Ana Sayfa » Maaşları » Front End Developer Maaşları 2024 – Yazılımcı Maaşları

Front End Developer Maaşları 2024 – Yazılımcı Maaşları

Front End Developer Maaşları 2024 ve Yazılımcı Maaşları yazımız ile karşınzıdayız. Yeni yılının gelmesiyle maaşlar artmıştır. Bu konuyu merak eden insanlar bu yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirler. Fakat Front End Developer maaşlarından bahsetmeden önce bilmeyenler için, Front End Developer nedir? Alanları nelerdir? detaylı bir şekilde açıklayalım. Ayrıca yazımıza geçmeden önce diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Front End Developer Maaşları 2024 👨‍💻

Öncelikle Front End kelimesinin anlamı önyüz demektir. Herhangi bir web sitesi oluşturma aşamasında görünümünden içeriklere kadar tasarım olarak kapsayan her şeyin tanımıdır. Örneğin beğendiğiniz bir web sitesine giriş yaptığınızda karşınıza çıkan tema, arka fon, yazı stili, görseller ve bu tasarımların okuyucuya hitap etmesinin geniş tanımı Front End olarak adlandırılır.

Front End Developer Maaşları 2024 herkesin merak ettiği konulardan biridir. Front End olmak isteyen bir çok kişi vardır. Öncelikle Front End olmak için bazı terimleri bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Front End olmak biraz sabır gerektiren bir durumdur. Aynı zamanda bu mesleği yapmak oldukça sorumluluk istemektedir. İşte maaş skalası aşağıdaki gibidir:

Front End Developer Maaşları 2024 ⚫Maaş (₺)
Junior Front End Developer ⚫43000-46000 ₺
Senior Front End Developer ⚫65000-75000 ₺
Principal Front End Developer ⚫76000-80000 ₺

Front End Developer Ne İş Yapar?‍ ‍💻

Front End Developer Ne İş Yapar? Tarzında sorular bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Web sitede karşılama sayfasını oluşturan kişilerin yaptığı işlemdir.  Bu tasarımları yapmak için üç program dilini bilmek gerekmektedir. Bunlar; HTML, Java Script ve CSS programlarıdır. Programların dilleri genellikle İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerinden oluşmaktadır.

Bilinen dillerden tek farkı; İngilizce bir çok kod kelimenin bir arada kullanılmasıdır. Aynı zamanda Front End’in kendi içinde bölümleri vardır. Örneğin yazı stilini ayarlamak ve sayfaya yerleştirmek gibi konuları bu terimin içinde barındırır. Görsellerin ve yazı stilinin web sayfasına yerleştirmesi işlemini yapmak için Java script programı kullanılır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İngiltere Doktor Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Front End Developer Hangi Dilleri Bilmeli?

Front End Developer işi oldukça detay isteyen fakat keyifli bir iştir. Bu konu web tasarım kategorisine girmektedir. Bu konuda en çok merak edilen sorular arasında; Front End Developer Hangi Dilleri Bilmeli? Soruları yer alır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Front End yazı ve metin tasarımları anlamına gelir. Bu yüzden web sayfası ile ilgili yapacağınız tüm işlemleri sadece 3 program kullanarak yapabilirsiniz.

Bu programların dilleri; Almanca, İngilizce ve Türkçe’dir. Dolayısıyla Front End olmak istiyorsanız bu üç dili bilmeniz gerekir. Bilmediğiniz taktirde yabancı kelimelerin anlamlarına bakarak biraz zaman kaybı yaşayabilirsiniz. ahsettiğimiz dilleri çok iyi bilmeniz gerekmiyor. Bu anlamda kelime bilginizin olması yeterlidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İç Mekan Tasarımı Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yazılımcı Maaşları 2024

Yazılımcı Maaşları
Yazılımcı Maaşları

Genellikle Front End Developer 2024 maaşları ortalama 35.000 – 40.000 TL arasında yer almaktadır. Bu anlamda değişiklik göstermesinin tek nedeni; çalışma yaptığı iller ve sektörde ki deneyimleridir. Eğer yeni mesleğe başlayan bir Front End Developer aylık ortalama 35.000 TL maaş almaktadır. Sektörde uzun yıllardır bu mesleği yapan biri ise; 80.000 TL maaş almaktadır.

Diğer yazılımcı meslekleri arasında; Back End Developer ve Mobile Application Developer yer alır. Her bir yazılımcının görevi farklıdır. Buna göre aldıkları maaşlar değişiklik göstermektedir. Web sitenin tasarım bölümü ile ilgilenen bölüm Front End Developer alanıdır. Farklı birimlerdeki Yazılımcı Maaşları 2024 aşağıdaki gibidir:

İos Developer Maaşları 2024

Apple marka ürünlerin işlemcisi olan İos son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen bir işlemcidir. Bu kadar çok tercih edilirken tabi insanlar da bu alanda iş yapmaya ve geliştirmeye başlamışlardır. Şimdi sizlere İos Developer Maaşları 2024 yılında ne kadar örnekler ile açıklayalım:

  • İos Developer Maaşları: 85000-90000 TL

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Milli Saraylar Personel Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Java Developer Maaşları 2024

Büyük oranda Java ve Javascript kodlama dillerini kullanan ve bu alanda bilgisayar programları çeşitli görsel ve ön yüz programları tasarlayan insanlar vardır. Bunun yanında Java Developer Maaşları 2024 yılında da ciddi artış göstermiştir. Şimdi aşağıda sizlere ücretleri verdik:

  • Java Developer Maaşları 2024: 83000-90000 TL
  • Javascript Developer Maaşları: 53500-61000 TL

Game Developer Maaşları 2024

Oyun programlama alanında kendisini geliştirmiş ve de bu sektörde çalışan birçok insan bulunmaktadır. Hal böyleyken Game Developer Maaşları 2024 yılında mesleğe olan talebe ve yetilere göre farklılık göstermektedir. Günümüzdeki oyun yazılım firma aylık ücretleri şu şekildedir:

  • Game Developer Maaşları 2024: 54bin TL – 65bin TL

Bunun yanında Yazılımcı Maaşları 2024 ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Bununla beraber İos Developer Maaşları 2024 yılındaki bilgileri içeren bir video ile karşınızdayız:

Yazılımcı Maaşları

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak Front End Developer Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın