Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ev Satılması İçin Dua – Ev Satma Duası

Ev Satılması İçin Dua – Ev Satma Duası

Ev Satılması İçin Dua adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Son dönemlerde yükselen ekonomi ile beraber satış fiyatları da artmaktadır. Bu sebep ile her şeyin fiyatı artış gösteriyor. Örnek olarak 2 sene önce satış fiyatı belli olan bir evin şu anki satış fiyatı arasında büyük farklılık vardır.

Bu nedenle ev sahipleri ekonomik olarak daha fazla paraya ihtiyaç duydukları için evlerini kiraya vermektedir. Kira fiyatları da aynı oranda arttığından dolayı evlerde kimse oturmuyor. Böyle olunca da ev sahipleri evlerini direkt olarak satışa çıkarmaya başlıyor.

Bu durum sadece ekonomik olarak baktığımızda böyle gözüküyor. Fakat ev satışı için gerçekleşen bir çok durum mevcuttur. Bir kişi evini satması için bazı gerekçelere sahip olabilir. Bunlar aşağıda liste halinde yer almaktadır:

  • Farklı bir eve taşınmak
  • Ekstra para ihtiyacı
  • Farklı yatırımlar
  • Şehir-ülke değişikliği

Bunun gibi ve daha bir çok sebep ile ev satışları gerçekleşebilir. Bu nedenle ev satışlarında artışlar görülmektedir. Bu nedenle ev sahipleri de ev satmak için dua okumaktadır. Çünkü bir an önce evlerini satıp farklı şekilde değerlendirmek isterler.

Ev Satma Duası

Ev Satma Duası
Ev Satma Duası

Evin satılması için okunacak dua her ev sahibinin aradıkları arasında yer alıyor. Artık ev sahipleri evlerinin bir an önce satılması için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Evin satilmasi için okunacak dua denenmiş bir yöntemdir. Kimi insan kabul olduğunu söylüyor kimisi ise hala beklediğini söylemekte. Bu nedenle herhangi bir garantisi olduğu söylenemez.

Etkili ev satma duası internet üzerinde bir kaç tane vardır. Bunlardan birini sizler için paylaşıyoruz.

Festebşiru bi bey’ıkümüllezi ba ya’tüm bihi ve zalike hüvel fevzül azıym.

Bu duayı satılmasını istediğiniz ev için niyetlenerek okumanız gerekmektedir.

Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden diğer konulara da göz atabilirsiniz.

Bir şeyin satılması için dua edenler ona inanmaları gerekmektedir. İnanmadığınız şeylerin duası kabul olmaz.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evin Satılmaması İçin Dua

Oturulan evlerin hepsi orada oturan kişilere ait olmaz. Kişiler kirada da oturabilirler. Türkiye’de de kirada oturan sayısı oldukça fazladır. Hatta ülkemizde evi olduğu halde yurtdışında yaşayan bir çok kişi bulunmaktadır. Bunun yanında birden fazla ev sahibi olan kişiler de vardır.

Bu nedenle bazen ev sahipleri evlerinde oturan kiracıları olduğu halde evlerini satılığa çıkarabilmektedir. Böyle bir durum yaşanınca da kiracılar mağdur duruma düşüyorlar ve yeni ev arayışına girmek zorunda kalıyorlar. Çok çaresiz kaldıkları anda ise evin satılmaması için dua etmeye kadar başvurabiliyorlar.

Direkt olarak bir evin satılmaması için dua olmamakla beraber buna alternatif olarak bir dileğin gerçekleştirme duası vardır. Dileğinizin evin satılmaması yönünde kullanırsanız dolaylı yoldan evin satılmaması için de dua etmiş olursunuz. Aşağıda da bir dileğin kabul olabilmesi için okunan dua yer almaktadır.

Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh. 

Bu dua sayesinde dileklerinizin niyetini etmiş olursunuz. Niyetinize olan güveninizi yitirmemeniz ve ona inanmanız gerekir.

Bir Malın Satılması İçin Dua 

Bazı insanlar bazen ihtiyaç durumunda mallarını acilen satışa çıkarmak zorunda kalabilir. Aynı zamanda satılması için ellerinden geleni yaparlar. Bunlardan bir tanesi de duadır. Biz de niyetinize destek olacak duaları sizlerle paylaşıyoruz. Duanızı doğru bir şekilde niyetlenip okuduğunuz takdirde gerisi Allah ile sizin aranızda olan bir durumdur. Biz de pek çok kişi tarafından bilinen bir malın tez satılmasi için okunan dualar arasında yer alan bir duayı sizler için paylaşıyoruz.

“Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin. “

Aynı zamanda diğer Okunacak Dualar kategorisindeki yazılarımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Ev Satılması İçin Dua adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın