Ana Sayfa » Rehber » Kopyalanmayan Yazıları Kopyalama – [Kesin Çözüm]

Kopyalanmayan Yazıları Kopyalama – [Kesin Çözüm]

Kopyalanmayan Yazıları Kopyalama yazımız ile karşınızdayız. Herhangi bir sitede gördüğünüz bir yazı hoşunuza gitmiş olabilir. Kopyalamak için Ctrl + C yaptığınız zaman kopyalanmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Yazı kopyalama için ne yapmalıyım diye merak ediyor olabilirsiniz. Bunu yapmalarının amacı web site geliştiricileri web sitelerinden bilgi çalınmaması için bunu yapmaktadır. Fakat ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız, bu tarz engeller istediğinizi elde etmenizi engellememektedir.

Web sitelerinin kopyalamayı ve sağ tıklamayı devre dışı bırakmak için kullandığı en iyi yollardan biri JavaScript’dir. Diğer bir yol ise metin seçimini devre dışı bırakmak için basit stil özellikleri kullanmaktır. Bu tarz özelliklerde Ekrandaki yazıyı kopyalamak için Ctrl + C ve sağ tık – Kopyala işe yaramamaktadır.

Sitede Kopyalanmayan Yazıları Kopyalama

Sitede Kopyalanmayan Yazıları Kopyalamak istiyorsanız sizlere söyleyeceğimiz bu yolu deneyebilirsiniz. Web site sahipleri 3. kişiler tarafından yazı içeriklerinin kopyalanmaması için sağ tık engeli koymaktadırlar. Bu yüzden ne sağ tıkla ne de Ctrl + C kombinasyonu ile yazılar kopyalanamaz. Wattpad yazı kopyalama gibi telif içerikli internet sitelerinden kopyalama işlemi yapamazsınız. Bu tarz sitelerde ekran resmi alıp Yandex Çeviri aracılığıyla yazı şeklinde alabilirsiniz. Fakat şu adımları takip ederek dilediğiniz yazıyı kopyalayabilirsiniz.

  1. Kopyalamak istediğiniz yazının sitesine giriniz.
  2. Arama çubuğunun sol üst kısmında bulunan kilit işaretine tıklayın.
  3. “Site Ayarları” sekmesine tıklayın.
  4. Açılan sayfadan JavaScript özelliğinin yan tarafında bulunan “İzin Ver” seçeneğini “Engelle” olarak değiştirin.
  5. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sayfayı açıp yenilemeniz gerekmektedir.

Bu adımların dışında Ctrl + P yaparak yazdırma sayfasını açabilirsiniz. Daha sonra buradan tüm metne ulaşabilirsiniz. Ekrandaki yazıları kopyalamak için bunları yapmanız yeterli olacaktır.

Yazı Kopyalama Programı

Kopyala yapıştır yapamıyorum diye korkuyorsanız endişelenecek bir şey yok. Çünkü bu durum sizlik bir şey değildir. Site sahipleri tarafından içeriklerinin başka bir yerde paylaşılmasını engellemek için yaptıkları bir şeydir. Fakat bu durumunda birçok çözümü bulunmaktadır. Yazı Kopyalama Programı sayesinde bu sorun çözülebilir. Birçok site kopyalama engelini sadece Google Chrome için kullanmaktadır. Bu yüzden başka bir tarayıcıyla aynı siteye girerseniz belki orada kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kopyalanamayan Yazıları Kopyalama

Kopyalanamayan Yazıları Kopyalama
Kopyalanamayan Yazıları Kopyalama

Bu işlemde Kopyalanamayan Yazıları Kopyalamak için yapmanız gereken tek şey eklenti kurmaktır. Bunun için öncelikle Google Chrome mağazasına giriş yapınız. Sayfanın sol üst kısmından “Mağazada Ara” seçeneğine geliniz. Bu kısma Pumpkin’s Right Click Enable yazın. Bu, sağ tıklama engelini ortadan kaldıracaktır. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdan yer alan “Chrome’e Ekle seçeneğine tıklayarak eklentiyi indirin. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra istediğiniz her sitede yazı kopyalayabilirsiniz.

Rehber kategorimizdeki diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Kopyalanmayan Yazıları Kopyalama yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.8/5 - (5 Oy)
Yorum yapın