çeviri yap para kazan şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Acclaro, 125 faklı dilde çeviri hizmeti sağlıyor. Bu sayede Türkçe’den farklı dillere çeviri yapma konusunda çok fazla iş imkanı bulabilirsiniz. Buradaki işlerin bazıları sesten metne veya Video’dan metne çeviri olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle altyazı oluşturma konusunda kendinize güveniyorsanız bu platformdan kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

3.Fiverr

Dünyanın en büyük Freelancer platformudur. Burada kendi çeviri ilanınızı oluşturarak ücretsiz çevirmenlik işinizi başlatabilirsiniz. Fiverr sitesine İş Arayan statüsünde üye olduktan sonra önceden yaptığınız çeviri işlerini ve referanslarını yazarak ilanınızı oluşturuyorsunuz. Bu sayede Freelancer iş yaparak para kazanabilirsiniz.

4.PeoplePerHour

People Per Hour, dünyada çok yoğun bir şekilde kullanılan bir çeviri platformudur. Çok sayıda işletme veya kişilere yönelik çeviri hizmeti sağlamaktadır. Bu yüzden Freelancer çalışan sayısına ihtiyaç duymakta.

Siteye girdikten sonra üst menüde yer alan “Serbest Çevirmen Ol” kısmından belirli testleri geçtikten sonra çevirmen olabilirsiniz. İlk olarak para kazanmak için çevirilerde başarılı olmanız gerekmekte. Bunun nedeni ise Çok fazla çevirmen rekabetinin olmasıdır.

Platforma katıldıktan sonra çeviri ilanınızı İngilizce açmanız çok önemlidir. Böylece şansınız daha da artacaktır.

5.Lionbridge

Lionbridge, en eski çeviri sitelerinden birisidir. Freelancer çalışanlar üzerinden devam eden bir çeviri sistemine sahiptir. Expedia, Microsoft, BMW gibi büyük firmaların çeviri sistemini yapmayı kabul eden bu site Freelancer çalışma hakkını elde eden çevirmenlerin aylık 15 bin dolara yakın para kazanmalarına fırsat veriyor. Bu sayede ücretli çeviri yapma imkanınız olur.

6.Global Translations

Son derece aktik bir site olan Global Translations, içerisinde bulundurduğu yaklaşık 80 dilin birbirleri ile olan çevirileri için hizmet sağlamaktadır.

Çevirmen olmak için sitenin ortak çalıştığı Gengo platformuna katılmanız gerekiyor. Buradan üye olmak tamamen ücretsizdir.

Freelance Çeviri Yapmak İstiyorum

Sizde Freelance çeviri yapmak istiyorum ve boş zamanlarında bu yollardan para kazanmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Alt başlığımızda bulunan Freelance çeviri sitelerine bakarak siz de çeviri ile para kazanma imkanını sahip olabilirsiniz.

Freelance Çeviri Siteleri

Hızlı ve kaliteli çeviri yaptırmanın en kolay yolu çeviri siteleridir. Aşağıda listelediğimiz sitelere üyelik oluşturup dosyanızı yüklediğinizde anında fiyat ve teslimat bilgisi alarak Freelance çeviri sitelerine katılarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayıca Freelancer çeviri siteleri komisyon ile çalışmaktadır. Eğer paranızın tamamını almak istiyorsanız forum siteleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Freelance çeviri siteleri;

 • Bionluk
 • SadeceOn
 • Çevirihavuzu
 • Jooble
 • Tercumanbul
 • TranslatorCafe
 • Webly
 • OneHourTranslation
 • Guru
 • Çevirimvar
 • Upwork
 • Proz.com
 • Freelancer
 • Traduguide
 • Gengo
 • Verbalizeit
 • Translationdirectory
 • oDesk
 • PeoplePerHour

Çeviri Yaparak İngilizce Öğrenmek

İnsanlar İngilizcelerini geliştirmek için pek çok yola veya yollara başvuruyorlar. Bunlardan birisi de çeviri yapmaktır. İngilizceniz her ne seviyede olsun bir cümleyi çevirmek her zaman size katkı sağlayacaktır. Bu yüzden Çeviri yaparak İngilizce öğrenmek faydalı bir yoldur.

Youtube Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Merak edilen konulardan birisi de Youtube Çeviri Yaparak Para Kazanmaktır. Youtube üzerinden dizileri, kitapları, filmleri, makale ve videoları çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. İngilizce, Osmanlıca, Türkçe, Almanca, Rusça, Arapça ve diğer tüm dillere uygun Youtube üzerinden birçok alanda çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Osmanlıca Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Bir başka merak konusu olan Osmanlıca Çeviri Yaparak Para Kazanmak ile ilgili bilgileri sizlere aktaralım. Osmanlıca, günümüzde öğrenilmesi gereken diller arasında yer almaktadır. Osmanlıca eseler ve belgeler için bu dili iyi bilenler her zaman para kazanmaktadır.

Günümüzde eser tercümelerine ya da kitap tercümelerine büyük önem verilmektedir. Kitapların ve eserlerin yanlış okunup telaffuz edilmemesine büyük özen gösteriliyor. Osmanlı Türkçesini bilen kişilerin iş bulma olasılığı daha yüksektir. Böylece çeviri hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

İngilizce Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İngilizce çeviri yaparak para kazanmak isteyen kişiler internet üzerinden Bionluk, SadeceOn, PeoplePerHour, oDesk.com gibi birçok çeviri siteleri kullanılmaktadır. Ayrıca filmlerin alt yazılarını tercüme edip, makale, kitap, hikaye, sesten metne veya Video’dan metne çeviri gibi birçok alanda İngilizce çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Altyazı çevirisi yaparak para kazanmak isteyen kişiler film sitelerinde bulunan çevirmen ol gibi seçeneklerin üzerinden başvuru yapabilirler. İlk olarak altyazı çevirmenliğinde süreç ilgili altyazı dosyasının tarafınıza gönderilmesi ile başlar. Size gönderilen dosyaların içinde filmde geçen tüm konuşmalar düzenli bir şekilde görünmektedir. Sizde dizi ve filmlerde geçen konuşmaları uygun bir şekilde çevirerek altyazılarını oluşturarak para kazanabilirsiniz. İsterseniz de yukarıdaki Freelancer sitelerinden altyazı çevirisi yapabilirsiniz.

Türkçe Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Türkçe Çeviri Yaparak Para Kazanmak istiyorsanız çeşitli çeviri sitelerinden yararlanabilirsiniz. Yabancı siteler, Türkçe konuşan vatandaşlarına ya da Türkiye’ye ve altyazı çevirisi ve yabancı dil hizmeti vermek istemektedir. Yabancı siteler, Türkçeyi çok iyi bilen, bu sitelere girerek Türkçe altyazılı film ve içeriklerini çevirecek kişileri sürekli aramaktadırlar. Türkçe romanlar, makaleler, filmler ve diziler için tercüme yapabilirsiniz. Yazımızda bahsedilen sitelere üye olarak tercüme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Son olarak Çeviri Yaparak Para Kazanmak yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Ana sayfamıza bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın