Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bi-Profenid Kullananlar Yorumları – Ağrılara Son!

Bi-Profenid Kullananlar Yorumları – Ağrılara Son!

Bi Profenid Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaç olarak kullanılmaktadır. İçerisindeki etken madde Ketoprofen’dir. Doktorların ağrı kesici olarak önerdiği ilaçların başında gelmektedir.

Doktorunuz reçete etmediği sürece kesinlikle kullanmamak gerekir. Yazımız içerisinde ilacın ne işe yaradığından, günde kaç kere içildiğinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Bi-Profenid 100 mg Ne İşe Yarar?

Bi Profenid 100 mg Ne İşe Yarar?
Bi Profenid 100 mg Ne İşe Yarar?

Özellikle Bi Profenid 100 mg Ne İşe Yarar? Sorusu son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Bu sorunun cevabı şu şekildedir. Profenid ilaç en iyi ağrı kesicilerden biridir. Bununla birlikte ilacın iltihap giderici özelliği de bulunmaktadır. Ağrıların hafiflemesini sağlayan bu ilaç eklemlerde oluşan şişlikleri ve sertlikleri azaltma özelliğine sahiptir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bi Profenid Yan Etkileri

Bi-Profenid Kullananlar Yorumları incelendiğinde, her ilaç gibi Bi-Profenid’in de bazı yan etkileri olabilir. Bazı kullanıcılar şu yan etkileri bildirmiştir:

 • Mide bulantısı ve kusma
 • İshal
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Kabızlık
 • Karın ağrısı
 • Mide ekşimesi veya yanması
 • Göğüs ağrısı veya nefes darlığı
 • Deri döküntüleri ve kaşıntı
 • Kurdeşen veya şişlik

Bi-Profenid Kullananlar Yorumları

Bi-Profenid, iltihaplanma, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Çünkü herkesin farklı bir sağlık durumu ve ilaçlara karşı farklı bir tepkisi olabilir. İşte Bi-Profenid Kullananlar Yorumları sizlerle:

 1. “Bi-Profenid, ağrıyı hızla hafifletiyor. Ancak, mide yan etkileri gözlemledim.”
 2. “Bu ilaç, bel ağrısı ve romatizma gibi ağrılı durumlar için oldukça etkilidir.”
 3. “Bi-Profenid, baş ağrısı için de kullanılabilir. Ancak, uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez.”
 4. “Benim için bu ilaç oldukça etkili oldu, ancak herkes için aynı etkiyi göstermeyebilir.”

Bi-Profenid 100 Ne İçin Kullanılır?

Bi Profenid ağrı kesici olarak çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bunun yanında birçok özelliği de vardır. Eklemlerde oluşan şişlikleri ve sertlikleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vücutta iltihaplanmaya yol açan bakterilerin çoğalmasını engelleyerek, iltihap nedeniyle oluşan şişliklerin iyileşmesini ve buna bağlı olarak yükselen ateşinizi düşmesini sağlar. Böylece Bi Profenid 100 Ne İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bi-Profenid Kullanıcı Yorumları

Bi Profenid Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde bu ilacın gerçekten de çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kullanan hastalarımız eklemlerde oluşan ağrıyı dindirdiğini ve ateşin düştüğünü belirtmektedir. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Söylenildiği gibi kullandığınız gibi ağrılarınızı kesen bir ilaçtır.
 • Eklem ağrım için doktora gittiğimde reçete etmişti. 1 ay boyunca kullandım ve etkisini kısa sürede gördüm.
 • Sanırım kolumda yara iltihap kapmıştı. O yüzden doktorum bunu önerdi.
 • Hiçbir yan etkisini görmedim ve üstüne 2 günde ağrılarım dindi. Eskisi gibi hareket ettirebiliyorum.

Bi-Profenid 150 mg Yorumlar

Bi Profenid 150 mg Yorumlar genellikle olumlu yöndedir. Ağrı kesici olarak kullandıkları en iyi ilaç olduğunu belirtmişlerdir. Sizin için o kullanıcı yorumlarını derledik:

2 aydır severek kullandığım bir krem. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumu

Kolumu hareket ettiremeyecek kadar ağrım vardı. Fakat bu ilacı kullandığım gibi ağrımı yok etti.

Kullanıcı Yorumu

Faydasını birkaç saat içerisinde gösteren son derece etkili bir ilaç. Kesinlikle herkesin kullanması lazım.

Kullanıcı Yorumu

Bi-Profenid 100 Mg Kullananlar

Bi-Profenid, non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) sınıfına ait bir ilaçtır. Başta romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, tendinit gibi iltihaplı eklem hastalıkları, ağrı ve ateş gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Bi-Profenid 100 Mg Kullananlar yorumları ise şöyledir:

 • Mide ekşimesi veya yanması yaşadım. Ancak etkili bir ilaç.
 • Gün boyu baş ağrısı ile mücadele ettim. Önermiyorum.

Bi-Profenid Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler mevcuttur. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Nadiren gözüken yan etkiler birkaç gün içerisinde geçmektedir. İşte Bi Profenid yan etkileri şunlardır:

 • Midede oluşan yanma hissi
 • Astım
 • Kalpte oluşan ağrı
 • Ciltte oluşan kızarıklıklar
 • Baş ağrıları
 • Bacaklarda şişkinlik
 • Nefes darlığı
 • Kaşınma

Bi-Profenid Günde Kaç Kere İçilir?

Kullanım nedeninize göre günde bir veya iki tablet içilmektedir. Günlük dozu bir seferde veya iki doza bölerek almanız sizin için iyi olacaktır. Eklem ağrılarınızı anında yok ederek rahatça hareket etmenizi sağlar. Bi Profenid Günde Kaç Kere İçilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Allerset Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bi-Profenid Kaç Dakikada Etki Eder?

Ortalama olarak 45 dakika içerisinde etkisini gösterir. Ağrı kesicinin yanında iltihap giderici olarak da çok etkilidir. Bununla birlikte eklemlerde oluşan şişlik ve sertlikleri de indirir. Böylece Bi Profenid Kaç Dakikada Etki Eder? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bi-Profenid 100 mg Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Bi Profenid Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde diş ağrısına iyi geldiğini de fark etmiş olduk. Fakat doktorunuz diş ağrısı için başka bir ilaçta önerebilir. Bu yüzden kendi başınıza kullanmayınız. Son zamanlarda oldukça fazla merak edilen Bi Profenid 100 mg Diş Ağrısına İyi Gelir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Bi Profenid Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.5/5 - (6 Oy)
“Bi-Profenid Kullananlar Yorumları – Ağrılara Son!” üzerine 16 yorum
 1. Evet bence de çok güzel bir ağrı kesici ama yan etkileri bana biraz fazla geldi mide bulantısı karında şişlik ve başağırısı

  Cevapla
 2. Fıtık ağrısı vardı çok şiddetli bir ağrı İlk defa kullandım ağrılarım hafifledi bana iyi geldi sayesinde yuruyebildim kullandığım en iyi ağrı kesici diyebilirim

  Cevapla
 3. Kadın doğum uzmanım yazdı, günde 2 doz kullandım ancak aşırı mide yanması, karın ağrısı ve gaz şikayetlerim sonucunda ilacı kullanmayı bıraktım.

  Cevapla
 4. Çok fena bi ilaç mide krampların dan mahvoldum .bütün gün kivrandim dikkatli kullanın herkese yaramaz bu ilac

  Cevapla
 5. Diş agrısına bire bir.anında agrıyı kesiyor diş randevu tarihini beklerken en büyük kurtarıcım oluyor.midem çok hassas oldugu halde hiçbir yan etkisini görmedim

  Cevapla
 6. diş ağrısı için yazdı doktor bir kere kullanmamla mide bulantısı, kusma yaptı çok kötü oldum hastanelik oldum gittim serum taktılar. bulanti hapı kullandım öyle geçti

  Cevapla
Yorum yapın