Ana Sayfa » Rehber » Opel Crossland Yorum – Detaylı Yorumlar!

Opel Crossland Yorum – Detaylı Yorumlar!

Opel Crossland yorum internetin en çok paylaşılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle sıfır araçların görece pahalı olduğu bu dönemde kullanıcılar araç almadan önce çeşitli araştırmalar yapmayı tercih ediyor. Bu araştırmalar arasında ise geçmişte ya da halihazırda aracı kullanan kişilerin fikirlerine değer veriliyor. Bu fikirlerin yer aldığı yorumlar incelenerek buna göre bir karar verilebiliyor. Opel Crossland ile ilgili yorumların büyük oranda olumlu olduğunu ve aracın özellikle konfor ve sürüş deneyimi açısından kullanıcıları tatmin ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca, Rehber kategorimizdeki diğer yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Opel Crossland Yorum

Opel Crossland, kompakt SUV sınıfında yer alan bir araçtır. Aracın tasarımı modern ve çekici görünüyor. Sürüş konforu oldukça yüksek ve yakıt tüketimi de ekonomik seviyelerde bulunuyor. Aşağıdaki listede Opel Crossland Yorumlarından bazıları bir araya getirdik.

 1. Opel Crossland’ı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Aracın sürüş konforu, yakıt tüketimi ve donanım seçenekleri beni tatmin ediyor.
 2. Crossland’ın tasarımını beğendim ancak araçta bazı ergonomik sorunlar var gibi görünüyor. Özellikle arka koltuklarda baş mesafesi biraz düşük kalabiliyor.
 3. Kompakt SUV sınıfında yer alan Opel Crossland, şehir içi kullanım için ideal bir araç olarak öne çıkıyor. Yeterli depolama alanları sayesinde de pratiklik sağlıyor.
 4. Arazi şartlarına uygun olmayan yapısı nedeniyle off-road kullanımına pek uygun değil ama günlük kullanım için rahatlıkla tercih edilebilir bir model olduğunu söyleyebilirim.
 5. Crossland’de sunulan adaptif hız sabitleme sistemi gibi teknolojiler gerçekten işlevsel ve ileri seviye özelliklerdir. Fakat bu özelliklerin başlangıç donanımları arasında olmaması olumsuz bir özelliği denilebilmektedir.

Opel Crossland Kullanıcı Yorumları ?

Opel Crossland Kullanıcı Yorumları
Opel Crossland Kullanıcı Yorumları

Bazı kullanıcılar merak edip almak istedikleri araçlar hakkında deneyim sahibi olmuş kullanıcıların yorumlarını ve düşüncelerini merak eder. İşte Opel Crossland Kullanıcı Yorumları aşağıdaki gibidir:

 • Crossland’ın sürüş konforu gerçekten harika. Yol tutuşu da oldukça iyi, virajlarda bile rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.
 • Aracın iç mekan tasarımı oldukça ferah ve geniş. Arka koltuklar da oldukça rahat, uzun yolculuklarda bile konforlu bir seyahat sağlıyor.
 • Yakıt tüketimi ekonomik seviyelerde bulunuyor ancak araçta bazı ergonomik sorunlar var gibi görünüyor. Özellikle arka koltuklarda baş mesafesi biraz düşük kalabiliyor.
 • Crossland’de sunulan teknolojiler gerçekten işlevsel ve ileri seviye özelliklerdir ancak bu özelliklerin standart donanım listesine dahil edilmemesi dezavantaj olarak görülebiliyor.
 • Arazi şartlarına uygun olmayan yapısı nedeniyle off-road kullanımına pek uygun değil ama günlük kullanım için rahatlıkla tercih edilebilir bir model olduğunu söyleyebilirim.

Tabii ki her kullanıcının deneyimleri farklı olabilir ancak genel olarak Opel Crossland’ın sürüş konforu, iç mekan tasarımı ve yakıt tüketimi gibi unsurlarının beğenildiği söylenebilir. Ayrıca dilerseniz Hyundai Tucson Yorum yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Opel Crossland Kronik Sorunları

Opel Crossland Kronik Sorunları hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, her araç gibi Opel Crossland da zaman içinde bazı problemlerle karşılaşabilmektedir. Bu problemlerin büyük kısmı garanti süresi dahilinde çözülebiliyor. Bazı kullanıcılar ise aracın gövde yapısının biraz zayıf olduğunu belirtmiştir ancak bu durum resmi olarak raporlanmamıştır.

Opel’in genel olarak kaliteli üretim yapan bir marka olması nedeniyle, opsiyonların doğru seçilmesi ve periyodik bakım işlemlerinin düzenli yapılması ile Opel Crossland’ın sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkündür. Ancak yine de herhangi bir sorunla karşılaşılırsa yetkili servislerden yardım almak önerilmektedir.

Opel Crossland 1.2 Kullanıcı Yorumları

İşte Opel Crossland 1.2 Kullanıcı Yorumları hakkında söylenen bazı kişilerin yorumları aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz Arabanın Ön Kaputunda Neler Var yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

 1. Crossland 1.2 benzinli motoru oldukça sessiz ve performansı tatmin edici seviyelerde bulunuyor. Yakıt tüketimi de gayet makul.
 2. Aracın iç mekan tasarımındaki genişlik, aynı zamanda güvenilir bir sürüş sağlayan motorla birleşince gerçekten harika bir deneyim sunuyor.
 3. Crossland’ın 1.2 benzinli motoruyla şehir içinde rahatlıkla manevra yapabiliyor ve trafikte ilerleyebiliyorsunuz.
 4. Araçta sunulan stop-start teknolojisi sayesinde yakıt tüketimini daha da düşük seviyelere çekebilmek mümkün.

Opel Crossland Yakıt Tüketimi Yorumları

Öncelikle Opel Crossland Yakıt Tüketimi Yorumları hakkında kullanıcıların yaptıkları yorumlardan bazıları şunlardır:

 1. Crossland’ın yakıt tüketimi oldukça ekonomik seviyelerde bulunuyor. Şehir içi kullanımda 6-7 litre, şehir dışında ise 4-5 litre civarında bir değer elde edebiliyorsunuz.
 2. Araçta sunulan eco modu sayesinde daha az yakıt tüketimi sağlamak mümkün. Ancak bu modda performans biraz düşük kalabiliyor.
 3. Yaklaşık 1 yıl önce aldığım Crossland ile uzun yolculuklar yapmak da keyifli oluyor çünkü aracın yakıt tüketim verileri oldukça iyi. Yaklaşık 100 km’de sadece 5 litreye kadar düştüğünü gözlemledim.

Opel Mokka mı Crossland mı?

Opel Mokka mı Crossland mı diye merak eden ve iki araç arasında kalan kişilerin sayısı hayli fazla. Bu noktada araç seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterler; beklentiler, istekler ve bütçe oluyor. Zira kullanıcılar beklentilerini karşılayan bir araç bulsa dahi bütçeleri yetmediği için tercih edemeyebiliyor. Bunun yanı sıra bütçelerinin yettiği araçlar da beklentileri karşılayamayabiliyor. Opel Mokka da Crossland da büyük oranda beğenilen ve tutulan araç modelleridir. Her ikisinin de sürüş konforu, yakıt tüketimi ve motor gücü birbirine çok yakındır.

Opel Crossland Üretimi Durdu mu?

Opel Crossland üretimi durdu mu sorusu yakın geçmişte çıkan bazı haberler sebebiyle pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl İspanya’daki üretim fabrikasındaki çip sorunu sebebiyle Corsa ve Crossland modellerinin üretimini durdurdu. Bu sebeple 2023 Corsa ya da 2023 Crossland modeli mevcut değildir. Fakat çip yetkililer çip sorununun aşılmasıyla birlikte yeniden üretime başlayacaklarını duyurdular.

Opel Crossland Hangi Motoru Kullanıyor?

Opel Crossland hangi motoru kullanıyor sorusu çokça kez merak ediliyor. Bu modelde farklı motor seçenekleri bulunmaktadır. Bu motor seçenekleri; ülkeye, üretime ve aracın satıldığı pazarlara bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak Opel Crossland modelinde benzinli ve dizel motorlar sunulmaktadır.

Benzinli motorlar genellikle 1,2 litrelik turbo şarjlı üç silindirli motorlardır. Bu motorlar 81 beygir ve 101 beygir gibi farklı güç çıkışlarına sahiptir. Güç çıkışı da her araçta olduğu gibi motora ve üretim yılına bağlı olarak değişebiliyor.

Crossland 100 km Ne Kadar Yakar?

Crossland 100 km ne kadar yakar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere bir aracın yakıt tüketimi; motor tipi, sürüş koşulları, hız, yük ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu noktada Crosssland özelinde yakıt tüketimini en iyi şekilde anlayabilmek için doğrudan fabrika verilerini incelemek gerekecektir. Fabrika tarafından verilen bilgilere göre Crossland’in benzinli modelleri için 100 kilometrelik yakıt tüketimi takribi olarak 5 ila 7 litredir.

Bunun yanı sıra aynı modelin dizel motorları içinse 100 kilometrelik mesafede yakıt tüketimi 4 ila 6 litre arasında değişiklik gösterir. Elbette buna yukarıda da belirtildiği gibi aracın hızı, trafiğin durumu ve sürüş tarzı gibi çeşitli etkenler büyük ölçüde etki etmektedir. Yukarıda verilen fabrika verilerinin tümünün referans amacıyla verildiği ve gerçek kullanım koşullarında farklılıkların oluşacağı da bilinmelidir. Zira bir aracın yakıt tüketimi konusunda değerlendirilebilmesi için hava durumu dahi büyük oranda etki gösterir. Yoğun sıcaklıkların olduğu havalarda yakıt tüketimi arttığı gibi serin havalarda düşer. Bu ve bunun gibi bazı etkenler aracın 100 kilometrede ne kadar yaktığı konusunu büyük ölçekte etkilemektedir.

Ayrıca, Opel Crossland Yorum konusu ile alakalı sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Opel Crossland Yorum yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
“Opel Crossland Yorum – Detaylı Yorumlar!” üzerine bir yorum
 1. Hocam, aracım henüz 14.000 km’dir, ancak sizin dediğiniz gibi az yakmıyor, resmen ocak batıran cinsten. 8.3 lt ile 8.8 lt arasi yakıyor, ayrıca şehirler arasindada bu degerler değişmedi.

  Cevapla
Yorum yapın