Ana Sayfa » Rehber » Adidas Orjinal Ürün Sorgulama – Ayakkabı, Karekod, Barkod

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama – Ayakkabı, Karekod, Barkod

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama yazımız ile beraberiz. Adidas marka bir ayakkabı veya kıyafet aldığınız zaman bunu eğer güvenilir yerlerden veya Adidas mağazasından almadıysanız, almış olduğunuz ürünün sahte veya imitasyon olma ihtimali vardır. Peki orijinal olduğunu nasıl anlarız? İşte sizlere bu yazımızda Adidas marka ürünlerin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır bu konudan bahsedeceğiz. Ayrıca Adidas Orjinallik Sorgulama ve adidas barkod okutma son derece önemli bir konu olup birçok insan tarafından merak edilmektedir.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama 👟

Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemleri ile aldığınız Adidas marka ürünlerin gerçekliğini sorgulayabileceksiniz. Ama ben acaba aldığım ürün sahte mi diye uğraşmak istemeyenler için ise güvenilir yerlerden veya Adidas mağazalarından alışveriş yapmalarını öneririz. Bu marka ayakkabı için sorgulama yapacaksanız ayakkabının dilinin altında bulunan koda bakarak orijinalliğini anlayabilirsiniz.

Adidas ürünlerinin orijinalliğini doğrulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

 1. Etiket kontrolü: Adidas ürünlerindeki etiketlerin doğru yerde ve doğru yazılmış olması gerekir. Ayrıca, ürünün adı, boyutu, üretim yeri ve üretim tarihi gibi ayrıntılar da etikette yer almalıdır.
 2. Kalite kontrolü: Adidas ürünleri, yüksek kaliteli malzemelerden üretilir ve dikişleri düzgün olmalıdır. Ürünlerde herhangi bir dikiş hatası, renk solması veya çizik olmamalıdır.
 3. Adidas logosu: Adidas ürünlerindeki logosu, dik ve net olmalıdır. Logoda herhangi bir çatlama, solma veya bozulma olmamalıdır.
 4. Ambalaj kontrolü: Adidas ürünleri, orijinal ambalajında gelir. Ürünün kutusunun ve ambalajının kalitesi, gerçek Adidas ürünlerine özgüdür.
 5. Satıcı kontrolü: Adidas ürünlerini orijinal satıcılardan satın almak, ürünün orijinalliğini garanti eder. Adidas’ın resmi web sitesindeki yetkili satıcılar listesini kontrol edebilirsiniz.

Adidas orijinal ayakkabı sorgulaması yaparken ayakkabı dilindeki kodlara dikkat etmeniz gerekiyor. Buradaki kodların son 3 hanesinin birbirinden farklı olması orijinal olduğu anlamına gelmektedir. Örneğin: bir ayakkabının kodu 45RtU416 ise diğerinin 45RtU293 olmalı. Yani son üç hanesinin farklı olması gerekiyor.

Tavsiye Edilen İçerik: Nike Orjinallik Sorgulama

Adidas Orjinallik Sorgulama 🟢

Adidas Orjinallik Sorgulama
Adidas Orjinallik Sorgulama

Öncelikle Adidas orjinallik sorgulama hakkında işlemi yukarıdaki başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi bir Adidas marka ayakkabının gerçek olduğunu kodların farklılığı ile anlaşılabilmektedir. Buna kıyasla Nike ayakkabılarda kodların ve kutudaki kodun aynı olması gerekirken, aksine Adidas markası için her iki ayakkabıda da kodların birbirinden farklı olması gerekir.

Örnek vermek gerekirse: Sağ ayakkabının kodu = 79dFN156 ise sol ayakkabı da 79dFN245 şeklinde olmalıdır. Yani son üç hanesi farklı olmalıdır. Siz de ayakkabıdaki numaraları kıyaslayarak deneyebilirsiniz. Ayrıca benzer bir konumuz olan Almanya Telefon Fiyatları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Adidas Karekod Sorgulama

Öncelikle lider ayakkabı markaları arasında olan Adidas markasının birçok çakması ve benzetmesi yapılmaktadır. Bu sebeple insanlar da ayakkabılarının orijinal olup olmadığını teyit etmek istemektedirler. Bu sebeple de Adidas Karekod Sorgulama en çok bilinen yöntemler arasında yer almaktadır. Hem güvenilir hem de kolaylıkla test uygulayabileceğiniz bir sistemdir.

Adidas ürünlerinin barkodlarını sorgulamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Adidas ürününün üzerindeki barkodu bulun.
 2. Bir barkod okuma uygulaması indirin veya bir web tarayıcısı açın.
 3. Barkodu uygulamaya taratın veya web tarayıcısında barkodu arama çubuğuna yazın.
 4. Sonuçlar arasında Adidas’ın resmi web sitesine yönlendiren bir bağlantı olması muhtemeldir.
 5. Adidas’ın web sitesinde, ürünün orijinalliğini doğrulamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Ayakkabının dilinin altında bazı kodlar vardır ve bu kodları karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu şekilde gerçekliği anlaşılabilir. Fakat piyasada imitasyon ürünlerin çoğalması sebebiyle hangi ayakkabının gerçek olup olmadığını anlamak gerçekten zorlaşıyor.

Adidas marka ürün alan insanlar orijinal ayakkabı alıp almadığını anlayabilmesi için yöntemler geliştirmişlerdir. Siz de Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama yöntemini ayakkabınızda deneyebilirsiniz. İşte o yöntemler!

 • Adidas ayakkabının orijinal olup olmadığını öğrenmek için etiket kısmından kontrol etmelisiniz.
 • Orijinal Adidas markasının etiketinde ayakkabı numarası yazmaktadır.
 • Orijinal bir ayakkabıda her iki çiftte de seri numaraları yazmaktadır. (Ayakkabının dilinde yazar)
 • Ayakkabıda seri numaraları birbirinden farklı ise bu ayakkabının orijinal olduğunu belirtir.

Adidas Orjinal Barkod Sorgulama

Adidas orjinal barkod sorgulama sayesinde aldığınız ürünlerin sahte olup olmadığı konusunda artık içiniz daha rahat olacaktır. Bazıları kod sorgulama yöntemi olarak bilir. Fakat genel adı barkod sorgulamadır. Adidas QR kod sorgulama ile karıştırılmaması gerekir. QR kodunu yukarıdaki başlıkta anlattık.

Bazı durumlarda mağazalardaki ürünlerin barkod numaraları silinebilir. Bu durumda barkod sorgulama yapılırken kamera okuyamaz. Böyle bir durumda ayakkabının orijinal mi sahte mi olduğunu anlamak için yapmanız gereken en basit yöntem ise ayakkabıda bulunan kodları karşılaştırmak ve ayakkabı kutusundaki etiketi incelemek olmalıdır.

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas Ürün Sorgulama
Adidas Ürün Sorgulama

Aldığınız Adidas marka ürünlerin sahte olup olmadığını öğrenmek için Adidas ürün sorgulama işlemini yapmanız gerekiyor. İlk olarak satın aldığınızda QR kod ile yani karekod sorgulama yaparak aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu verelim. Aldığınız her iki ayakkabıda da birbirine benzeyen son üç rakamı veya harfi farklı olan kodlar bulunmaktadır. Bu kodlar hem ayakkabıda hem de Adidas ayakkabı kutusunda buluyor.

Eğer ben aldığım ürünlerin orijinalliği konusunda sorun yaşamak istemiyorum ve güvenli alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız, güvenilir ve saygın mağazalardan alışveriş yapmalısınız. Böylece Adidas Orjinallik Sorgulama ile alacağınız ürünler konusunda hiç bir dert edinmezsiniz. Ayrıca garanti süreçlerinde de çok daha sağlıklı ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

İmitasyon yani çakma dediğimiz ayakkabılar alındığında hem temel olarak taban teknolojisi bakımında aynı olmayacak hem de kalite ve garanti konusunda sorun yaşanma ihtimali söz konusu olacaktır. Şimdi sizlere Adidas ürün sorgulama yapmak için 3 yöntemden bahsedelim.

 • Adidas çağrı merkezi numarasını arayıp Adidas etiketinde bulunan seri numarasını sorgulatabilirsiniz.
 • Orijinalliğini öğrenmek için Adidas seri numarasını orijinal internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
 • Ya da direkt Adidas mağazasına gidip ürün sorgulaması yapabilirsiniz.

Ayrıca Adidas ürün sorgulama için resmi Adidas web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Adidas’ın yetkili satıcıları olan diğer e-ticaret siteleri de ürün sorgulama için kullanılabilir. Bunlar arasında Amazon, Zappos, Foot Locker, Champs Sports ve daha birçok site yer almaktadır. Ancak, satın almadan önce ürünün orijinal olduğundan emin olmak için yetkili satıcılardan satın almanızı önermekteyiz.

Adidas Ayakkabı Seri Numarası Nerede Yazar?

Adidas ayakkabı seri numarası nerede yazar? Bir ayakkabının orijinal olup olmadığını öğrenebilmenin en kolay ve kısa yöntemi künye numaralarını kontrol etmek olacaktır. Adidas markalı ayakkabılarda seri numaraları ayakkabı dilinin altında yer alır. Orijinal Adidas markalı ayakkabıda sol ve sağ çiftin seri numaraları farklı olmalıdır. Ayrıca benzer bir konumuz olan Plakadan Araç Sahibi Sorgulama içeriğimize de bakabilirsiniz.

Adidas QR Kod Sorgulama

Adidas QR kod sorgulama yada diğer adı ile Adidas karekod sorgulama yöntemini ayakkabının veya herhangi bir Adidas marka ürününün orijinal olup olmadığını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey telefonunuzdan QR okutucuyu açın ve üründeki QR kodu okutun. QR kod okutulduğunda Adidas’ın resmi sitesinde ürün ile ilgili bilgilerin olduğu sayfa karşınıza gelecektir. Ürünün sahte olup olmadığını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Sorgulama

En meşhur spor ayakkabı markalarından olan Adidas birçok sahte muadili piyasada dolanmaktadır. Hal böyleyken siz orijinal olan veya olmayan ürünü ayırt etmemiz gerekmektedir. Adidas Ayakkabı Sorgulama için resmi sitesinden barkodunu sorgulatabilirsiniz. İç etiketin en altında yazan kod veya CTIN numarası ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adidas Superstar Orjinal Sorgulama

Adidas Superstar Orjinal Sorgulama
Adidas Superstar Orjinal Sorgulama

Özellikle Adidas markasının en sevilen ayakkabısı olan Superstar modelinin çevrede birçok sahtesi üretilmektedir. Sahte veya orijinal olduğunu anlamak için en güzel yöntem QR sorgulama yapmaktır.

Öncelikle Superstar ayakkabınızı elinize alın ayakkabı dilindeki koda erişin. Ardından Adidas’ın resmi sitesindeki karekod okutma yerine girip elinizdeki kodu giriniz. Eğer orijinal bir Adidas Superstar’ınız varsa doğru sonuçlar karşınıza gelecektir.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama Barkod

Öncelikle Adidas orijinal ürün sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Satın aldığınız Adidas ürününün üzerinde bulunan barkodu bulun.
 2. Barkodun bulunduğu yere bir QR kod tarayıcı uygulaması indirin veya QR kod tarayıcısını açın.
 3. Barkodu QR kod tarayıcısına tutun ve taratın.
 4. Tarayıcı uygulama size bir web sitesi adresi verecektir.
 5. Adresi tarayıcınızda açın ve Adidas orijinallik kontrolü sayfasına erişin.
 6. Sayfadaki talimatları takip ederek, ürününüzün orijinal olup olmadığını doğrulayın.

Adidas orijinallik kontrolü için ayrıca resmi Adidas mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirin ve hesabınızı oluşturun, ardından ürünü taratın ve doğrulama sürecini tamamlayın.

Adidas Superstar Orjinal Sorgulama konusundaki bilgilendirici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Adidas Orjinal Etiketi Nasıl Anlaşılır?

Aldığınız ayakkabının orijinal olup olmadığını anlamak en doğal hakkımızdır. Piyasada o kadar çok orijinal diyip sahte ayakkabı satılıyor ki kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayız. Dolandırılmanın önüne geçmek için aşağıdaki verdiğimiz taktikleri ayakkabınıza uygulayabilirsiniz. İşte Adidas Orjinal Etiketi Anlama Yolları:

 1. Dil kısmında yer alan etiketi kontrol edin, ayakkabı numarası ve içeriği yazması gerekmektedir.
 2. Etiket üstünde yazan kodu qr sorgulamada okutun.
 3. Orijinal ayakkabıda her iki çiftte de seri numaraları bulunmaktadır. Bunlar birbirinin aynısı ise sahtedir.
 4. Dikişlerini ve kaplamalarını dikkatlice göz gezdirin. Hatalı bir kısım varsa sahtedir.
 5. Adidas Almanya, Vietnam gibi ülkelerde üretim gerçekleştirmektedir. Çok alakasız ülkeler yazıyorsa etikette sahte olabilir.

Adidas Orjinal Ayakkabı Sorgulama

Satın aldığınız Adidas marka ayakkabının orijinal olup olmadığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü sizlere anlatacağımız yolla ayakkabınızın orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Adidas Orjinal Ayakkabı Sorgulamak için öncelikle ayakkabının etiketini kontrol edin. Adidas ayakkabıların etiketleri, ayakkabının dilinin altında veya iç kısmında yer alır. Etikette, ayakkabının modeli, boyutu, üretim yeri ve seri numarası gibi bilgiler yer alır. Seri numarası, ayakkabının orijinalliğini doğrulamak için önemlidir.

Adidas Seri No Sorgulama

Adidas ayakkabıların orijinalliğini doğrulamak için seri numarasını kontrol edebilirsiniz. Seri numarası, ayakkabının orijinalliğini doğrulamak için kullanılan benzersiz bir kimlik numarasıdır. Seri numarasını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Ayakkabının etiketini bulun. Adidas ayakkabıların etiketleri, ayakkabının dilinin altında veya iç kısmında yer alır.
 2. Etikette yer alan seri numarasını bulun. Seri numarası, “Made in” ve “Artikel” ile başlar ve 5 ile 6 haneli bir sayı dizisiyle devam eder.
 3. Seri numarasını Adidas’ın resmi web sitesindeki doğrulama sayfasına girin. Adidas’ın resmi web sitesindeki “Seri Numarası Doğrulama” sayfasına gidin ve seri numarasını girin. Bu sayfa, seri numarasını doğrulayarak ayakkabının orijinalliğini kontrol etmenize olanak sağlar.
 4. Sonuçları kontrol edin. Seri numarası doğrulama sayfası, seri numarasının doğru olup olmadığını ve ayakkabının orijinalliğini onaylar veya reddeder. Eğer seri numarası doğrulanırsa, ayakkabınızın orijinal olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer seri numarası doğrulanmazsa, ayakkabı sahte olabilir veya seri numarası yanlış girilmiş olabilir.

Yukarıdaki adımları takip ederek, Adidas Seri No Sorgulama işlemini sorgulayabilirsiniz ve ayakkabının orijinalliğini kontrol edebilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Barkod Sorgulama

Adidas ayakkabıların orijinalliğini kontrol etmek için barkodunu kullanabilirsiniz. Barkod, ürünün benzersiz bir kimlik numarasıdır ve ürünün orijinalliğini doğrulamak için kullanılabilir. İşte Adidas Ayakkabı Barkod Sorgulamak için şunları yapabilirsiniz:

 1. Ayakkabının kutusunu bulun. Adidas ayakkabıların kutuları, ayakkabıların orijinalliğini doğrulamak için önemlidir. Ayakkabının kutusu, ayakkabının üstünde veya altında olabilir.
 2. Barkodu bulun. Adidas ayakkabıların kutularında barkodlar bulunur. Barkod, ürünün benzersiz bir kimlik numarasıdır ve orijinalliği doğrulamak için kullanılabilir.
 3. Barkod tarayıcısı kullanın. Barkodu tarayabilen bir akıllı telefon uygulaması veya barkod tarayıcısı kullanarak, barkodu tarayın. Bu, barkodun doğruluğunu kontrol etmenize olanak sağlar.
 4. Sonuçları kontrol edin. Barkod tarayıcısı, barkodun doğru olup olmadığını ve ayakkabının orijinalliğini onaylar veya reddeder. Eğer barkod doğrulanırsa, ayakkabınızın orijinal olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer barkod doğrulanmazsa, ayakkabı sahte olabilir veya barkod yanlış girilmiş olabilir.

Bunun yanında Adidas Orjinallik Sorgulama ile alakalı çok merak edilen soru ve cevapları sizler için derledik:

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Adidas Orjinallik Sorgulama yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.9/5 - (9 Oy)
Yorum yapın