Ana Sayfa » Rehber » Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar – Hayırlı Evlat Duası

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar – Hayırlı Evlat Duası

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar yazımız ile karşınızdayız. Etkili ebeveynlik yeminleri konusunu detaylı bir şekilde incelemek için hazırladığımız bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz çünkü ebeveynler için yemin konusunu ele alacağız. Bu yazımızda, ebeveynlerini dinlemeyen çocukları daha hayırlı evlatlara dönüştürmek için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Asi Evlat İçin Okunacak Dua

Asi Evlat İçin Okunacak Dua okurken her zaman en iyisini dilemek kesinlikle faydalıdır. Çünkü şimdi çocuğunuz kötü olsa bile en iyisini Allah bilir; en hayırlısını yapar. Her şerde bir hayır vardır düşüncesiyle hareket etmek herkesin hayrına olacaktır. Bu yazımızda size yardımcı olacak duaları bir araya getirdik. Bunun yanında konuyla ilgili olarak Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Söz Dinlemeyen Ergene Okunacak Dua
Söz Dinlemeyen Ergene Okunacak Dua

Okunacak Dualar;

 • Niyet ettikten ve Allah’ın Şafi sıfatını 99 kere zikrettikten sonra,
 • 1 defa Ayetel Kürsi,
 • 3 defa Fatiha
 • 3 defa da İhlas Suresi okuyun,
 • Daha sonra 20 defa “Ey yerin ve göğün yaratıcısı, Şafi ismin ile evladıma sıhhat ver; bir an önce yanlışlarından döndür. Ailesine ve dinine ve milletine bağlı bir evlat, HZ. peygamberimize yakışır bir mümin, eyle.” Denmelidir.

Söz Dinlemeyen Ergene Okunacak Dua

Ayrıca en iyisini niyet etmeli ve çocuğunuza asla kötü davranmamalısınız. Bu, sizden uzaklaşmasına veya daha kötü bir yola girmesine neden olabilir. Ebeveyn itaati için etkili dualar genellikle hayra yol açar. Ama dilekleriniz gerçekleşmezse de Allah’ı isyan etmeyin ve en iyisini Allah’ın bildiğini unutmayın.

Türkçe Okunuşu:

“Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn

Anlamı:

“Biz, insanoğluna anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle doğurdu! Onun taşınması ve sütten kesilme süresi (toplam olarak) otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca şöyle der: “Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım.”

Evladın Seni Dinlemesi İçin Dua

En etkili dualar, kesinlikle içtenlikle dua etmeye niyetlendiğiniz dualardır. Evlat ve çocuklarınız için dua ederken, en iyisi için dua etmelisiniz. Sureler ve anne babaların dinlemesi için bazı etkili dualar sadece sizin için bir rehberdir. Gerisi sizinle Allah arasındadır. Bu başlığımızda da Evladın Seni Dinlemesi İçin Dua örneği verdik;

Evladın Seni Dinlemesi İçin Dua:

 • 3 kere ihlas
 • 100 kere istiğfar
 • 1 kere fatiha
 • 100 kere salavat
 • 1 kere ayetel kürsi
 • 100 kere ya şehid c.c
 • 1 kere nas
 • 1 kere felak

Duaları okunduğu takdirde evlat, kötü alışkanlıklardan ve kötü ortamdan kurtulacak, sakinleşecek ve ailesine bağlanacaktır. Ebeveyn itaati için etkili dualar düzenli olarak okunmalıdır. Ayrıca namazdan sonra uygulanması tavsiye edilir.

Asi Çocuğa Okunacak Dualar

Asi Çocuğa Okunacak Dualar kesinlikle gizli tutulmalıdır. Eğer evlat bunun farkındaysa, inatçı olabilir ve kasıtlı olarak muhalefetlerini artırabilir. Bu sebeple gece yapılması daha uygundur. Düzenli abdest alıp ve her gece 2 rekat namaz kıldıktan sonra; Aşağıdaki evlat konuşma duasını okursanız Allah’ın izniyle isteğiniz kısa sürede gerçekleşecektir.

” E fe ğayra dinillahi yebğüne ve lehü esleme men fis semavati vel ardı tav ‘ an ve kerhen ve ileyhi yürceün.”

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
“Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar – Hayırlı Evlat Duası” üzerine 3 yorum
Yorum yapın