Ana Sayfa » Rehber » Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları – Okumalı Mıyım?

Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları – Okumalı Mıyım?

Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları ve Sağlık Yönetimi Okumalı Mıyım yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda sağlık yönetimi bölümü ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bulabileceksiniz. Maaşları, atamaları ve yorumları gibi birçok konuya değineceğiz. Geleceğin meslekleri arasında yer alan bu bölüm, içerisinde birden fazla alanı barındırmaktadır. Aynı zamanda 4 yıl okunan bir lisans bölümüdür. Dilerseniz hiç beklemeden daha detaylı şekilde incelediğimiz yazımıza geçelim.

Sağlık Yönetimi Önü Açık Mı?

Üniversite tercihi yapacak adaylar tarafından Sağlık yönetimi önü açık mı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Sağlık sektöründe süreklilik halinde bir gelişme bulunmaktadır ve bu nedenle sağlık personeli istihdamı da artış göstermektedir. Üniversitelerin sağlık yönetimi bölümünden mezun olanlar birçok kurumda çalışabilmektedir. Bunlardan bazıları devlet hastaneleri, özel hastaneler, sağlık araştırma merkezleri ve bununla birlikte rehabilitasyon merkezleri olarak sıralanabilir. Çalışılan kurumun daha çok işletme yönündeki ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidirler. Sağlık sektöründeki ilerleme, nitelikli eleman ihtiyacı nedeniyle kesinlikle Sağlık Yönetimi işsiz kalır mı sorusunun yanıtı hayır olmaktadır.

Sağlık Yönetimi Mezunu Maaşları 💸

Öncelikle sağlık yönetimi mezunu maaşları birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Çalışılan kurum ve kıdem derecesi bunların başında gelmektedir. Özel kurumlar için 10000-11000 TL bandında olduğunu söyleyebiliriz fakat bahsettiğimiz gibi çok değişken olmaktadır. Devlet kadrolarında istihdam edilen sağlık yönetimi mezunu maaşları ise 10000 TL’den başlamaktadır. Uzun yıllar çalışan personellerin maaşı yükselmektedir. Bununla birlikte müdür olunması gibi durumlarda ise maaşlar 16 Bin TL civarında olmaktadır.

Sağlık Yönetimi Okumalı Mıyım?

Sağlık Yönetimi Okumalı Mıyım
Sağlık Yönetimi Okumalı Mıyım

Kişiden kişiye göre sağlık yönetimi okumalı mıyım sorusunun yanıtı değişmektedir. Bir bölümü okuyabilmek için aslında her şeyden çok istek önemlidir. Eğer bölümle ilgili yeterli bilginiz var ve kendinizi o bölüme ait hissediyorsanız evet okumalısınız. İş alanları, kazancı gibi konular daha arka planda kalmalıdır. Her birey kendi ilgi ve isteklerini bilmeli ve buna göre tercih yapmalıdır. Sağlık alanında yönetici konumunda olmak istiyor ve bununla birlikte kendinizi bu alana ait hissediyorsanız sağlık yönetimi okumalı mıyım sorunuzun yanıtı evet olacaktır. Hatta Sağlık yönetimi okuyanların yorumları kısmındaki değerlendirmeler sizin için yardımcı olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Adalet Bölümü Okuyanların Yorumları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları

Şimdi ise sağlık yönetimi tercih etmek isteyip kararsız kalanlar için önemli olabilecek, Sağlık yönetimi okuyanların yorumları kısmına geldik. Mezun olanların ya da hala bölümde eğitim görenlerin olumlu veya olumsuz değerlendirmelerini sizler için derledik. Karar vermenizi kolaylaştırmasını umuyor ve sizleri sağlık yönetimi okuyanların yorumları ile baş başa bırakıyoruz:

  • “Başlangıçta her meslekte olduğu gibi zorlukları var fakat bölüm çok güzel. Yükselmeyi düşünenler çok daha mutlu olacaklardır.”
  • “Bölümü tercih etmenizi önermiyorum yıllardır atama bekliyoruz, ya hiç atama olmuyor ya da çok az oluyor.”
  • “Özel bir hastanede sağlık yönetimi mezunu olarak çalışıyorum, işimi seviyorum fakat bazen çok yorucu olabiliyor. Çalıştığınız hastanenin burada çok payı var.”

Sağlık Yönetimi Ataması Var Mı?

Tüm sağlık yönetimi ataması var mı diyenler buraya! Ülkemizde her yıl yapılan KPSS sınavı ile devlet kadrolarına çeşitli personel alımları yapılmaktadır. Bunlardan biri de sağlık yönetimi bölümüdür. Geçtiğimiz yıllarda çok fazla sayıda kadro verilmemiştir. Fakat 2023 yılı personel alımlarında 85.000 Sağlık personeli alımı yapılacağı duyurulmuştur. Bu bağlamda sağlık yönetimi ataması var mı sorusunun yanıtı her ne kadar muallakta olsa da, pastanın büyük bir dilimi de sağlık yönetimi mezunlarına düşebilir. Tavan puanlar 90’larda olurken taban puanlar 65’lere kadar düşebilmektedir.

Sağlık Yönetimi Okumak Mantıklı Mı?

Sıkça sorulan Sağlık Yönetimi Okumak Mantıklı Mı sorusu hakkında bir cevap vermek gerekiyor. Öncelikle Sağlık yönetimi okuyanlar için iş imkanı olup olmaması çok önemlidir. Bu mesleği okuyan kişiler; Vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, Kamuda, üniversitede, rehabilitasyon merkezlerinde veya ilaç ve tıbbi cihaz üreten kurumlarda iş sahibi olabilmektedirler. Bu alanlarda kendilerine bir kariyer oluşturma imkanları vardır.

Son olarak Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Sağlık Yönetimi Okuyanların Yorumları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

4.3/5 - (3 Oy)
Yorum yapın