Ana Sayfa » Maaşları » Odyometri Maaşları 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Odyometri Maaşları 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Odyometri maaşları 2023 konusunda bir araştırma durumu söz konusudur. İşitmeye bağlı testleri yapan ve cihazlarla gerekli analizleri gerçekleştiren odyometri uzmanlarının çalışmaları da bu süreçte önemli olacaktır. Ayrıca işitme ve denge konusunda da odyometri alanında yer alan kişiler son derecede dikkat çekecek bir halde kalacaktır. Bununla beraber farklı metotları uygulamak kaydıyla da kişilerin sorunsuz bir duyma durumunu yakalamalarında da yeterlidirler.

İşitme bilimi olarak bilinen odyometri, ön lisans eğitim programıyla gündeme gelmektedir. Ayrıca odyometri teknikeri bu eğitimi alarak, gerekli çalışma koşullarına da sahip olacaklardır. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Odyometri Maaşları Ne Kadar?

Odyometri Maaşları Ne Kadar?
Odyometri Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle Odyometri alanında çalışanların kazançları da son derecede önemlidir. Ayrıca odyometri maaşları ne kadar konusunda da bir bilgi toplama durumu söz konusudur. Ancak bu tip maaş farkı kamu ve özel sektöre bağlı olarak da farklılık gösterecek düzeydedir. Odyometri teknikeri olarak çalışacak olan kişilerin 2023 yılı itibarıyla bu şekilde bir durum gündemdedir.

Odyometri Çalışma Alanları ?Maaşları
Devlet hastanelerinde11.500 TL – 13.780 TL
Özel hastanelerde8.720 TL- 12.000 TL
Özel eğitim kurumlarında8.720 TL – 12.500 TL
İşitme cihazı satan merkezlerde8.720 TL – 12.000 TL

Tavsiye edilen içerik: JÖH Maaşı

Odyometri Teknikeri Maaşları

Öncelikle Odyometri Teknikeri maaşları son zamanlarda ilgi konusu olmaktadır. Odyometri alanında çalışan teknikerlerin bazı özel şirket firmalarında prim usulü çalışması da söz konusudur. Uyguladıkları yöntemlere ve baktıkları hastalara bağlı olarak prim almaları gibi bir durum gündeme gelmektedir.

Odyometri teknikerleri işitme cihazlarının satışını da gerçekleştirmektedirler. Büyük firmaların bünyesinde çalışacak olan teknikerlerin ciddi meblağları elde etmeleri gibi bir durumu da söz konusu olacaktır.

  • Odyometri Teknikeri Maaşı 8.700-10.880 TL arasındadır.

Odyometri Teknikeri Ne İş Yapar?

Odyometri alanında tekniker olarak çalışacak olanların ne iş yapacakları da son derecede önemli olan bir konudur. Ayrıca odyometri teknikeri ne iş yapar konusu da herkesin baz alacağı bir husus olmaktadır. Bununla beraber sağlık kurumlarında odyometri testleri yapacak, işitme konusunda yardımcı eleman olarak çalışacak ve işitme cihazı satışını gerçekleştirecek olan kişiler olarak öne çıkmaktadırlar. Bu sayede de teknikerlerin farklı kurum ve kuruluşlarda çalışması durumu da söz konusudur.

  • Hastaneler
  • Özel hastaneler
  • İşitme engelliler okulları
  • Rehabilitasyon eğitim merkezleri
  • İşitme cihazı satan firmalar
  • İşitme cihazı satış mağazaları açmak

Benzer bir içeriğimiz olan A101 Çalışan Maaşları yazımıza da bakabilirsiniz.

Odyometrist Nasıl Olunur?

Odyometrist olmak adına devlet ya da özel üniversitelerin 2 yıllık odyometri bölümünden mezun olmak gerekecektir. Ayrıca TYT sınavından yeterli puanı almak kaydıyla odyometri bölümüne yerleşme gibi bir durum da ortaya çıkmaktadır.

Bölümleri bitirdikten ve kamuya giriş yapmak için KPSS Önlisans sınavına giriş yapmak gerekli olacaktır. Sınavdan yeterli puanı almak kaydıyla bu işlemler içinde olmak son derecede mümkün olacaktır.

Odyometri KPSS alım puanları 84 civarındadır. Ayrıca yıl boyunca 1 kez olmak kaydıyla bu alımları gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Özel sektörde de odyometrist olarak çalışmak mümkün olacaktır. İş ilanlarını takip etmek kaydıyla bu şekilde işe başlamak söz konusudur.

Odyometri Bölümü Hakkında Detaylar

Odyometri olarak bilinen işitme bilimi hususunda çalışacak olan teknikerlerin ön lisans eğitimi almaları son derecede önemlidir. Ayrıca yardımcı personel olacak olan kişilerin bu hususta titiz bir çalışma içinde olmaları da son derecede önemlidir. Odyometri bölümü hakkında detaylar konusunda da herkesin bilgi sahibi olması son derecede gereklidir.

Odyometri bölümünü açık öğretim ya da uzaktan eğitim dahilinde olmaması da var olan istihdam oranının korunmasını desteklemektedir. Bununla beraber mezun olanların açıkta kalması gibi bir durum da gündeme gelmeyecektir. Odyometri teknikeri olarak çalışacak olan kişilerin gerek kamuda gerekse de özelde çalışması gibi bir imkan söz konusudur.

Son olarak Odyometri Maaşları Ne Kadar? ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar aşağıda belirtilmiştir. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Son olarak Odyometri Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın