Ana Sayfa » Rehber » Eğlenceli Muhabbet Konuları – Konuşulacak Konular

Eğlenceli Muhabbet Konuları – Konuşulacak Konular

Eğlenceli Muhabbet Konuları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda karşınızdaki kişi ile ne konuşabilirsiniz fikirler sunacağız. Günlük hayatımızda iletişim çok önemli bir yere sahiptir. Her şeyin başında sağlıklı bir iletişim vardır. Bir ticaret yaparken, yeni bir tanışmada veya normal ilişkilerde sohbet ederiz. Konuşacak konu bulmak da bazen zorlaşabilir.

Sohbet konusu açma ile ilgili bazen sorunlar yaşayabiliriz. Karşınızdaki insanın canı sıkkın olabilir ve bazen konuşmak istemeyebilir. Veya pek ortak noktada bulunmadığınız bir kişi ile iletişim kurmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Konuşacak konu bulamamak da böyle durumlarda sıkıntılı bir durum oluyor.

Konuşulacak konular insanların birbiri ile olan ortak noktalarına göre değişmektedir. Bazı temel konular vardır ki uzun sohbetlerin bir başlangıcı olabiliyor.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Yazmayan Erkek Nasıl Yazdırılır? adlı konumuza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Konuşulacak Konular 

Konuşulacak Konular 
Konuşulacak Konular 

Konu bulmak aslında zordur. Karşınızdaki insan ile konu bulmadan sohbetin genel akışı ile ilerlemek en sağlıklısı olacaktır. Bu da sıkılmadan konuşulacak konular yaratır. Günlük yaşantınızda kiminle konuştuğunuza göre farklı konular üzerine sohbetler açılabilir. Patronunuz ile ciddi konular konuşurken en yakın arkadaşınız ile komik konular üzerine sohbetler edebilirsiniz.

Hiç beklemediğiniz bir konu üzerine saatlerce konuşabilirsiniz. Karşınızdaki insanın ilgi çekeceği bir konuyu açarak karşılıklı istişare halinde olduğunuzda bir sohbeti saatlerce sürdürebilirsiniz.

Arkadaşla Konuşulacak Konular

Arkadaşlarla konuşulacak konular daha önce yaşamış olduğunuz ortak bir olay üzerine olabilir. Sohbetinizi geçmişte yaşadıklarınız ile başlattığınızda o an geçirdiğiniz cümleler ile farklı sohbetlerin konuları da açılabilir.

Aynı zamanda karşınızdaki kişinin hayatında bir değişiklik varsa bu konu konuşulabilir. Veya sizin hayatınızdaki bir değişikliği siz arkadaşınıza anlatarak sohbet başlangıcı yapabilirsiniz. Hayatlarınızda herhangi bir değişiklik yoksa karşınızdaki kişinin ya fiziksel özelliğini ya da kıyafet, takı vb. eşyaları hakkında sohbetler açabilirsiniz. Eğlenceli Muhabbet Konuları sohbet ilerledikçe açılacaktır.

Konu Açmak İçin Sorular 

Sıkılmadan konuşulacak konular için ortak noktadan ilerleyebilirsiniz. Herhangi bir soru sorarak da bir sohbet başlangıcı gerçekleşebilir. Karşınızdaki kişi veya ortamdaki kişilere daha önce etrafınızda gördüğünüz bir olayla ilgili soru sorabilirsiniz. Veya internet üzerinde görmüş olduğunuz konuları soru olarak ileterek sohbeti başlatabilirsiniz. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız aşağıda yer alan sorulardan yardım alabilirsiniz.

 • Şu an çalıştığın işte çalışmasan/okuduğun okulda okumasan, ne yapardın?
 • Her gün olsa yerim diyebileceğin bir yemek var mı?
 • 17 yaşındaki haline bir öğüt vereceksen olsan, bu ne olurdu?
 • İşyerindeki/sınıfındaki ilk gün nasıldı?
 • Çocukken ne olmak istiyordun, ne oldun?

Gibi soruları sorarak uzun bir sohbetin başlangıcına imzanızı atabilirsiniz.

Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresini de ziyaret etmeyi unutmayın.

Uzun Sohbet Konuları

Sohbet konuları bazen uzun sürer bazen ise kısa sürebilir. Bu yüzden sohbetin kalitesini belirleyen faktör tamamen sizsiniz. Bir konu hakkındaki bilginiz ve konuya olan merakınız sohbetin ömrünü belirleyen konulardan biridir.

Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla görüşmediğiniz süre boyunca neler yaptığınızı konuşmak sohbeti uzun tutabilir. Veya hayatlarınızdaki gelişmeleri birbiriniz ile paylaşmak sohbeti uzatır. Aynı zamanda aşağıda uzun sohbet konuları ile ilgili birkaç madde ekledik.

 1. Bir milyon liralık bir ödül kazansaydın ilk yapacağın şey ne olurdu ?
 2. Sence mutlu bir yaşamın olmazsa olmaz 3 özelliği nedir ?
 3. Yaşın büyüdükçe derinden bir şekilde korkmaya başladığın bir şey var mı ?
 4. Hayatının en güzel dönemleri ne zamandı ?
 5. Seni en çok korkutan film hangisiydi ?

Kızlarla Konuşacak Konular

Kızla konuşulacak konu o kişiyi ne kadar tanıdığınıza bağlı olarak değişmektedir. Genelde kızlar dedikodulardan hoşlanmaktadır. Ortak bir tanıdığınız hakkında konuşmak karşınızdaki kız arkadaşın dikkatini çekecektir. Aynı zamanda çocukluk anılarınızdan da bahsedebilirsiniz. Bir hanımefendiyi etkileyecek önemli şeylerden bir tanesi de hayvanlardan bahsetmektir. Bunun gibi konular üzerine açılan sohbetler dikkat çekici ve uzun süreli olacaktır.

Erkekle Konuşulacak Konular 

Erkek arkadaşla konuşulacak konular yeni tanışmamış olmamanızdan dolayı daha rahat olacaktır. Yine de yeni tanıştığınız bir erkek arkadaşınızla da aşağıda belirttiğimiz konuları konuşabilirsiniz.

 • Onun ilgilendiği şeyleri sorabilirsiniz.
 • Güncel haberleri konuşabilirsiniz.
 • Varsayımlar hakkında konuşabilirsiniz.
 • Spora ilgileniyorsa spor hakkında konuşabilirsiniz.

Yeni Tanışılan Biriyle Konuşulacak Konular 

Yeni Tanışılan Biriyle normal bir arkadaşınıza göre daha basittir diyebiliriz. Çünkü birbiriniz hakkında bilmediğiniz birçok şey vardır. Merak ettiğiniz konuları birbirinize sorarak sohbet edebilirsiniz. Soruların cevapları ile beraber ortak bir nokta gördüğünüzde konuyu oradan ilerletebilirsiniz.

Flörtle Konuşulacak Konular

Flört ile konuşulacak konular karşınızdaki kişinin ilgisini çekmelidir. Bu yüzden konuştuğunuz şeyleri dikkatli seçmeniz gerekir. Çünkü her cümleniz karşınızdaki insanın dikkatini çekecektir ve sizi tanımasında önemli bir rol oynayacaktır. Mesajlaşırken konu bulma yöntemlerini bu yazımızda sizler için belirttik. Bu yöntemlerden birkaçını deneyebilirsiniz.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Erkeklerin Bayıldığı Hitap Sözleri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sevgili ile Konuşulacak Konu

Sevgili ile konuşulacak konular normal arkadaşlarınıza göre daha çok olacaktır. Çünkü karşınızdaki insan size diğerlerinden daha fazla yakındır. Bu yüzden her konu üzerinden ilgi çekeceğinizi biliyor olmanız gerekir. Sevgiliyle konuşulabilecek konular sizinle veya karşınızdaki kişi ile alakalı olabilir. Özel hayatınızı paylaşabileceğiniz konular olabilir veya başkası hakkında olabilir. Herhangi bir konu bulamadığınız takdirde ileri tarihli bir etkinlik için plan yapabilirsiniz. Sevgiliniz ile gelecek hayalleri kurabilirsiniz. Böyle sohbetler ilişkinizi de sağlıklı yapacaktır.

Aynı zamanda Rehber kategorisindeki diğer yazılarımız için aşağıdaki konulardan birine tıklayabilirsiniz.

Eğlenceli Muhabbet Konuları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın