Ana Sayfa » Rehber » Discord Mesaj Silme – En Kolay Discord Sohbet Silme Yöntemleri

Discord Mesaj Silme – En Kolay Discord Sohbet Silme Yöntemleri

Discord Mesaj Silme ve En Kolay Discord Sohbet Silme Yöntemleri yazımız ile sizlerleyiz. Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan Discord; topluluk kurma, mesajlaşma gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Arkadaşlarınızla yazılı, sesli, görüntülü şekilde konuşabileceğiniz bu uygulama birçok farklı özellik sunmaktadır. Tamamen ücretsiz kullanıma sunulmuştur fakat bazı yükseltmeleri ücretli şekilde temin edilebilmektedir. Uygulamayla ilgili çok ama çok merak edilenlerden biri gönderilen mesajların kolay şekilde nasıl silineceği yönündedir. Dilerseniz hiç uzatmadan yazımıza geçelim ve merak edilen soruların yanıtlarına bakalım.

Discord Mesaj Silme

Popülerliği her geçen gün artan Discord, arkadaş ekleme ve sohbet etme özellikleriyle ön plana çıkıyor. Tıpkı diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi sohbet kısmında tüm yaptığınız konuşmalar ve mesajlaşmalar bulunuyor. Discord mesaj silme işlemi kullanıcılar tarafından biraz meşakkatli karşılanmaktadır. Uygulama içerisinde silmek istediğiniz mesaj için şu adımları kullanabilirsiniz:

  • Gönderilen mesajın sağ tarafında bulunan üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan çoklu seçeneklerden “mesajı sil” yazısına tıklayınız.

Bu adımları uyguladığınızda istediğiniz mesaj silinmiş olacaktır. Fakat bu yol Discord konuşma silme için biraz uzun görülmektedir.

Discord Mesaj Silme Botu

Discord Mesaj Silme Botu
Discord Mesaj Silme Botu

Uygulama üzerinden tüm mesajların silinmesi için bir seçenek bulunmuyor. Tek tek tüm mesajları seçip silmek yorucu olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar Discord Mesaj Silme Botu kullanarak mesajları temizlemeyi tercih ediyor. Güvenilirliği konusunda kişiler çelişkiye düşse de Mee6 isimli bot bu konuda kullanıcıların yardımına koşuyor. Bot kullanımı Discord tarafından yasal değil ve bununla birlikte banlanmaya sebep oluyor. Fakat kişilerin bu yönde bir bildirimine çok fazla rastlanmıyor. Mee6 botu, sunucunuza yetkilendirip bazı komutları kullanarak Discord tüm mesajları silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Discord DM Silme

Discord DM Silme için en güvenilir yol mesajları tek tek el ile silmektir. Fakat bununla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için çeşitli scriptler bulunmaktadır. Belirli kodları çalıştırarak seçilen kişilerin DC Mesaj silme işlemi yapılabilmektedir. Uygulama üzerinden sohbetteki tüm mesajlardan tek tek silmek isteyen kişiler ne yazık ki karşı tarafın mesajlarını silememektedir. Fakat eğer bir sunucuda yöneticiyseniz herkesin mesajını silebilirsiniz. Bir kez sildiğiniz mesajlar bir daha gelmeyecek, herhangi bir saklama yeri bulunmuyor.

Discord Sohbet Silme

Az önceki bahsettiğimiz yöntemlerin yanı sıra bir de Discord Sohbet Silme kısmından bahsedeceğiz. Arkadaşlarınızla olan mesajlar Discord ekranının sol tarafında “Direkt Mesajlar” kısmında görünmektedir. Buradan silmek istenilen sohbet için kişinin üzerine imleci getirdikten sonra çarpıya basmak yeterli olmaktadır. Mesajları tamamen silmese de bir sonraki konuşmanıza kadar sol kısımda görünmeyecektir. En kolay Discord sohbet temizleme bu şekilde yapılabilmektedir.

Son olarak Discord Mesajları Silme ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Discord Sohbet Silme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın