Ana Sayfa » Fiyatları » Ukrayna Market Fiyatları 2024 – Ukrayna Yemek Fiyatları

Ukrayna Market Fiyatları 2024 – Ukrayna Yemek Fiyatları

Ukrayna Market Fiyatları 2024 ve Ukrayna Yemek Fiyatları yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda son dönemlerde sıkça ismini duyduğumuz ve Rusya ile aralarında sorunlar olduğunu bildiğimiz Ukraynada Gıda Fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca diğer ülkelerin de market fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantı yardımı ile ulaşabilirsiniz.

Ukrayna Market Fiyatları 2024 🛒

Ülkemizin son yıllarda yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle yurtdışına seyahat bakımından gidebileceği ülkeler arasında en başta Ukrayna gelmektedir. Ukrayna para birimi Grivna’dır. 2024 yılı itibariyle 1₺ = 1,23 Grivna olarak işlem görmektedir. Bu nedenle Ukrayna da Market Fiyatları ülkemize oranla daha uygundur.

Her ülkede market fiyatları herhangi bir mekanın menüsündeki gıdalardan daha ucuzdur. Bu sebeple bir ülkenin ucuz mu pahalı mı olduğunu anlamak için market fiyatlarına bakmakta fayda vardır.

 • 1 Litre Süt : 28 UAH
 • 12 ‘li Yumurta : 46 UAH
 • Ukrayna Bira Fiyatları : 36 UAH
 • Ukrayna Su Fiyatı : 13 UAH
 • Ukrayna Ekmek Fiyatı : 20 UAH

Ukrayna Yemek Fiyatları 🍔

Ukrayna Yemek Fiyatları
Ukrayna Yemek Fiyatları

Herhangi bir restoranda bir akşam yemeği yemek isterseniz ülkemizden daha ucuz olan eti denemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda Ukrayna ve çevresindeki yöresel yemekleri denemenizi tavsiye ederiz. Yöresel yemeklerin orijinalliği de dikkat çekmektedir. Bu yüzden Ukrayna da yeme içme fiyatları konusunda ortalama fiyata sahip diyebiliriz. Sizler için bazı yemek fiyatlarını listeledik.

 • Ucuz Restoranda Yemek : 170UAH
 • 2 Kişilik Yemek : 746 UAH
 • McDonalds Menü : 125 UAH
 • Yerli Bira : 35 UAH
 • Espresso : 27 UAH

Ukraynada Gıda Fiyatları bu şekilde yer alıyor. Ülkemizden farklı olarak ise restoranlar konsept restoran adı altında işletmeler ile de hizmet vermektedir. Bu nedenle hem hizmet hem de yemeğe karşılık bu ücreti makul görebiliriz.

Ukrayna Pahalı mı?

Türkiye ile kıyaslanacak bir ekonomiye sahip olan Ukrayna Pahalı mı? sorusunun yanıtını sizlerle birlikte karşılaştıracağız. Neredeyse para birimi olarak iki katımız diyebileceğimiz bir ekonomiye sahiptir. Yer yer ülkemize nazaran pahalı, yer yer de ucuz diyebileceğimiz farklı fiyatlarda ve farklı markalarda ürünler ile karşılaşabiliriz.

Türkiye’de sigara fiyatı 30₺ civarlarında yer alırken Ukrayna Sigara Fiyatları 65 UAH olarak piyasada yerini alıyor. Fakat alkol, et vb. ürünlerde ise restoranlarda bir akşam yemeğini ülkemizden daha ucuz fiyata yiyebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz Sırbistan Market Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ukrayna İçki Fiyatları

Ukrayna içki konusunda ülkemize göre ortalama olarak daha yüksektir. Fakat Ukrayna devletinin uygulamış olduğu bir sistem var ki duyunca dudak uçuklatacak cinsten bir haber diyebiliriz. Ukrayna İçki Fiyatları markette ne kadar fiyata satılıyorsa, normal bir Pub’a gittiğinizde de market fiyatlarıyla aynı alkol fiyatlarına ulaşabiliyorsunuz.

Türkiye’de bira fiyatları ortalama 60₺ civarında satışa sunuluyor. Fakat herhangi bir Pub’a gittiğinizde bu fiyat 100₺ ‘ye kadar çıkıyor. Bu aradaki fark da Ukrayna’nın içki fiyatlarının aslında ucuza denk geldiğini gösterir. Ukrayna Bira Fiyatları 35 UAH olarak marketlerde satılırken, aynı bira bir Pub’da ise yine 35 UAH ‘a satılmaktadır.

Ukrayna Sigara Fiyatları

Hem vizesiz gitme imkanımızın olduğu hem de birçok farklı uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı Ukrayna Sigara Fiyatları bakımından da oldukça uygundur. Oraya giden vatandaşlarımız kartonla veya büyük paketlerle sigaralar almaktadırlar. Şimdi sizlere Ukrayna’da Sigara Fiyatları ne kadar ve örnek fiyatlandırmasını paylaşacağız:

 • Marlboro Touch Blue:
 • Parliament Night Blue:
 • Kent Switch:

Ayrıca Ukrayna Market Fiyatları 2024 ile alakalı merak edilen soru ve cevapları da aşağıdan okuyabilirsiniz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorilerindeki yazıları da tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın