Ana Sayfa » Rehber » Odyometri DGS Geçiş Bölümleri 2023 – Tüm Bölümler!

Odyometri DGS Geçiş Bölümleri 2023 – Tüm Bölümler!

Odyometri DGS Geçiş Bölümleri 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Odyometri, işitme sağlığı konusunda uzmanlaşmayı hedefleyen bir disiplindir. Bu alan, işitme kaybı olan bireylerin tanı ve tedavisiyle ilgilenerek onların yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Mezun olan adaylar DGS geçiş bölümlerini sıklıkla araştırmaktadır. Biz de sizler için tüm bölümleri listeledik. Ayrıca Rehber kategorimizdeki diğer yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Odyometri DGS Geçiş Bölümleri 2023

Odyometri, işitme bozukluklarını değerlendirmek ve tedavi etmekle ilgilenen bir sağlık bilimleri alanıdır. Bunun yanında Odyometri ön lisans bölümü, öğrencilere işitme kaybı olan bireylerin değerlendirilmesi, işitme testlerinin yapılması, işitme cihazlarının ayarlanması ve bakımı gibi konularda bilgi ve beceriler kazandırmaktadır.

Üniversitelerden mezun olan öğrenciler Odyometri DGS Geçiş Bölümleri araştırması yapmaktadır. DGS ile sağlık alanında devam edilebileceği gibi daha birçok bölüm için çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Bu bölümler şu şekildedir:

 • Optik ve Akustik Mühendisliği
 • Odyoloji
 • Dil ve Konuşma Terapisi
 • Özel Eğitim Öğretmenliği
 • Fizik
 • Acil Yardım ve Afet Yönetimi
 • Fizik Mühendisliği

Ayrıca dilerseniz Odyometri Maaşları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Odyometri DGS

Odyometri DGS
Odyometri DGS

DGS sonucunda Odyometri, birçok bölüme nazaran kendi alanında devam etme şansı olan bir bölümdür. Mezunlar, Odyoloji bölümünde eğitimini tamamlayabilmektedir ve en çok tercih edilen alan bu olmaktadır. Alanında devam etmek istemeyenler için de birçok bölüm mevcuttur. Özellikle Açıköğretim Fakültelerinde bulunan geçiş bölümleri oldukça fazladır. İşte AÖF Odyometri DGS bölümleri:

 • İşletme
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 • Konaklama İşletmeciliği
 • Uluslararası İlişkiler
 • İktisat
 • Kamu Yönetimi
 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Odyometri DGS Bölümleri

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz birçok bölümün içerisinden kişiler tercih yaparken kesinlikle acele etmemelidir. İlgi duydukları alanı ön plana almalıdırlar. Ayrıca kariyer hedefleri, yetenek gibi durumlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Odyometri DGS Bölümleri farklı puan türleri ve puanlarla alım yapmaktadır. Kılavuzu inceleyerek tercih yapmak daha doğru olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Özel Eğitim Öğretmenliği Önü Açık Mı? yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Odyometri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri

Birçok öğrenci tarafından Odyometri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri araştırılmaktadır. Çünkü DGS ilk olarak, öğrencilere farklı alanlara yönelme ve kariyer seçeneklerini genişletme imkanı sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin daha fazla uzmanlık kazanmalarına ve ilgi duydukları alanda ilerlemelerine olanak tanımaktadır. Dikey geçiş sınavı, öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerini destekleyerek daha geniş bir bilgi ve beceri yelpazesine sahip olmalarını sağlamaktadır.

Odyometriden Özel Eğitime Geçiş

Özel Eğitim Öğretmenliği birçok üniversitede bulunmaktadır. Odyometriden Özel Eğitime Geçiş yapmak isteyen kişiler, DGS sözel puanıyla tercih yapabilmektedir. 250-350 aralığında puanlar değişmektedir. Kariyerini bu yönde devam ettirmek isteyen kişiler için iş imkanlarından bahsetmek isteriz. Özel eğitim öğretmenliği mezunları, okullarda özel eğitim sınıflarında çalışabilmektedirler. Ayrıca özel eğitim merkezlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, özel okullarda ve özel eğitimle ilgili kuruluşlarda iş bulma imkanları vardır. Aynı zamanda danışmanlık, rehberlik ve özel eğitim koordinatörlüğü gibi alanlarda da çalışabilmektedirler.

Son olarak Odyometri DGS ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Odyometri DGS Geçiş Bölümleri 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın