Ana Sayfa » Rehber » Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi

Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi

Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi yazımızla karşınızdayız. Hiç aklınıza, sözlerini bilmediğiniz bir şarkı takıldı mı? Bunun yanında şarkının sözlerini internete yazıp bulacak kadar bilmiyor musunuz? Sürekli beyninizde dönen bu müziği bulmanız için yapmanız gereken tek şey melodisini mırıldanmak. Evet doğru duydunuz.

“Shazam” piyasadaki en ünlü müzik bulma uygulamasını biliyorsunuzdur. Aktif olarak şarkı çalarken bu uygulamayı kullanıp kolayca şarkıyı bulabilirsiniz. Ancak şarkı bittikten sonra bulmanız oldukça zorlaşır. Fakat merak etmeyin kafanızda sürekli dönen o şarkıyı bulmanız için gerekli tüm taktikleri sizler ile paylaşacağız. Bu ve bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz 2022 yılında oldukça iyi çalışan melodiden müzik bulma yöntemleri:

Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi

Bazen dilinizin ucundaki bir şarkıyı hatırlarsınız ve bilinçaltınız bunu bilir ama kelimelere dönüşmesine izin vermez. Aklımıza hemen şu soru geliyor. Mırıldanarak şarkı bulabiliyor musun? Cevap evet. Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi yazımız ile size mırıldandığınız müzikle programın eşleştiğini düşündüğü müziği sizlere sunacak. Umarım aradığınızı bulabilirsiniz.

1. Midomi

mırıldanarak şarkı bulma sitesi midomi

Ses klibini mırıldanarak veya çalarak bir şarkı bulmak için Midomi’yi kullanabilirsiniz. Düzgün ve iyi tasarlanmış bir web sitesidir. Sesinizi algılayabilen benzersiz bir arama motorudur. 

Başlangıçta hizmet yalnızca şarkıları tanımlayabiliyordu ancak şimdi müziği tanımlamak için mırıldanabilir veya şarkı söyleyebilirsiniz. 2022 yılında Web uygulaması son derece iyi çalışıyor ve oldukça hızlı yanıt buluyor. Ayrıca şarkı sözleri ve şarkı bilgileri gibi ekstra özellikler de mevcut.

Buna benzer olarak Spotify Çalma Listesi İsim Önerileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2. Google ile Şarkı Aramak

Sıradaı Mırıldanarak şarkı bulma sitesi oldukça bilinen bir uygulama. Bu özellik Google arama motorunda da mevcuttur. Uygulama, mırıldanma, ıslık çalma veya bir melodiyi taklit etmek için yapabileceğiniz herhangi bir şeyle aradığınız müziği bulmaya çalışır. Sonuçlar her zaman doğru çıkmayabilir. Doğru sonuca ulaşana kadar denemeye devam edin. Takip edeceğiniz adımları aşağıda belirttik.

Öncelikle iPhone , iPad veya Android cihazınızda Google arama motorunu açın ve arama çubuğun sağındaki “Mikrofon” simgesine dokunun.

Google - Mırıldanarak Şarkı Bulma

Dinleme ekranı göründüğünde, bir “Şarkı Ara” düğmesi göreceksiniz. Tıklayın.

Bulmaya çalıştığınız şarkıyı mırıldanmaya veya melodisini söylemeye başlayın. Google karşınıza en uygun sonuçları yüzdelik olarak getirecektir.

Eğer sonuçlar yanlışsa tekrar deneyin kısmına tıklayıp uygun sonuç bulana kadar denemeye devam edin.

3. AHA Music

şarkı bulma sitesi

Bir diğer popüler web uygulaması olan AHA music, tarayıcınızla birlikte kullanabilmeniz için Chrome ve Edge uzantısı olarak da mevcuttur. 

Web sitesinde şarkı bulmak iki seçenek bulunuyor. Tıpkı Shazam gibi çalışan Şarkıları Kaydederek bulun veya Şarkıyı / Melodiyi Mırıldanarak Bulun. Oldukça kullanışlı olan bu siteyi de kullanabilirsiniz. Şarkıyı mırıldanarak bulma yöntemleri arıyorsanız bu web sitesini kullanabilirsiniz.

4. SoundHound

Sound Hound - Mırıldanarak şarkı bulma uygulaması

Mırıldanarak şarkı bulma uygulaması denilince akla SoundHound geliyor. Mayıs 2016’ya kadar SoundHound’un dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcısı vardı, bu nedenle bu hizmetin zaten birçok müzik severin güvenini kazandığını biliyoruz.

Uygulama, etrafınızda çalan müziği keşfetmenizi kolaylaştırır. İster arabada ister dışarıda olun, uygulamayı açın, büyük turuncu SoundHound düğmesine basın, telefonunuzun birkaç saniye dinlemesine izin verin, size tam olarak ne çaldığını söyleyecektir! Uygulama, etrafta çalan, söylenen ve hatta mırıldanan müziği tanıyacaktır.

5. Musixmatch Lyrics

melodiden şarkı bulma

Tıpkı Shazam gibi, Musixmatch şarkı sözleri de etrafınızda çalan herhangi bir müziği bulacak bir uygulamadır, ancak bu uygulama mırıldandığınızı veya melodisini söylediğiniz şarkıları da bulabiliyor. Özellikle melodiden şarkı bulma özelliği ile öne çıkmaktadır.

Uygulama ACRCloud tarafından desteklenmektedir ve anında algılama özelliğine sahiptir. Android, iOS ve hatta Windows’ta kullanılabiliyor. Aynı zamanda, gerçek zamanlı şarkı sözleri ve hatta çeviriler gibi başka özel özelliklere de sahiptir. 

6. Audiotag.info

Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi

Mırıldanarak müzik bulma siteleri arasında gayet kullanışlı ve sade bir tasarımı vardır. Ancak yine de oldukça kullanışlı olan Audiotag.info ile hangi şarkının kafanıza takıldığını bulabileceksiniz.

Sadece kendinizi mırıldanırken veya şarkı söylerken kaydetmeniz ve ardından bu dosyayı web sitesine yüklemeniz gerekiyor. Şarkıyı bulmak için birkaç dakika arayacaktır. Ardından çıkan en uygun şarkıyı size bildiriyor.

7. Shazam

Şarkı bulma programı denilince akla direkt Shazam geliyor. Bugüne kadar bilinen en başarılı müzik bulma uygulamalarından biridir. Uygulama uzun süredir piyasada ve oldukça doğru, hızlı çalışıyor. Bunun yanında İOS, Andorid ve PC gibi cihazlarda çalışıyor. Hatta akıllı saatlerde bile çalışıyor. 

Shazam aklınıza takılan şarkıları bulmakla sınırlı kalmaz. Film, reklam ve televizyon programlarını, çalınan kısa bir örneğe dayanarak oldukça doğru sonuçlar verir. Ayrıca cihazdaki mikrofonu kullanarak tanım yapabiliyor. Yani Shazam, keşfetmek istediğiniz şarkıyı bulmak için güçlü bir araçtır.

Anlık olarak mırıldanarak şarkı bulma özelliği bulunmuyor ancak ileriki dönemde bu özelliğin geleceği gündemde.

Dilerseniz Ana sayfamıza da bizdekalmasin.com adresinden erişebilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Rehber kategorimizdeki diğer yazılarımıza yukarıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın