Ana Sayfa » Rehber » iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor – Çözüldü!

iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor – Çözüldü!

iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor yazımızla beraberiz. iPhone kişisel erişim noktası açık ama bağlanamıyor sorununu yaşayan çok fazla kullanıcı vardır. iOS kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan birisi de erişim noktası kopuyor veya bağlanmıyor hatasıdır. Genel olarak bu bir sorun olsa da Apple sanırım bu durumu normal karşılıyor.

İnternet paylaşımlarında belli bir uzaklıktan sonra kopma olduğunda tekrar bağlanmak için yine birkaç kez aç kapa yapmanız gerekebiliyor. Bazen tek seferde algılarken bazen de defalarca deneme yapmanız gerekebiliyor. Yazımızın içerisinde iphone kişisel erişim noktası bağlanmıyor, iphone internet paylaşımı sorunu, kişisel erişim noktası sorunu gibi problemlerin cevabı mevcuttur.

iPhone Kişisel Erişim Noktası Sorunu

iPhone Kişisel Erişim Noktası Sorunu
iPhone Kişisel Erişim Noktası Sorunu

Kullanıcıların genellikle karşılaştıkları sorunlardan birisi de iPhone Kişisel Erişim Noktası Sorunudur. Bazı modellerde internet wifi bağlantı sorunu her zaman yaşayabilirsiniz. iPhone internet paylaşımı açık ama kablosuz ağ adı ekrana gelmiyor gibi durumlar Apple’ın çok sayıda telefonunda bulunmaktadır. Özellikle interneti paylaştığınız telefondan uzaklaşıldığında kopma olduğunda tekrar mesafe yakınlaştığında otomatik bağlantı maalesef olmuyor.

  • İnternet paylaşımı açık ama görmüyor ise hem paylaşımı yapan hem bağlanacak cihazı yeniden başlatmayı deneyiniz.
  • Uçak modunu ve erişim noktasını kapatıp biraz bekleyip tekrardan açınız.
  • Cihazların güncel yazılım sürümüne sahip olduğundan emin olunuz.
  • Ağınızın ayarlarını sıfırlayınız. Bunun için “genel” kısmından işlem yapabilirsiniz.
  • Paylaşım sağlayan iPhone wifi adını değiştiriniz. Ayrıca, parola kısmının doğru olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Virüs ya da koruma uygulaması yüklü ise pasif yaparak deneyin.

Yukarıda gördüğünüz çözümler kesin olarak sorunu giderecek gibi bir ifadede bulunamıyoruz fakat denemekten bir zarar gelmez. Bu işlemleri yaparak belki de sorun düzelebilmektedir.

iPhone İnternet Paylaşımı Sorunu

iPhone İnternet Paylaşımı Sorunu hakkında yukarıda belli başlı bilgiler verdik. Telefonlarda kopma sorunlarında tekrardan bağlantı yapılamaması gibi bir durumla da sıkça karşılaşabiliyoruz. Bunun temel nedeni yazılımdaki uyumsuzluk ya da aksaklık olarak söylenebilir. Bahsettiğimiz gibi yukarıdaki işlemleri yaparak iphone kişisel erişim noktası kapanıyor gibi sorunlara çözüm üretebilirsiniz.

iPhone Kişisel Erişim Noktası Sürekli Açık Tutma

iPhone Kişisel Erişim Noktası sürekli açık tutma konusunda iPhone 13’te kullanıcılar pek uğraşmamak için sürekli açık tutmak isteyebiliyor. Kişisel etkin noktanızı iOS 13’te daima açık tutmanın en iyi yanı, hiçbir şey yapmanız gerekmiyor olmasıdır. İkincil cihazınızı bağladıktan sonra, iPhone cihazınız uyku moduna geçse bile bağlı kalır. Her zaman yaptığınız gibi bir Kişisel Erişim Noktası kurunuz.

Kişisel bir sıcak nokta kullanmanın iPhone cihazınızın pilini önemli ölçüde tüketeceğini hatırlatmak önemlidir. Bu sebeple iPhone cihazınızı birkaç saat boyunca internet tedarikçiniz olarak kullanmayı planlıyorsanız, şarj konusuna dikkat etmeyi unutmayınız.

Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor

Genellikle iPhone telefonlarda bu sıkıntıya rastlanmaktadır. IOS işlemcisinin verdiğini bu hatada en kolay çözümlerden bir tanesi virüs programlarını kapatmaktır. Bunun yanında “Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor” Sıkıntısı güncel olmayan telefonlarda görülmektedir. Eğer son sürümü kullanmıyorsanız, telefonunuzu güncellemelisiniz.

Apple Kişisel Erişim Noktası Kapanıyor

Bazen telefonlarımızda istemediğimiz durumlar gerçekleşebiliyor. Bu Apple Kişisel Erişim Noktası Kapanıyor durumu da bunlardan bir tanesidir. Sizler bu tarz bir durum ile karşılaştıysanız, telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Veya uçak moduna alıp bir süre bekleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.6/5 - (5 Oy)
“iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor – Çözüldü!” üzerine bir yorum
Yorum yapın