Ana Sayfa » Rehber » Pantolonda W Ne Demek – W 32 L 34 Ne Demek?

Pantolonda W Ne Demek – W 32 L 34 Ne Demek?

Pantolonda W Ne Demek Pantolonlarda sıkça karşılaşılan “W” harfi çoğumuz tarafından merak edilir. Pantolonda W ne demek? Sorusu bu sebeple merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Pantolon bedenleri ile ilgili bir terim olduğunu söyleyebiliriz. Pantolon satın alırken bu kavramın ifade ettiği noktaya göre satın alım yaparsak daha isabetli olacaktır. Pantolonu giyerken önemli bir bilgi olarak bu kavramı değerlendirebiliriz. Pantolonun bel genişliğini belirtmekte olan kavramdır. Satın alacağımız zaman bu terimin bize hitap eden karşılığına göre almamız gerekir. “W” harfi, İngilizce “waist” kısaltılmasından ortaya çıkmaktadır.

“Bel” anlamına gelen İngilizce kelimenin kısaltılmasıdır. Pantolonun etiketindeki “W” sayısı pantolonun ne kadar geniş olduğunu bizlere gösterir. Bel genişliğini inç cinsinden bize göstermektedir. Pantolon etiketinde örneğin “W30” olarak belirtilmesi30 inç genişliğinin olduğunu bizlere ifade etmektedir.

Pantolonda W Ne Demek
Pantolonda W Ne Demek

Erkek Pantolonda W Ne Demek

Pantolonda W ne demek? Konusunu erkekler için ayrı bir şekilde ele alabiliriz. Pantolonun bel bölgesinin ne kadar geniş olduğunu gösteren bir kavramdır. Erkeklerin bel ölçüleriyle kadınların bel ölçüleri arasında farklılıklar bulunacağından rakamlar iki cinsiyet için aynı şeyleri ifade etmez.

Bu sayı bir ölçüm birimi olan inç (inch) cinsinden gösterilmektedir. Pantolonun bel kısmının genişliğini ifade eder ve bize uygun olan bel ölçüsünün denemeden bile satın alınmasını sağlayan bir kavramdır. Ne kadar geniş olduğunu böylece denemeden bile anlamış olursunuz. Pantolonun bedenine uygunluğu değerlendirirken bu kavramı mutlaka dikkate almalıyız.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨ 

Bayan Giyim Siteleri İsimleri – Tesettürlü Giyim Siteleri

Pantolonun bel kısmının doğru bir şekilde oturması bu numaranın kontrol edilmesiyle mümkün olabilir. Rahat bir giyim deneyimi böylelikle tesis edilmiş olacaktır. Pantolonlarda kullanılan bu beden ölçüm sistemi kadınlara ve erkeklere özel olarak sunulur. Erkek ve kadın giyiminde farklılık gösterecektir.

Erkek pantolonlarında “W” harfi kullanılırken kadınlarda bu kavram kullanılmaz. Kadın pantolonlarında daha farklı bir kavram kullanılmaktadır. Pantolon satın alırken, doğru bedeni seçmek ve giyim konforunu sağlamak maksadıyla bu kavramı mutlaka kullanmalıyız.

Pantolonda W Ne Demek
Pantolonda W Ne Demek

Pantolonda W ve L Ne Demek

W harfi daha önceden de belirtildiği gibi beden ölçüsünü belirtmektedir. L Harfi de boyu gösteren bir kavramdır. Kendi boy ölçümüze uygun olan bir pantolon almak istiyorsak W kavramı kadar L kavramına da dikkat etmemiz gerekir. Böylece kendimize tam uygun bir pantolon almış oluruz. Pantolonda W ne demek? Sorusu kadar L kavramının ne olduğunu da merak edenler vardır.

Bazen denemeye bile gerek kalmadan W ve L kavramlarına bakarak istediğimiz gibi bir pantolon alabiliriz. Hatta hediye olarak almak istediğimiz koşullarda bu kavramlar daha fazla işimize yarayacaktır. Böylece hediye aldığımız kişiye tam uygun şekilde bir hediye almış oluruz.

W 32 L 34 ne demek?

Beden ölçüsüyle boy ölçüsünü gösteren kavramlardır. Bel ölçüsünün 32 olduğunu iç bacak uzunluğunun 34 olduğunu buradan anlayabiliriz. Bu numaralar çifter çifter düşer ve yükselirler.

Kot pantolonda 32 32 bedenin karşılığı nedir?

Kot pantolon üzerinde bulunan etikette 32 32 yazıyorsa bu bel ölçüsünün 32 boy ölçüsünün 32 olduğunu bize gösterir. Kendi boyutlarımıza uygun kavramlarsa bu bedeni tercih edebiliriz. Boy ve bedenin farklı numaralarının da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan Ana Sayfamıza Göz Atın! 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın