Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » Binance’den Gate io’ya Transfer – Adım Adım Detaylı Anlatım

Binance’den Gate io’ya Transfer – Adım Adım Detaylı Anlatım

Binance’den Gate io’ya Transfer yazımız ile karşınızdayız. Binance ve Gate.io, dünyanın önde gelen kripto para borsalarıdır. Bu borsalardan kripto alımı yapabilir ve birbirleri arasında transfer edebiliriz. Binance Gate io Transfer hem para hem de coinler için yapılabilir. Bu iki borsa arasında kripto para transferinin amacı Binance’de henüz listelenmemiş olan bir kripto parayı Gate io borsasından işlem çifti yaparak satın alabilmektir. Transferi gerçekleştirebilmek için her iki borsaya da kayıt işlemlerinizi yaptırmanız gerekir.

İlk aşamada üyelik kadınızı tamamlamalısınız. Binance ve Gate.io borsalarına üyelik kaydınızı başarıyla yaptıktan sonra kimlik veya KYC doğrulama ve e-posta, cep telefonu doğrulama gibi adımları da tamamlamanız gerekir. Bu doğrulama işlemleri sizin güvenle işlem yapabilmeniz için gereklidir. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra hesabınız aktif olur ve artık işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Binance tr den gate io ya transfer işleminin kripto paralar için nasıl yapılacağını tek tek açıklayalım;

 • İlk olarak Gate io mobil uygulamasını açarak ya da web sitesinden giriş yaparak devam etmemelisiniz.
 • Diğer adımda cüzdan sekmesine gelerek, buradan para yatırma adımını seçmelisiniz.
 • Bu aşamada para yatırmak istediğiniz kripto paranın ismini bulmalısınız ve seçmelisiniz.
 • İlk defa para yatıracağınız için Gate.io borsası bu kripto paraya bir cüzdan adresi oluşturacaktır. Oluşan bu adresi “kopyala” yazısına tıklayarak hafızaya almalısınız.
 • Binance Gate io Transfer yapmak için şimdi Binance borsasına giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Bu aşamada “cüzdan”, “spot” ve “çekme” adımlarını sırasıyla takip etmelisiniz.
 • Ayrıca “Çekme” bölümünde transfer edebileceğiniz kripto paralar listelenecektir. Bunlardan istediğiniz bir kripto paranın üzerine tıklayarak adres kısmına Gate.io borsasında kopyaladığınız adresi yapıştırmalısınız.
 • Bunun yanında bu aşamada Gate.io borsasına geçerek “destination tag” kısmında yazan numaraları, Binance borsasındaki “tag” kısmasına yazmalısınız.
 • Bu adımda ise çekmek istediğiniz miktarı girerek “çekme” bölümüne tıklamalısınız.
 • Son aşamada e-postanıza ve cep telefonunuza gelen kodları doğrulamalısınız. Bu işlemle kripto para transferiniz tamamlanmış olmaktadır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, Binance’den Gate io’ya transfer edeceğiniz kripto para cüzdan adresini Gate.io’da oluşturmanız gerektiğidir.

Bu içeriğimize benzer olan Gate io Yeni Listelenecek Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Binanceden Gate io Para Transferi

Binanceden Gate io para transferi yaparak, borsalara tek tek para yatırmak zorunda kalmayabilirsiniz. Bu transferi, Binance’de bulunan paranızı kullanarak Gate.io’da listelenen bir kripto parayı satın almak gibi amaçlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bu para transferini yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra “cüzdan” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Sonraki adımda “cüzdan özeti” ve “yatırma” bölümlerini takip etmelisiniz.
 • Bu adımda “çekme” bölümüne tıklayarak “USDT” seçimi yapmalısınız.
 • Gate.io borsasına da giriş yaparak “cüzdan”, “yatırma” ve “TRX ağı” seçimlerini yaptıktan sonra ekranda gördüğünüz cüzdan kodunu almalısınız.
 • Tekrar Binance borsasına gelerek transfer sayfasındaki bölüme Gate.io’dan aldığınız cüzdan kodunu yapıştırmalısınız.
 • Ardından “TRX ağını” seçmeli ve göndermek istediğiniz USDT miktarını girmelisiniz.
 • İşlem için gelen e-posta ve cep telefonu kodlarını gönderdikten sonra Binanceden Gate io’ya para transferi işlemini tamamlamış olursunuz.

Binance Gate io Transfer

Binance Gate io Transfer

Binance Gate io Transfer hakkında tüm detayları anlattık. Özellikle Binance ile birlikte Gateio dünyanın en büyük ve en güvenilir borsaları arasındadır. Durum böyle olunca birbiri arasında transfer yapmak oldukça tercih ediliyor. Biz de bu işlemi nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Özellikle Binance Gate io Transfer etmek için şu adımları izleyin: Üyelik işlemleriniz yoksa üyelik işlemlerinizi tamamlayın. Ardından Gate io cüzdan kısmına tıklayıp para yatırma seçeneğini seçin. Transfer etmek istediğiniz coini seçin. Oluşturulan cüzdan adresini kopyalayıp bir yere not edin. Binance Gate io Transfer işlemi için Binance borsasına girin. Spot – Para çekme kısmına tıklayın. Gate io’dan aldığımız transfer kısmına kopyaladığımız cüzdan adresini yapıştırın. Gateio borsasından destination tag kısmına binance’da tag yani etiket kısmına yapıştırın. Böylece transfer işlemi gerçeklemiş olacaktır.

Binance tr den Gate. io ya Transfer Ne Kadar Sürer?

Binance tr den Gate. io ya Transfer süresi, gecikmelerin ve yoğunlukların yaşanmadığını sayarsak 5-10 dakika arasında transfer gerçekleşir. Bu süre işlem sayısına ve yoğunluğa göre artabilir.

Gate.io dan Binance Transfer Süresi için de durum aynıdır, 5-10 dakika arasında transfer gerçekleşir. Çoğu borsada durum böyledir.

Gate io dan Binance Transfer

Gate io dan Binance transfer işlemini para transferi olarak gerçekleştirmek için USDT para birimini kullanmanız gerekir. Bu işlemi aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek yapabilirsiniz.

 • Her iki borsaya da giriş yaparak cüzdan bölümlerine gelmelisiniz.
 • Gate.io borsasından transfer yapılacağı için buradan “çekme” adımına tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfadan “USDT” ve “TRX” ağını seçerek, oluşturulan USDT adresini kopyalamalısınız.
 • Ayrıca Binance cüzdan sayfasından ise “cüzdan özeti”, “yatırma” ve “USDT” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Açılan sayfadaki ağ bölümünden “TRX” ağını seçerek Gate.io borsasından aldığınız USDT kodunu, buradaki adres bölümüne yapıştırmalısınız.
 • Tutar bölümünü de tamamladıktan sonra onay vererek gerekli doğrulama kodlarını gönderip, Gate io dan Binance transfer işlemini para transferi şeklinde gerçekleştirmiş olursunuz.

Binanceden Gate io Coin Transferi

Binanceden Gate oi coin transferini, Gate.io borsasında işlem yapmak ya da listelenen başka bir kripto paraya dönüştürmek gibi amaçlarla yapmak isteyebilirsiniz. Borsalar arası transferlerde gönderim işlemi için ücret alınır. Bu ücretler borsaya para yatırıp alım yaptığınızda alınan ya da borsadan para çekerken alınan komisyon ücretlerinden daha düşüktür. Bu nedenle borsalar arası transfer işlemi daha çok tercih edilmektedir. Binanceden Gate io coin transferi yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • İlk adımda her iki borsaya da girişiniz yapmalısınız.
 • Her iki borsanın da cüzdan kısmına gelmelisiniz. Transfer yapacağınız Binance borsasında “cüzdan özeti” ve “çekme” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Coin yatırmak istediğiniz Gate.io borsasında ise cüzdan kısmına gelerek “yatırma” bölümüne tıklamalısınız.
 • Binance borsasına tekrar gelerek cüzdandan çekmek istediğiniz Coin’in üzerine tıklamalı ve buradaki adres bilgisini kopyalamalısınız.
 • Gate.io borsasına gelerek transfer edilecek olan coin’i seçip, kopyaladığınız adresi buradaki ilgili bölüme yapıştırmalısınız.
 • Binance borsasında bulunan “tag” bölümdeki kodu Gate.io borsasındaki “tag” bölümüne yazmalısınız.
 • Bu aşamada göndermek istediğiniz coin miktarını Binance borsasındaki ilgili bölüme yazmalısınız.
 • Son aşamada işlemleriniz için onay verdikten sonra doğrulama kodlarını göndermelisiniz. Kodlar gönderildikten sonraki birkaç dakika içinde transfer işlemi, başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. Bu işlemleri uygulayarak binance tr den gate io ya transfer yapabilirsiniz.

Binance Gate.io Transfer Komisyon

Binance Gate.io Transfer Komisyon aktardığınız coinlere göre değişiklik gösteriyor. Bunun dışında Gateio borsasında VIP statülerinizi arttırarak transfer ücretini makul seviyelere çekebilirsiniz.

Binance Gate.io Transfer Komisyon işlemi gerçekleştirmek için sabit coinleri seçebilirsiniz. Bu tarz coinlerde Binance komisyonu oldukça makul seviyelerdedir.

Gate.io En Ucuz Transfer

Gate.io En Ucuz Transfer işlemi için VIP3 seviyesine sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bu seviye ne kadar artarsa o kadar transfer maliyeti düşüyor.

Bunun dışında NEO coin gibi belirli anlaşmalı kripto paralarda da komisyon ücreti alınmıyor. En ucuz transfer konusunu araştırıyorsanız NEO adlı kripto para ile aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Gate.io Transfer Sorunu

Binance Gate.io Transfer Sorunu herkesin müzdarip olduğu bir konudur. Bu sorun genellikle transfer yaparken yaşanan aksaklıklardan oluşuyor. Bunun yanında transfer süreleri de uzayabilir. Transfer süresi 5-10 dakika arası tamamlansa da bu süreç 1 güne kadar uzayabilir.

Eğer transfer hakkında sorunlar yaşıyorsanız. Endişelenmeyin. Gerek Binance borsası olsun gerek Gateio borsası olsun destek sistemleri oldukça gelişmiştir. İşlemleriniz hakkındaki sorunları buralara bildirip çözüm bulmanız en mantıklısı olacaktır.

Kripto Para kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Kripto ile alakalı son yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Binance’den Gate io’ya Transfer yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bu tarz borsalar arası transfer yazılarımız ileriki zamanlarda sizlerle olacaktır.

4.9/5 - (8 Oy)
Yorum yapın