Ana Sayfa » Rehber » Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme

Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme

Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Özellikle kullanıcılar, arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmak için metin mesajları, sesli aramalar ve görüntülü aramalar gönderir. Ancak, bazen bu arama geçmişini silmek isteyebilirsiniz.

 Instagram, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Ayrıca kullanıcılar, arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmak için metin mesajları, sesli aramalar ve görüntülü aramalar gönderir. Ancak, bazen bu arama geçmişini silmek isteyebilirsiniz. Peki, İşte adım adım bir rehber.

🔥 Rehber kategorimizde sizi bekleyen sürprizlere hazır mısınız? Hemen keşfetmek için tıklayın! 👉 Rehber 

Özellikle Instagram’da görüntülü arama geçmişi görme işlemi, çoğu kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Ayrıca Instagram kullanıcıları ile yaptığınız görüntülü arama geçmişini görmeniz mümkün. Ancak, Instagram’da görüntülü görüşme geçmişinizi tek bir yerde görüntüleyen belirli bir özelliği yoktur. Bir video görüşmesi yaptığınızda veya aldığınızda, bu normal bir doğrudan mesaj görüşmesi olarak kabul ediliyor. Özellikle arama geçmişi ayrı olarak kaydedilmez ve arama ayrıntılarını yalnızca belirli bir sohbet başlığında görebilirsiniz.

Özellikle Instagram’da video görüşmesi yaptığınız kullanıcıyla doğrudan mesaj görüşmeniz varsa video görüşmesi simgesi görüşme dizisinde görünmeye devam edebiliyor. Ayrıca bu durumda video görüşmesi simgesini kaldırmak için görüşme dizisinin tamamını silmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için konuşma konusunun üzerine basılı tutun ve beliren menüden Sil i seçin. Bunun yalnızca video görüşmesi geçmişini değil tüm görüşmeyi sileceğini unutmayın.

Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme
Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme

Özellikle Instagram, video görüşmesi geçmişini kaydetmez ve video görüşmesi geçmişine yalnızca uygulamanın içinden erişilebilir. Ayrıca Instagram’da çağrı geçmişini görebiliyor musunuz? Instagram, uygulama içinde belirli bir çağrı geçmişi özelliği sağlamamaktadır.

Instagram Görüntülü Arama Geçmişi

Instagram Görüntülü Arama Geçmişi

Instagram’da görüntülü arama geçmişinizi görüntülemek için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesap geçmişinizi görüntüleyebilir ve Hareketlerin kısmına giderek hesabınızda yapmış olduğunuz tüm değişiklikleri gözden geçirebiliyorsunuz.

Android Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme

Android Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme
Android Instagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme

Arama geçmişini silmek istediğiniz kişiyi sola kaydırmalısınız. Sonrasında ise kişinin ismine uzun bir şekilde basılı tutun. Buradan karşınıza Sil seçeneği gelecektir. Sil’i seçtiğinizde görüşmeler tamamen silinmiş olacaktır.

Instagram Görüntülü Arama Ayarları

Instagram’da en fazla 8 kişiyle sesli veya görüntülü arama başlatabilirsiniz. Arama ekranınızı genişletmek için sağ üstteki simgesine tıklayabilirsiniz. Kamera ve ses ayarlarınızda değişiklik yapmak için sağ üstteki simgesine tıklayabilirsiniz.

Instagram Sesli Arama Geçmişi Silme

Instagram Sesli Arama Geçmişi Silme

Instagram uygulamasını açın. Profil sayfanıza gidin. Sağ üst köşede bulunan üç çizgili menü simgesine dokunun. Ayarlar’a tıklayın. Ayrıca gizlilik ve Güvenlik bölümüne gidin. Özellikle arama Geçmişi’ni seçin. Sesli Arama Geçmişi’ne dokunun. Silmek istediğiniz aramaları işaretleyin.

Instagram Sesli Arama Geri Alma

Instagram’da sesli arama geçmişini geri almanın bir yolu yoktur. Instagram, geçmiş video görüşmelerini kaydetmemektedir. Ayrıca geçmiş video görüşmenizi görüntülemek istiyorsanız bunu yapamazsınız.

🚀 Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın!  Instagram Çekiliş Kazanma Taktikleri

Instagram Sesli Arama Geçmişi 2023

Profilinizin sağ üst kısmında bulunan menü yani üç çizgi düğmesine dokunun. Ardından karşınıza gelen ekranda Bildirimler seçeneğini bulunmaktadır.

İnstagram Görüntülü Arama Geçmişi Silme iPhone

Özellikle iPhone’unuzda arama geçmişini görüntüleme ve silme için, Telefon uygulamasını açın ve Son Aramalar’a dokunarak son aramaların listesini görüntüleyin. Düzenle’ye dokunun. Arama geçmişinizin tamamını veya belirli bir aramayı silin. Tüm geçmişi silmek için, Sil’e ve sonra Son Aramaları Sil’e dokunun.

Instagram Görüntülü Arama Sorunu

Özellkle Instagram’da görüntülü arama yapmak isteyenler eğer bunu sağlıklı bir şekilde başaramıyorlarsa uygulamayı silip tekrar yükleme yöntemi ile tekrar arama yapmayı deneyebilirler.

SIK SORULAN SORULAR (FAQ)

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın