Ana Sayfa » Rehber » Fissler Düdüklü Tencere Pişirme Süreleri – Ne Zaman Pişer?

Fissler Düdüklü Tencere Pişirme Süreleri – Ne Zaman Pişer?

Fissler Düdüklü Tencere Pişirme Süreleri yazımız ile karşınızdayız. Fissler Bezely, Yeşil Fasulye, Bamya, Tavuk, Balık, Nohut, Mısır ve Brokoli gibi yiyecekleri buharda pişme yöntemi sayesinde yapabilirsiniz. Bu tencere Alman yapımı olduğu için dayanıklı ve pratik olmaları epey doğal bir durumdur. Bu nedenle günümüzde en fazla tercih edilen düdüklü tencerelerden birisi olmaktadır. Fissler kuru fasulye konusunda nasıldır? Bu soru da çok merak edilmektedir.

Fissler düdüklü tencerelerin en büyük özelliklerinden birisi de pişirme sırasında fazla yağ istememeleridir. Böylece daha sağlıklı yemekler pişirmenize olanak sağlamaktadır. Diğer tüm düdüklü tencereler gibi suyun buharı ile yemekleri kısa bir süre içerisinde pişirmesini sağlıyor. Fissler pişirme süreleri normal bir tencerenin pişirme süresine kıyasla çok daha kısadır. 18/10 kalite paslanmaz çelikten üretilmiş bu tencereler paslanmaya karşı da çok dayanıklı olmaktadır.

Fissler Düdüklü Tencere Pişirme Süreleri

Fissler Pişirme Süreleri
Fissler Pişirme Süreleri

Sağlıklı ve lezzetli bir yemek pişirmek için saatlerce mutfakta zaman harcamaya artık gerek olmadığını bu tencere ile anlamaktayız. Fissler düdüklü pişirme süreleri oldukça kısa olmaktadır. Hem bu kadar kısa sürede lezzetli yemekler ortaya çıkarabilmesi hem de zaman tasarrufu kullanıcıları bu konuda ilgi odağı haline getiriyor. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Priv Hesap Biyografi Önerileri içeriğimize de bakabilirsiniz.

Özelliklerinden bahsetmek gerekirse, her yemek çeşidi için Fissler düdüklü tencere pişirme süreleri birbirinden farklı olmaktadır. Yemeğin pişme süreleri malzemenin ölçüsüne, türüne ve bu tencerenin ayarlarına göre değişiklik göstermektedir. Fissler düdüklü tencerede 2 farklı ayar mevcuttur. Birincisi (1) “Hassas Ayar” İkincisi (2) ise “Hızlı Ayar” olmaktadır. Bu tencere için aşağıdaki ölçüleri kullanabilirsiniz.

Fissler Düdüklüde Patates Haşlama Süresi

Bu tencereyi kullanan kişiler Fissler Düdüklüde Patates Haşlama Süresi ne kadardır? şeklinde sorular soruyor. Patates pişirmek için geren ayar aşağıdaki gibidir.

 • 500 gr Patates = 2. ayarda 10-12 dakika arası.

Fissler Düdüklü Tavuk Haşlama Süresi

Tavuk severler için Fissler tavuk haşlama süresi hakkında bilgiler verelim. Tavuk pişirme süresini söylerken diğer kümes hayvanlarının da pişirme süreleri hakkında açıklama yapalım.

 • 500 gr Tavuk, 2. ayarda 15-20 dakika arasında önerilmektedir.
 • Çorbalık tavuk 2. ayarda 25-35 dakikada pişer.
 • 500 gr Ördek 2. ayarda 12-15 dakika
 • Kaz – 500 gr – 2. ayarda 25-30 dakika
 • Hindi – 500 gr – 2. ayarda 18-20 dakika

Fissler Düdüklüde Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Sıkça sorulan sorulardan birisi de Fissler Düdüklüde Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer? sorusudur. Fissler düdüklü tencere kullanan kişiler, kuru fasulyeyi 10 dakika içerisinde pişirme imkanına sahiptir. Bunun için kaynamaya başladığı zaman ocağın altını kısmalara gerekiyor. Daha sonra 10 dk boyunca pişiriniz. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Yabancı Priv İsimleri içeriğimize de bakabilirsiniz.

Fissler Et Pisirme Süresi

Bu soruda aynı zamanda kuru fasulye kadar merak ediliyor. Çünkü bu düdüklü tencereyi yeni kullanmaya başlayan insanlar yemekleri nasıl daha iyi pişirebileceğini öğrenmek istiyorlar. İşte Fissler Et Pisirme Süresi aşağıdaki gibidir.

 • Dana eti (kuşbaşı) 5-6 dk. Kademe 2
 • Dana rostosu 15-20 dk. Kademe 2
 • Dana paça 15-20 dk. Kademe 2
 • Sığır gulaş 15-20 dk. Kademe 2
 • Dilinmiş kol (çorbalık) 20-25 dk. Kademe 2
 • Et sarması / Fileto 20-25 dk. Kademe 2
 • Sirkeli sığır rostosu / Fileto rosto 25-30 dk. Kademe 2
 • Sığır rostosu 30-40 dk. Kademe 2
 • Biftek (Tafelspitz) 40-60 dk. Kademe 2

Ayrıca, Fissler düdüklü tencere pişirme süreleri Türkçe olarak sıkça sorulan sorular arasından birkaç tanesini sizler için derledik.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın