Ana Sayfa » Rehber » Psikolojik Araştırmalara Göre Birini Sürekli Düşünüyorsanız Nedeni

Psikolojik Araştırmalara Göre Birini Sürekli Düşünüyorsanız Nedeni

Psikolojik araştırmalara göre birini sürekli düşünüyorsanız nedeni büyük oranda aranızda bir şeylerin filizlenmeye başladığıdır. Bu kapsamda yapılan araştırmalar açıkça gösteriyor ki birinin sürekli olarak düşünülmesi, karşı tarafın da sizi görmesini sağlayacaktır. Bunun açıklaması ise birini düşünürken yayılan beyin dalgalarından sonra doğru meydana getirmesidir. Buna olumlamak ismi de verilmektedir. Yüksek konsantrasyonla gerçekleştirilen bu yöntem, on binlerce kişinin mutlu bir yuva kurmasına nasip olmuştur. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı mıdır?

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı mıdır?

Birinin sürekli olarak düşünülmesi belirli bir süreden sonra rahatsızlık verici boyutlara ulaşmıyorsa genellikle karşılıklı olduğu düşünülüyor. Sürekli birbirini düşünmek karşılıklı mıdır diye merak edenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Bu, halihazırda kanıtlanabilirliği olan bir ifade değildir. Fakat bazı kişiler için defalarca kez denenmiş ve onaylanmıştır. Ancak yine de büyük bir risk olduğunu söylemek mümkün.

Birinin Seni Düşündüğünü Nasıl Bilebilirsin?

Birinin Seni Düşündüğünü Nasıl Bilebilirsin? Birinin seni düşündüğünü bilemenin kesin bir yolu yoktur. Ancak, bazı işaretler veya davranışlar, birinin seni düşündüğünü veya seni hatırladığını düşündürebiliyor. Bunlar arasında şunlar olabilmektedir:

  • Aniden sana mesaj veya telefon gelmesi,
  • Sık sık seni araması veya görüşmek istemesi,
  • Seninle ilgili şeyleri sosyal medyada paylaşması veya seni etiketlemesi,
  • Ortak bir arkadaşınız aracılığıyla seninle ilgili sorular sorması,
  • Geçmişte yaşadığınız anıları veya ortak ilgi alanlarını hatırlatması,
  • Seni gördüğünde göz teması kurması veya gülümsemesi gibi fiziksel işaretler.

Ancak, bu işaretlerin hepsi kesin bir şekilde birinin seni düşündüğünü göstermez ve her zaman yanıltıcı olabiliyor. Bu nedenle, birinin seni düşündüğünden emin olmak isterseniz, doğrudan onunla konuşmanız ve açık bir şekilde sormak en iyi yoldur.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Tuğkan Gönültaş Serveti – Sevgilisi Kimdir? yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerçekten Seven Erkek Sürekli Düşünür mü?

Eğer bir erkek bir kadını gerçekten çok seviyorsa gözle görülür değişikliklerin meydana gelmesi de sıkça değişmemiştir. Bu minvalde bakılması gereken ilk şey erkeğin gözleridir. Bir erkek, karşısındaki kadını gerçekten seviyorsa gözlerini gözlerinden ayıramaz. Bu minvalde merak edilen gerçekten seven erkek sürekli düşünür mü sorusunun yanıtı da evet olacaktır. Gerçekten seven bir erkek sürekli olarak sevgilisini/eşini düşünerek zamanını geçirir.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Seven Erkek Ayrıldıktan Sonra Arar Mı? yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birini Aklımdan Çıkaramıyorum Ne Yapmalıyım?

Son dönemde birini aklımdan çıkaramıyorum ne yapmalıyım şeklindeki soruların sayısı epey artış göstermiştir. Bu sebeple birini aklından çıkaramayan insanlar için en ideal yollardan birisi yeni hobiler bulmaktır. Yeni hobiler edinen kişiler sevdiklerini/eski sevgililerini ya da eşlerini döven kişileri getirmeye çalışıyor. Birinin akıldan çıkmamasına getirilebilecek bir diğer çözüm önerisiyse kitap okumaktır. Kitap hem her şeyin çözümü olduğu gibi hem de kafanın boşaltılabilmesi için oldukça sık tercih edilen yöntemlerden birisi haline gelmiş ve tercih edilmesi gerekenler arasında yer alıyor..

Sevgiliyi Unutma Duası

Birini sürekli olarak düşünmek çoğunlukla karşılıklı olmaktadır. Fakat tüm bunlara rağmen bazı durumlarda sevgiliyi unutma duası da çokça kez gündeme gelmiştir. Yüce Allah’a el açan inançlı kimselerin duayı okumaları halinde eski sevgililerini hafızalarından tamamıyla silebilmeleri mümkün hale gelecektir. Nitekim dua aşağıdaki gibidir:

  • Bşşirillezîne âmenû ve amilûs sâlihâti enne lehum cennâtin tecrî min tahtihel enhâr(enhâru), kullemâ ruzikû minhâ min semeretin rızkan kâlû hâzellezî ruzıknâ min kabl ve utû bihî muteşâbihâ. Kâle yâ âdemu enbi’hum bi esmâihim, fe lemmâ enbeehum bi esmâihim, kâle e lem ekul lekum innî a’lemu gaybes semâvâti vel ardı ve a’lemu mâ tubdûne ve mâ kuntum tektumûn. Summe afevnâ ankum min ba’di zâlike leallekum teşkurûn.
  • Fe beddelellezîne zalemû kavlen gayrellezî kîle lehum fe enzelnâ alellezîne zalemû riczen mines semâi bimâ kânû yefsukûn. Ve izisteskâ mûsâ li kavmihî fe kulnâdrib bi asâkel hacer fenfeceret minhusnetâ aşrete aynâ, kad alime kullu unâsin meşrebehum kulû veşrebû min rızkıllâhi ve lâ ta’sev fîl ardı mufsidîn.
  • Ve iz kultum yâ mûsâ len nasbira alâ taâmin vâhidin fed’u lenâ rabbeke yuhric lenâ mimmâ tunbitulardu min baklihâ ve kıssâiha ve fûmihâ ve adesihâ ve basalihâ, kâle e testebdilûnellezî huve ednâ billezî huve hayr. İhbitû mısran fe inne lekum mâ seeltum ve duribet aleyhimuz zilletu vel meskenetu ve bâu bi gadabin minallâh, zâlike bi ennehum kânû yekfurûne bi âyâtillâhi ve yaktulûnen nebiyyîne bi gayril hak, zâlike bi mâ asav ve kânû ya’tedûn

Ayrıca, Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Psikolojik Araştırmalara Göre Birini Sürekli Düşünüyorsanız Nedeni adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın