Ana Sayfa » Rehber » Adidas Orjinal Ürün Sorgulama – Ayakkabı, Karekod, Barkod

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama – Ayakkabı, Karekod, Barkod

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama yazımız ile beraberiz. Adidas marka bir ayakkabı veya kıyafet aldığınız zaman bunu eğer güvenilir yerlerden veya Adidas mağazasından almadıysanız, almış olduğunuz ürünün sahte veya imitasyon olma ihtimali vardır. Peki orijinal olduğunu nasıl anlarız? İşte sizlere bu yazımızda Adidas marka ürünlerin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır bu konudan bahsedeceğiz. Ayrıca Adidas Orjinallik Sorgulama son derece önemli bir konu olup birçok insan tarafından merak edilmektedir.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama 👟

Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemleri ile aldığınız Adidas marka ürünlerin gerçekliğini sorgulayabileceksiniz. Ama ben acaba aldığım ürün sahte mi diye uğraşmak istemeyenler için ise güvenilir yerlerden veya Adidas mağazalarından alışveriş yapmalarını öneririz. Adidas marka ayakkabı için sorgulama yapacaksanız ayakkabının dilinin altında bulunan koda bakarak orijinalliğini anlayabilirsiniz.

Adidas orijinal ayakkabı sorgulaması yaparken ayakkabı dilindeki kodlara dikkat etmeniz gerekiyor. Buradaki kodların son 3 hanesinin birbirinden farklı olması orijinal olduğu anlamına gelmektedir. Örneğin: bir ayakkabının kodu 45RtU416 ise diğerinin 45RtU293 olmalı. Yani son üç hanesinin farklı olması gerekiyor.

Tavsiye Edilen İçerik: Nike Orjinallik Sorgulama

Adidas Orjinallik Sorgulama 🟢

Adidas Orjinallik SorgulamaPin
Adidas Orjinallik Sorgulama

Öncelikle Adidas orjinallik sorgulama hakkında işlemi yukarıdaki başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi bir Adidas marka ayakkabının gerçek olduğunu kodların farklılığı ile anlaşılabilmektedir. Buna kıyasla Nike ayakkabılarda kodların ve kutudaki kodun aynı olması gerekirken, aksine Adidas markası için her iki ayakkabıda da kodların birbirinden farklı olması gerekir.

Örnek vermek gerekirse: Sağ ayakkabının kodu = 79dFN156 ise sol ayakkabı da 79dFN245 şeklinde olmalıdır. Yani son üç hanesi farklı olmalıdır. Siz de ayakkabıdaki numaraları kıyaslayarak deneyebilirsiniz. Ayrıca benzer bir konumuz olan Almanya Telefon Fiyatları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Adidas Karekod Sorgulama

Öncelikle lider ayakkabı markaları arasında olan Adidas markasının birçok çakması ve benzetmesi yapılmaktadır. Bu sebeple insanlar da ayakkabılarının orijinal olup olmadığını teyit etmek istemektedirler. Bu sebeple de Adidas Karekod Sorgulama en çok bilinen yöntemler arasında yer almaktadır. Hem güvenilir hem de kolaylıkla test uygulayabileceğiniz bir sistemdir.

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Ayakkabının dilinin altında bazı kodlar vardır ve bu kodları karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu şekilde gerçekliği anlaşılabilir. Fakat piyasada imitasyon ürünlerin çoğalması sebebiyle hangi ayakkabının gerçek olup olmadığını anlamak gerçekten zorlaşıyor.

Adidas marka ürün alan insanlar orijinal ayakkabı alıp almadığını anlayabilmesi için yöntemler geliştirmişlerdir. Siz de Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama yöntemini ayakkabınızda deneyebilirsiniz. İşte o yöntemler!

 • Adidas ayakkabının orijinal olup olmadığını öğrenmek için etiket kısmından kontrol etmelisiniz.
 • Orijinal Adidas markasının etiketinde ayakkabı numarası yazmaktadır.
 • Orijinal bir ayakkabıda her iki çiftte de seri numaraları yazmaktadır. (Ayakkabının dilinde yazar)
 • Ayakkabıda seri numaraları birbirinden farklı ise bu ayakkabının orijinal olduğunu belirtir.

Adidas Orjinal Barkod Sorgulama

Adidas orjinal barkod sorgulama sayesinde aldığınız ürünlerin sahte olup olmadığı konusunda artık içiniz daha rahat olacaktır. Bazıları kod sorgulama yöntemi olarak bilir. Fakat genel adı barkod sorgulamadır. Adidas QR kod sorgulama ile karıştırılmaması gerekir. QR kodunu yukarıdaki başlıkta anlattık.

Bazı durumlarda mağazalardaki ürünlerin barkod numaraları silinebilir. Bu durumda barkod sorgulama yapılırken kamera okuyamaz. Böyle bir durumda ayakkabının orijinal mi sahte mi olduğunu anlamak için yapmanız gereken en basit yöntem ise ayakkabıda bulunan kodları karşılaştırmak ve ayakkabı kutusundaki etiketi incelemek olmalıdır.

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas Ürün SorgulamaPin
Adidas Ürün Sorgulama

Aldığınız Adidas marka ürünlerin sahte olup olmadığını öğrenmek için Adidas ürün sorgulama işlemini yapmanız gerekiyor. İlk olarak satın aldığınızda QR kod ile yani karekod sorgulama yaparak aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu verelim. Aldığınız her iki ayakkabıda da birbirine benzeyen son üç rakamı veya harfi farklı olan kodlar bulunmaktadır. Bu kodlar hem ayakkabıda hem de Adidas ayakkabı kutusunda buluyor.

Eğer ben aldığım ürünlerin orijinalliği konusunda sorun yaşamak istemiyorum ve güvenli alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız, güvenilir ve saygın mağazalardan alışveriş yapmalısınız. Böylece Adidas Orjinallik Sorgulama ile alacağınız ürünler konusunda hiç bir dert edinmezsiniz. Ayrıca garanti süreçlerinde de çok daha sağlıklı ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

İmitasyon yani çakma dediğimiz ayakkabılar alındığında hem temel olarak taban teknolojisi bakımında aynı olmayacak hem de kalite ve garanti konusunda sorun yaşanma ihtimali söz konusu olacaktır. Şimdi sizlere Adidas ürün sorgulama yapmak için 3 yöntemden bahsedelim.

 • Adidas çağrı merkezi numarasını arayıp Adidas etiketinde bulunan seri numarasını sorgulatabilirsiniz.
 • Orijinalliğini öğrenmek için Adidas seri numarasını orijinal internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
 • Ya da direkt Adidas mağazasına gidip ürün sorgulaması yapabilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Seri Numarası Nerede Yazar?

Adidas ayakkabı seri numarası nerede yazar? Bir ayakkabının orijinal olup olmadığını öğrenebilmenin en kolay ve kısa yöntemi künye numaralarını kontrol etmek olacaktır. Adidas markalı ayakkabılarda seri numaraları ayakkabı dilinin altında yer alır. Orijinal Adidas markalı ayakkabıda sol ve sağ çiftin seri numaraları farklı olmalıdır. Ayrıca benzer bir konumuz olan Plakadan Araç Sahibi Sorgulama içeriğimize de bakabilirsiniz.

Adidas QR Kod Sorgulama

Adidas QR kod sorgulama yada diğer adı ile Adidas karekod sorgulama yöntemini ayakkabının veya herhangi bir Adidas marka ürününün orijinal olup olmadığını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey telefonunuzdan QR okutucuyu açın ve üründeki QR kodu okutun. QR kod okutulduğunda Adidas’ın resmi sitesinde ürün ile ilgili bilgilerin olduğu sayfa karşınıza gelecektir. Ürünün sahte olup olmadığını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Sorgulama

En meşhur spor ayakkabı markalarından olan Adidas birçok sahte muadili piyasada dolanmaktadır. Hal böyleyken siz orijinal olan veya olmayan ürünü ayırt etmemiz gerekmektedir. Adidas Ayakkabı Sorgulama için resmi sitesinden barkodunu sorgulatabilirsiniz. İç etiketin en altında yazan kod veya CTIN numarası ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adidas Superstar Orjinal Sorgulama

Adidas Superstar Orjinal SorgulamaPin
Adidas Superstar Orjinal Sorgulama

Özellikle Adidas markasının en sevilen ayakkabısı olan Superstar modelinin çevrede birçok sahtesi üretilmektedir. Sahte veya orijinal olduğunu anlamak için en güzel yöntem QR sorgulama yapmaktır.

Öncelikle Superstar ayakkabınızı elinize alın ayakkabı dilindeki koda erişin. Ardından Adidas’ın resmi sitesindeki karekod okutma yerine girip elinizdeki kodu giriniz. Eğer orijinal bir Adidas Superstar’ınız varsa doğru sonuçlar karşınıza gelecektir.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama Barkod

Öncelikle Adidas orijinal ürün sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Satın aldığınız Adidas ürününün üzerinde bulunan barkodu bulun.
 2. Barkodun bulunduğu yere bir QR kod tarayıcı uygulaması indirin veya QR kod tarayıcısını açın.
 3. Barkodu QR kod tarayıcısına tutun ve taratın.
 4. Tarayıcı uygulama size bir web sitesi adresi verecektir.
 5. Adresi tarayıcınızda açın ve Adidas orijinallik kontrolü sayfasına erişin.
 6. Sayfadaki talimatları takip ederek, ürününüzün orijinal olup olmadığını doğrulayın.

Adidas orijinallik kontrolü için ayrıca resmi Adidas mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirin ve hesabınızı oluşturun, ardından ürünü taratın ve doğrulama sürecini tamamlayın.

Adidas Superstar Orjinal Sorgulama konusundaki bilgilendirici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Adidas Orjinal Etiketi Nasıl Anlaşılır?

Aldığınız ayakkabının orijinal olup olmadığını anlamak en doğal hakkımızdır. Piyasada o kadar çok orijinal diyip sahte ayakkabı satılıyor ki kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayız. Dolandırılmanın önüne geçmek için aşağıdaki verdiğimiz taktikleri ayakkabınıza uygulayabilirsiniz. İşte Adidas Orjinal Etiketi Anlama Yolları:

 1. Dil kısmında yer alan etiketi kontrol edin, ayakkabı numarası ve içeriği yazması gerekmektedir.
 2. Etiket üstünde yazan kodu qr sorgulamada okutun.
 3. Orijinal ayakkabıda her iki çiftte de seri numaraları bulunmaktadır. Bunlar birbirinin aynısı ise sahtedir.
 4. Dikişlerini ve kaplamalarını dikkatlice göz gezdirin. Hatalı bir kısım varsa sahtedir.
 5. Adidas Almanya, Vietnam gibi ülkelerde üretim gerçekleştirmektedir. Çok alakasız ülkeler yazıyorsa etikette sahte olabilir.

Bunun yanında Adidas Orjinallik Sorgulama ile alakalı çok merak edilen soru ve cevapları sizler için derledik:

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Adidas Orjinallik Sorgulama yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (8 Oy)
Yorum yapın