Ana Sayfa » Rehber » Instagram Başkasının Hikayesini İndirme – Kaydetme

Instagram Başkasının Hikayesini İndirme – Kaydetme

Instagram başkasının hikayesini indirme isteyenler ne yapmaları gerektiğini merak ediyor. Bir başka kullanıcının hikâyesini indirebilmek için gerekli olan adımlar aşağıdaki gibidir. Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ederek bir Instagram kullanıcısının hikâyesini indirebilir ve galeriye ekleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan göz atabilirsiniz.
Dahası, sizin için hazırladığımız diğer yazımızı da okuyarak konuya daha derinlemesine hakim olabilirsiniz.

Instagram Hikaye Kaydetme

Instagram Hikaye Kaydetme
Instagram Hikaye Kaydetme

Özellikle instagram’da başka bir hikayesi hoşunuza gidiyorsa bunu cihazınıza kaydedebilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman açıp izleyebilirsiniz. Instagram’da başka birinin hikayesini indirmek için birkaç farklı yöntem vardır. İşte bu yöntemlerden bazıları:

 1. Hikayenin kaydedilmesine izin verilmişse, hikayeyi indirebilirsiniz. Hikayenin üstünde yer alan üç nokta simgesine dokunun ve “Hikayeyi Kaydet” seçeneğine dokunun. Hikaye telefonunuzun galerisine kaydedilecektir.
 2. Hikayenin görüntüsünü ekran görüntüsü alarak indirebilirsiniz. Hikayeyi açın ve telefonunuzun ekran görüntüsü alma tuşlarına basın. Ekran görüntüsü telefonunuzun fotoğraf kütüphanesine kaydedilecektir.
 3. Üçüncü parti bir uygulama kullanarak hikayeyi indirebilirsiniz. Instagram hikayeleri indirme konusunda birçok üçüncü parti uygulama mevcuttur. Bu uygulamaları telefonunuza indirerek hikayeleri indirebilirsiniz. Ancak, güvenilir olmayan uygulamalar kullanmak hesabınızın güvenliğini tehlikeye atabilir, bu nedenle uygulamaları indirmeden önce iyice araştırmak önemlidir.

Unutmayın, bir kişinin hikayesini izin almadan indirmek, telif haklarına aykırı olabilir. Bu nedenle, bir kişinin hikayesini indirmeden önce, kullanım hakları hakkında bilgi edinmek ve izin almak önemlidir. Böylece Instagram Hikaye Kaydetme bu şekilde yapılmaktadır.

Instagram Başkasının Hikayesini İndirme

Aşağıdaki aşamaların sonucunda bir başka kullanıcının Instagram hikâyesini fotoğraf ya da video fark etmeksizin çeşitli kalite seçenekleriyle indirmek mümkün olacak. Nitekim bu durum çoğu kullanıcının merak konuları arasında yer almaktaydı.

 • Hikâyeyi açın: İndirmek istediğiniz kişinin hikayesini açın ve tamamını izleyin.
 • Bağlantıyı kopyalayın: Hikâyenin üstündeki üç noktaya tıklayın ve bağlantıyı kopyala seçeneğine dokunun.
 • İnternet tarayıcınızı açın: İnternet tarayıcınızı açın ve storiesig.com gibi Instagram hikayesi indirme sitelerinden birini seçin.
 • Yapıştırın ve aratın: İndirme sitesinin arama kutusuna önceki adımda kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve aratın.
 • İndirin: İndirme seçeneklerini gördüğünüzde istediğiniz formatta hikâyeyi indirin.

Instagram Hikaye Nasıl İndirilir?

Instagram’da hikayeleri kaydetmek oldukça kolaydır. Hikayeyi kaydetmek istediğinizde, yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. İlk olarak, kaydetmek istediğiniz hikayenin üstünde yer alan üç nokta simgesine dokunun.
 2. Ardından, açılan menüden “Hikayeyi Kaydet” seçeneğine dokunun.
 3. Hikaye, telefonunuzun galerisinde veya fotoğraf kütüphanenizde “Instagram” adlı bir albümde otomatik olarak kaydedilir.

Bundan sonra, hikayeyi telefonunuzun galerisinde veya fotoğraf kütüphanenizde bulabilirsiniz. Hikayeyi kaydetmek için, hikayenin süresi bitmeden önce bu işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde hikaye 24 saat sonra silinecektir. Böylece Instagram Hikaye Nasıl İndirilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Instagram Onay Kodu Gelmiyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Instagram Başkasının Hikayesini İndirme Ücretsiz

Instagram’da başka bir kişinin hikayesini indirmek, telif haklarına aykırı olabilir ve bu nedenle önerilmez. Ancak yine de, bir kişinin paylaştığı hikayeyi kaydetmek istiyorsanız, bazı ücretsiz araçlar ve uygulamalar mevcuttur. Bu araçları kullanmadan önce, bir kişinin hikayesini izinsiz olarak indirmenin yasal olmadığını ve telif haklarını ihlal edebileceğini unutmayın. İşte Instagram Başkasının Hikayesini İndirme Ücretsiz şu şekildedir:

 1. Hikaye Göndericisi Tarafından İzin Alın: Başka bir kişinin hikayesini indirmek için en doğru yöntem, hikaye göndericisinden izin almak olacaktır. İzni aldıktan sonra, hikayeyi doğrudan Instagram uygulaması üzerinden kaydedebilirsiniz.
 2. Ekran Görüntüsü Alın: Hikayeyi izleyerek, hikaye ekranının görüntüsünü alabilirsiniz. Bunu yapmak için, hikayeyi açın ve telefonunuzdaki ekran görüntüsü alma tuşuna basın. Bu yöntem, hikayenin sınırlı bir bölümünü veya tümünü kaydetmenize olanak tanır.
 3. Üçüncü Parti Araçlar: Bazı üçüncü parti web siteleri veya uygulamalar, Instagram hikayelerini indirme konusunda yardımcı olabilir. Ancak bu araçların kullanımı, güvenlik riskleri ve gizlilik sorunlarına neden olabileceği için önerilmez.

Hatırlatmakta fayda var: Instagram’da başka bir kişinin hikayesini izinsiz olarak indirmek, telif haklarına aykırı olabilir ve bu nedenle yasal değildir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Birinin Hikâyesini Kendi Hikâyemde Nasıl Paylaşırım? Adım Adım

Instagram’da birinin hikâyesini kendi hikâyemde nasıl paylaşırım adım adım uygulayabilmek sanıldığından çok daha basit. Bunun için takip edilmesi gereken adımlar eksiksiz olarak aşağıda yer alıyor:

 • Paylaşmak istediğiniz kişinin hikâyesini açın ve tamamını izleyin.
 • Hikâyenin altındaki paylaşım simgesine dokunun.
 • Açılan menüden Hikâyende Paylaş seçeneğine dokunun.
 • Şimdi ise paylaşmak istediğiniz hikâyeyi özelleştirebilirsiniz. İsterseniz hikâyenin etiketlerini, metnini veya çıkartmalarını değiştirebilirsiniz.
 • Özelleştirme işlemi bittikten sonra Paylaş düğmesine dokunun.
 • Şimdi kendi hikâyenizi görebilirsiniz ve paylaşımın görüneceği şekilde değiştirebilirsiniz. İsterseniz paylaşımı kaldırabilir veya daha fazla düzenleme yapabilirsiniz.

Instagram’da Durum Nasıl İndirilir?

Instagram’da durum nasıl indirilir konusu sosyal medyayla içli dışlı olmayan kişiler tarafından sıkça merak ediliyor. Özellikle WhatsApp ve Facebook’ta durum olarak geçen bu özellik Instagram’da hikâyeler olarak da biliniyor. Nitekim bu hikâyelerde paylaşılan bazı video ya da görseller kullanıcıların hoşuna gidebiliyor. Bu tip durumlarda hikâyeleri indirmek ise çoğunlukla mümkün olamıyor.

Bu noktada aslında Instagram’dan hikâye indirmenin oldukça basit bir yöntem olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Nitekim kullanıcıların çoğunun bilmediği storiesig.com, Instagram’dan hikâye indirebilmek için en sık kullanılan platformdur. Bunun için ilk etapta Instagram’ı açmak ve indirmek istenen hikâyeye girmek gerekiyor. Sonrasında ise hikâyenin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak bağlantıyı kopyalayıp Instagram’ı kapatabilirsiniz. Bu noktadan itibaren Instagram ile hiçbir işiniz kalmayacağı gibi cep telefonunuzdan tarayıcıyı açmanız gerekecektir.

Tarayıcının adres çubuğuna storiesig.com yazdıktan sonra siteyi açabilirsiniz. Sitenin arayüzü açıldıktan sonra çıkacak olan arama kutusuna bir önceki adımda kopyalanmış olan hikâyenin paylaşım linki yapıştırılmalıdır. Arama tuşuna da bastıktan sonra çeşitli indirme seçenekleri gelecektir. Fotoğraf ya da video fark etmeksizin en kaliteli seçenekten en düşük seçeneğe kadar pek çok indirme tercihi sunulur.

Instagram Hikâye İndirme Programı

Instagram hikâye indirme programı için birçok program ve uygulama bulunmaktadır. Fakat bu programların büyük bir kısmı üçüncü parti uygulamalar olduğu için Instagram hesabının güvenliği açısından riskli olabilirler. Bu nedenle Instagram hikayelerini indirmek için en güvenli yol online hikâye indirme siteleridir. Bu sitelerin kullanımı çoğunlukla kolaydır ve hiçbir uygulama veya yazılım indirmenizi gerektirmez. Bu noktada tavsiye edilen platformun storiesig.com olduğu söylenebilir.

Platform, kolay kullanımı ve kaliteli arayüzüyle kullanıcı odaklı bir hizmet vermeyi hedefliyor. Bunun yanı sıra yine aynı platform içerisinde hikâyeleri, reels ve IGTV videolarını da indirmek mümkün. Böylece Instagram’da görülen tüm içerikleri çeşitli indirme kalitesi seçenekleriyle doğrudan cihaza indirmek oldukça kolay bir hal almıştır.

Ayrıca Instagram başkasının hikayesini indirme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bunun yanında eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın