Ana Sayfa » Genel Kültür » Dizi ve Film Önerileri » Dünyanın En Pahalı Filmi – En Yüksek Bütçeli Filmler

Dünyanın En Pahalı Filmi – En Yüksek Bütçeli Filmler

Dünyanın En Pahalı Filmi ile alakalı bilgiler topladık ve sizler için bir liste hazırladık. Sanatın olmazsa olmazı ve günümüzde oldukça revaçta olan sinema sektörü gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Geliştikçe de bu filmlere ayrılan bütçeler artış gösterebilmektedir. Ayrıca bütçe artıkça seyircilerinde daha çok ilgisini çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. En çok para harcanan filmler aşağıda listelenmiştir. Genellikle en pahalı filmler her zaman güzel olacak diye bir şey yoktur. Fakat bu filmler gerçekten ilginizi çekebilir. Binlerce kişinin çalıştığı, çok ciddi ekipmanlar ve prodüksiyonlarla çekilen bu filmler elbette ki çok fazla maliyetlere neden oluyor. Kimi zaman bu filmlerden elde edilen gelirler maliyeti karşılıyor kimi zamansa zarara yol açabilmektedir. İşte bu büyük bütçeli filmler;

Dünyanın En Pahalı Filmi

Film severlerin en çok merak ettiği bir konu da Dünyanın En Pahalı Filmi hangisidir sorusudur. İşte burada 11 adet en pahalı filmi sizler için derledik. Günümüzde teknolojinin artması ile birlikte filmlerin pahalılık değerleri de bir o kadar arttı. Hal böyle olunca akıl almaz bütçeler ortaya çıkmakta. Aynı zamanda seyir zevki de bir o kadar arttığı için izleyiciler için çok daha zevkli görüntüler ortaya çıkabiliyor. Şimdi size hazırladığımız dünyanın en pahalı filmleri listeleri sunuyoruz.

1. Red Notice – 200 Milyon Dolar

Netflix yapımı olan ve başrollerinde Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot’un ye aldığı bir aksiyon filmi. Aynı zamanda çok büyük suçlular ve dolandırıcıların soygun hikayesini anlatan film başınızı döndürecek nitelikte. Bu filmin yaklaşık olarak 200 milyon dolara mâl olduğu tahmin ediliyor.

2. Spectre – 245 Milyon Dolar

Bir James Bond filmi… Ayrıca başrolünde de Daniel Craig oynuyor. Gizli toplantılar, büyük aksiyon sahneleri, birbirinden yetenekli oyuncular tam bir James Bond klasiği diyebiliriz. Bu film ise tahminlere göre yaklaşık olarak 245 milyon dolara mâl olmuş.

3.Harry Potter Melez Prens – 250 Milyon Dolar

Bu Harry Potter hayranlarının dikkatini çekecek eminiz. 6. kitaptan uyarlanan bu filmde he Harry Potter filminde olduğu gibi nefes kesen sahnelere tanık olacaksınız. Ayrıca inanılmaz prodüksiyonlara yer veren bu başyapıtın kitabı ilk çıktığı zaman 9 milyon satarak rekor seviyelere ulaştı. Bunun yanında film ise tahminlere göre yaklaşık olarak 250 milyon dolara mâl olmuş. Dünyanın En pahalı Filmi yazımıza devam ediyoruz.

4. Batman ve Superman Adaletin Şafağı – 250 Milyon Dolar

Süper kahraman filmlerini seviyorsanız. Hatta DC karakterlerini seviyorsanız size göre bir başyapıt karşınızda. Ciddi prodüksiyonlarla yapılmış bir film. Ayrıca Superman ve Batman’in karşı karşıya gelişini konu alıyor. Tarafınızı seçin ve izlemeye başlayın. Yaklaşık olarak 250 milyon dolara mâl olmuş.

5. Harry Potter Felsefe Taşı – 250 Milyon Dolar

2002 Yılında vizyona giren ve şuan çıkan birçok filme taş çıkartan bir başyapıt. Ailesini tuhaf bir şekilde trafik kazasında kaybeden küçük Harry’nin hikayesine ortak olmaya hazır mısınız? Ayrıca başrollerini Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’un paylaştığı filmdir. Bunun yanında film ise tahminlere göre yaklaşık olarak 250 milyon dolara mâl olmuş. O döneme göre inanılmaz bir fiyat!

6. Hobbit Beş Ordunun Savaşı – 260 Milyon Dolar

En pahalı Filmler 2022

Hobbit üçlemesinin son filmi olan ve Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra çekilen bir film. Ayrıca çok fazla hayranı olan da bir film. Yaklaşık 260 milyon dolara çekilen ve gişe rekorları kıran başyapıt, sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın En pahalı Filmi yazımıza devam ediyoruz.

7. John Carter İki Dünya Arasında – 264 Milyon Dolar

En pahalı Film

Disney yapımı olan ve John Carter adlı karakterin maceralarını konu alan bu film 264 milyon dolara çekilmiş. Gözünü Marsta açan ve maceralarla dolu, aksiyonlu ve de oldukça yüksek prodüksiyonlu olan bu film istenen gişeyi yakalayamayıp maalesef zarar eden yapıtlar arasında. Fakat siz bir şans verip izlemelisiniz.

Bu içeriğimize benzer olan SON YILLARIN EN İYİ FİLMLERİ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

8. Spiderman 3 (Örümcek Adam 3) – 270 Milyon Dolar

Dünyanın En pahalı Filmi

Başka bir süper kahraman filmi daha… Örümcek Adam serisinin 3. filmi olan bu başyapıt oldukça yüksek bir maliyet ile çekilmiştir. Tam tamına 270 milyon dolara mâl olan bu yapıta bir şans verin ve mutlaka izleyin.

9. Yenilmezler Ultron Çağı – 280 Milyon Dolar

Mayıs 2015’te vizyona girmiş olan Yenilmezler serisinin önemli filmi gerçekten de çok maliyetli. Gerek kadrosu gerek görsel efektleri ile kendine aşık eden filmin maliyeti 280 milyon dolar.

10. Karayip Korsanları Dünyanın Sonu – 310 Milyon Dolar

Dünyanın En pahalı Filmi 2022

Tam bir başyapıt olan Karayip Korsanları’nın 3. filmi olan ve çok sevilen filmi ikici sırada yer alıyor. Gerek kadrosu gerek kullanılan materyaller o dönemi mükemmel yansıtıyor. İzlemediyseniz hemen izlemeye gidebilirsiniz, pişman olmayacaksınız. Filmin 310 milyon dolara çekildiği tahmin ediliyor. Bu film için yapılan araştırmalara göre 450 milyon dolar bütçe ayrılmıştır.

11. Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde – 380 Milyon Dolar

Dünyanın En pahalı Filmi 2022

İlk iki sırayı aynı ekibin paylaşması tabi ki tesadüf değil tamamen bir başarı abidesi diyebiliriz. En Pahalı Filmler listemizin birinci sırası tabi ki de Jhonny Depp’in başrolünde yer aldığı unutulmaz film. Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde… Filmin bu denli maliyetli olmasının birçok sebebi var tabi ama bizce kadro, prodüksiyon ve de o dönemi yaşatmak için kullanılan onca ekipman. Tam anlamıyla bir başyapıt izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Peki ne kadara mâl olmuş derseniz. Tam tamına 380 milyon dolar. Ayrıca filmin 1 milyar dolardan fazla kâr elde ettiğini de söylemeden edemeyeceğiz. En büyük bütçeli filmlerden biri olmuştur. Bu inanılmaz başarıyı tebrik etmek gerek. Dünyanın En pahalı Filmi Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde’dir.

En Yüksek Bütçeli Film

En Yüksek Bütçeli Film Karayip Korsanları filmidir. Bu filmin Ölü Adamın Sandığı ve onun devamı olan Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu 450 milyon dolar bütçe ile yapılmış filmdir. İzlemesi son derece keyifli olan filmleri müsait olduğunuz bir zamanda kesinlikle izlemelisiniz. Dünyanın en çok para harcanan filmi olan Karayip Korsanları serisindeki bu iki filmin konusu kesinlikle ilginizi çekecektir. Genellikle Karayip Korsanları film serisi en pahalı filmler olarak bilinmektedir.

Dizi ve Film Önerileri ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En Pahalı Filmler yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

4.4/5 - (21 Oy)
Yorum yapın