Ana Sayfa » Rehber » Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? – Aras, PTT, Yurtiçi Süreleri

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? – Aras, PTT, Yurtiçi Süreleri

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? yazımız ile karşınızdayız. Bildiğiniz üzere Türkiye’de pek çok farklı kargo şirketi mevcuttur. Kargo şirketleri Türkiye’nin her şehrine teslimat yapmaktadır. Fakat bu şirketlerin birbirinden farklı durumları olabilir. Genellikle 1 veya 3 gün içerisinde şubeye gelen kargolar sahiplerine teslim edilmektedir. Bu süre bazı sebeplerden dolayı uzayabilmektedir. Kargo şirketleri her yerde olduğu gibi iş saatleri içerisinde kargonuzu teslim etmektedir. Genellikle kargo şirketleri sabah 9’dan akşam 6’ya kadar çalışmaktadır. Ayrıca pazar günleri de kapalıdır. Bu yüzden dağıtım yapılmaz.

Kargo Dağıtıma Çıktı Ne Demek?

Kargo Dağıtıma Çıktı Ne Demek
Kargo Dağıtıma Çıktı Ne Demek

Dağıtıma çıkan kargo ne demek? sorusu sıkça sorulmaktadır. Teslim edilen şubeden, teslim alacak şubeye iletilmiştir. Ardından size teslim edilmek üzere kargo dağıtım personeline verilir. Bu işleme Kargo Dağıtıma Çıktı denilmektedir.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir?

Birçok insanın aklındaki Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? sorusunu cevaplayalım. Kargoların dağıtım süreleri şirketten şirkete değişim gösterebiliyor. Fakat genel olarak 1 veya 3 gün içerisinde kargolar sahiplerine teslim edilmektedir. Tabii ki de istisnalar hariçtir. Kargolar eğer ilgili şubeye sabah 10’dan önce teslim edildiyse o güç içerisinde dağıtıma çıkarılacaktır. Fakat yine de kesinlikle o gün dağıtılır şeklinde bir bilgi yoktur. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Getir Araçlı Kurye Başvuru içeriğimize de bakabilirsiniz.

Kargo şirketlerinin çalışma yoğunluğuna ve o güne bağlı olarak aynı gün teslim edilmediği durumlar olabilir. Eğer kargonuz acil olarak gitmesi gerekiyorsa bunu görevli personellere bildirmeniz faydalı olabilir.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Aras

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Aras
Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Aras

Aras kargo şirketi için de aynı soru sorulmaktadır. “Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Aras” işte bu sorunun cevabı da aşağıdaki gibidir.

Aras kargo şirketi en fazla 4 gün içerisinde kargonuzu teslim etmektedir.

  • 600 km mesafedeki teslimatlar için 1 gün süre ayrılmaktadır.
  • 600 km’den daha fazla mesafedeki teslimatlar için ise 2 ya da 3 gün ayrılmaktadır.
  • 1200 km’den daha fazla mesafedeki teslimatlar için ise 4 gün süre ayrılmaktadır.
  • Eğer aynı gün içinde teslimat yapılmasını istiyorsanız, saat 11’e kadar kargonuzu şubeye teslim etmeniz ve ilgili kargonun acil olduğunu söylemeniz gerekmektedir.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Yurtiçi

Sıkça sorulan sorulardan birisi de Yurtiçi kargo dağıtıma çıktı ne demek? sorusudur. Yurtiçi kargo, şubeye gelen kargoların teslimatı için 1 veya 3 gün aralığında bir süre belirler. Genellikle bu süreler içerisinde kargolar dağıtıma çıkar. Fakat bu süre aralığında pazar günü de var ise, kargonuzun size ulaşma süresi de artabilir. Genel olarak 1200 km’den uzun bir mesafe ise 3 ya da 4 gün içerisinde teslim ediliyor. 600 km mesafedeki teslimat için ise 2 ya da 3 gün süre tanınıyor.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir PTT

Kargom ne zaman gelecek? veya Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir PTT gibi sorular sorabilirsiniz. Kargo beklemeyi hiç kimse sevmez. Fakat her şeyin bir zamanı vardır. PTT’de kargonuz dağıtıma çıktıysa genellikle o gün içerisinde teslim edilmektedir. 1 veya 3 gün içerisinde kargolar sahiplerine iletiliyor. Bulunduğunuz konumun uzaklığı da kargo bekleme sürenizi uzatabiliyor. Fakat teslimatın süresi 3 günü açıyorsa müşteri hizmetlerini aramayı unutmayınız.

Trendyol Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir?

Trendyol Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? Eğer konumunuz kargo şubesine 0 – 600 km uzaklığında ise 1 gün içerisinde teslim edilmektedir. Eğer 600 km’den daha fazla mesafede ise 2 gün içerisinde teslim edilmektedir. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar içeriğimize de bakabilirsiniz.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Sürat

Sürat kargo, kargonun iletildiği şube ile çıkış yaptığı şube arasındaki uzaklık yakın ise 1 iş günü içerisinde ulaştırılıyor. Her kargo şirketinde olduğu gibi mesafe uzadıkça iş günü de artar. Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir Sürat kargo şubesine bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebiliyor. Fakat 1 ila 3 gün içerisinde kargolar iletilmektedir.

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir MNG

MNG kargo şirketinde diğer kargolarda olduğu gibi hava koşulları normal ise 600 km’den az mesafedeki kargolar için 1 iş günü içerisinde iletilmektedir. Mesafeler uzadıkça iş süresi de doğar olarak artar. 600 – 1200 km mesafede bu süre 2 güne çıkmaktadır. Eğer 1200 km’den fazla mesafede ise 3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Cumartesi Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir?

En çok merak edilen soru ise Cumartesi Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir? sorusudur. Bazen cumartesi günleri kargolar teslim edilmektedir. Bazen de pazar günü tatil olduğu kargo teslimi için pazartesi gününe kalmaktadır. Bunun sebebi ise kargo şirketlerinin cumartesi günü öğlen 3’e kadar çalışmalarından kaynaklanıyor. Eğer kargonun teslim edileceği mesafe uzak ise genelde pazartesi günü teslim edilmektedir.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın