Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Reçetesiz Kabızlık İlaçları – En İyi Kabızlık İlacı

Reçetesiz Kabızlık İlaçları – En İyi Kabızlık İlacı

Reçetesiz Kabızlık İlaçları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Bilindiği üzere ülkemizin hatta dünyanın her yerinde milyonlarca ilaç eczanelerde satılmaktadır. Bu ilaçlardan bazıları reçeteli satılırken bazıları ise reçetesiz olarak satılmaktadır. En yaygın satılan reçetesiz ilaçlardan birisi de kabızlık ilaçlarıdır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kabızlık İçin İlaç

Kabızlık İçin İlaç
Kabızlık İçin İlaç

Ayrıca Kabızlık, bağırsak hareketlerin yavaşlaması sonucu bağırsaklarda uzun süre duran dışkının sertleşmesinden kaynaklanmaktadır. Dünyada pek çok kişi kabızlıktan mustarip olmaktadır. Özellikle son zamanlarda kabızlık oranları daha da yükselmiş bulunmaktadır.

Tüketmekte olduğumuz fastfood tarzı yemeklerin kabızlıkta büyük bir etkisi vardır. Kabızlık için ilaç hemen hemen her eczanede satılmaktadır. Satılan bu ilaçlar arasından en çok tercih edilen ise Duphalac şurup olmaktadır.

En İyi Kabızlık İlacı

Dünyada her on kişiden biri kabızlık problemi ile baş etmektedir. Bazı insanların kabızlığı neredeyse doğuştan gelmektedir. Ayrıca Bebekliğinden beri bağırsak problemleri olan hastalar bulunmaktadır. Bazı insanların ise belirli bir dönemde beslenmesinden kaynaklı olan geçici kabızlığı olmaktadır.

Kabızlık problemi yaşayan insanlar için bitkisel tedaviler olduğu gibi ilaçlı tedaviler de olmaktadır. Ancak en iyi kabızlık ilacı diye bir şey yoktur. Bunun sebebi ise her ilacın her insanda aynı etkiler yaratmamasından kaynaklanmaktadır.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Spasmomen Kullananların Yorumu  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reçetesiz Kabızlık İlaçları

Eczanelerde satılmakta olan ilaçların bir kısmı reçeteli satılıyorken bir kısmı ise reçetesiz olarak satılmaktadır. Satılan ilaçlar arasında reçetesiz kabızlık ilaçları da bulunmaktadır. Doktorunuzun önerdiği veya daha önceden kullanıp memnun kaldığınız bir ilacı eczaneden belirli bir ücret karşılığında kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Hem reçeteli hem de reçetesiz bir şekilde alabileceğiniz kabızlığa iyi gelen ilaç isimleri şunlardır:

 1. Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı
 2. Duphalac Şurup Kabızlık İlacı
 3. Sennalax Kabızlık İlacı
 4. Debridat Kabızlık İlacı

Bağırsak Çalıştırıcı İlaç

Bazı insanların bağırsaklarında “bağırsak tembelliği” denilen bir durum söz konusu olmaktadır. Bu olay bağırsakların normalinden yavaş çalışması sonucu dışkının içeride sertleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca Sertleşme sonucu ise kabızlık meydana gelmektedir ve dışkılayamama sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda doktorla bağırsak çalıştırıcı ilaç tavsiye etmektedir.

Şiddetli kabızlık yaşıyorsanız bağırsak çalıştırıcı etkisi olan sodyum fosfat, magnezyum tuzları ve laktuloz grubu ilaçlar tercih etmeniz gerekmektedir. İşte bazı reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri şunlardır:

 • Duphalac
 • Bekunis
 • Debridat
 • Sennalax

Kabızlık İlacı İsimleri

Bağırsaklar çok hassas olan organlarımızdan birisidir. Bu yüzden kabızlık problemi yaşıyorsanız ilk olarak doktorunuza danışıp kabızlığın esas nedenini öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca Klasik kabızlık yaşıyorsanız doktorunuz size bağırsak tembelliği için ilaç yazacaktır. Aynı zamanda günlük beslenmenizde yardımcı olacak tavsiyeler verecektir.

İlk olarak doktorunuzun verdiği ilaçla tedaviye başlamanız daha doğru olacaktır. Doktorların en çok tercih ettiği kabızlık ilacı isimleri şunlardır:

 1. Sennalax Kabızlık İlacı
 2. Duphalac Şurup
 3. Debridat Kabızlık İlacı
 4. Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Reçetesiz Kabızlık İlaçları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın