Ana Sayfa » Rehber » Rus Alışveriş Siteleri – Rusya’da En Çok Ne Satılır?

Rus Alışveriş Siteleri – Rusya’da En Çok Ne Satılır?

Rus alışveriş siteleri internet üzerinde en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle farklı ülkelerden Rusya’yı ziyaret edecek olan kişiler gittiklerinde ne gibi durumlarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgi sahibi olmayı tercih ediyor. Bu minvalde Türkler de Rusya’yı ziyarete etmeden önce online alışveriş siteleri konusunda araştırma yapabiliyor. Rusya’da gerek Rusların gerekse de Rusya’yı ziyaret eden kişilerin en sık kullandığı alışveriş sitelerinin başında Ali Express geliyor. Çin merkezli olan ve global çapta büyük bir hacme sahip olan Ali Express Rusya’da son derece popüler.

Rus Alışveriş Siteleri

Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!?

Fransa Alışveriş Siteleri – Fransa Teknoloji Mağazaları
İran Alışveriş Siteleri – İran da Ucuz Mallar İran dan Mal Getirmek
Almanya Alışveriş Siteleri – En Popüler Siteler!

Bir diğer site ise Ozon olarak dikkat çekiyor. Ozon, Rusya’nın en büyük alışveriş sitelerinden birisi olmasının yanı sıra Türkiye’deki Trendyol ile büyük bir benzerliğe de sahip. Yapı bakımından Trendyol’u epey andıran bu site kullanıcı arayüzü olarak da Hepsiburada’ya benziyor. Rusya’nın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Ozon her gün milyonlarca. Kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Popüler bir diğer site ise Wildberries’tir. Modadan giyime, aksesuardan ayakkabıya kadar yüzlerce kategoride on binlerce ürün bulunabilmesi mümkündür. Wildberries de Rusya’nın en popüler alışveriş sitelerinden birisidir.

Ruslar Hangi Uygulamadan Alışveriş Yapıyor?

Özellikle Ruslar hangi uygulamadan alışveriş yapıyor diye merak edenler de yine Rus alışveriş siteleri konularının ardından çeşitli uygulamalar arayabiliyor. Ruslar genellikle Ali Express üzerinden alışveriş yapıyorlar. On binlerce ürünün uygun fiyatlı şekilde satıldığı Ali Express, Rusya’nın en popüler alışveriş uygulamaları arasında yer alıyor. Ali Express doğrudan Çin üzerinden gönderim sağladığı için ürünler birkaç gün içerisinde Rusya’ya teslim edilebiliyor. Bu da yerli markalardan ziyade Ali Express’i tercih edilmekte kılıyor. Bir diğer uygulama ise Ozon’dur. Yukarıda da ifade edildiği gibi Ozon, Rusya’nın en popüler alışveriş sitelerinden birisidir. Keza Ozon’un mobil uygulaması da aynı şekilde Ruslar tarafından alışveriş için sıklıkla tercih edilmektedir.

Rusya’da En Çok Ne Satılır?

Rusya’da en çok ne satılır sorusu çoğunlukla Türkiye’den Rusya’ya mal ya da hizmet ihraç etmektedir. İsteyenler tarafından merak ediliyor. Türkiye’de olup Rusya’da olmayan ya da Türkiye’de uygun fiyatla üretilerek Rusya’da satılabilecek potansiyel ürünlerin adları araştırılmaya devam ediyor. Rusya’da en çok satılacak şeyler genel olarak kahveyle ilgili malzeme. Kahve makinesi bu malzemelerden ilkidir. Türkiye’de çokça sayıda bulunan kahve makinesi modelleri Rusya’da da talebin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Makinenin yanı sıra Nescafe ve benzeri hazır kahveler de toplu şekilde ithal edilerek satılabiliyor. Özellikle Türkler tarafından en sık tercih edilen satış ürünleri bardak, havlu ya da nevresim takımları oluyor. Türkiye’de üretilebilen ve el emeği olarak ortaya çıkarılabilen pek çok ürünün Rusya’da kolaylıkla satılabileceği söylenmekte. Kahveyle ilgili son olarak eklenmesi gereken bir şey de Türk kahvesidir. Ruslar Türk kahvesine olan düşkünlükleriyle de bilinmektedir.

Rusya’da Yaşam Ucuz mu?

Rusya’da yaşam ucuz mu sorusunun yanıtı kişinin beklentilerine, yaşam tarzına ve bütçesine. Bağlı olarak değişiklik gösterir. Rusya’da da tıpkı Türkiye’de ve diğer ülkelerde olduğu gibi pahalılığın üst seviyede olduğu ve lüks yaşantının olduğu bölgeler vardır. Bunun yanı sıra orta sınıfın yaşadığı standart lokasyonlar ve görece yoksulların yaşadığı bölgeler de vardır. Tüm bunlar dünyanın genelinde olduğu gibi Rusya’da da aynıdır. Rusya’da yaşam öncesinde de belirtildiği gibi kişinin gelirine, beklentilerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Şehir merkezlerinde yaşam pek çok kişi için pahalı. Olsa da görece kırsala gidildiğinde uygun bütçelerle kolaylıkla geçim sağlamak mümkündür.

?”Heyecan Verici İçeriklerimize Göz Atarken, bizdekalmasin.com Sayfamızda ki Diğer Yazılara da Göz Atabilirsiniz!”

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın