Ana Sayfa » Rehber » Sultan Papağanı Nasıl Mutlu Olur?

Sultan Papağanı Nasıl Mutlu Olur?

Sultan Papağanı Nasıl Mutlu Olur? en çok aratılanlar arasındadır. Bu yazımızda sizlere sultan papağanlarının nasıl mutlu edilebileceği hakkında bilgi vermek amacıyla bazı önemli noktalara değindik. Bunun yanında sultan papağanları küser mi? gibi sorulara da cevaplar vereceğiz. Bunun yanında ilk olarak eğ er sizin de sultan papağanınız varsa ve bu sorulara cevap arıyorsanız doğru satırlardasınız. İşte aklınızdaki sorular ve cevapları…

Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır?

Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır? Evde mutlu bir sultan papağanınızın olması evin diğer üyelerinin de enerjilerini yükseltebilecek faktörlerdendir. Çünkü çok eğlenceli bir ortam yaratır. Evde evcil hayvan beslemek oldukça güzel ve yaygınlaşmış bir davranıştır. Bunun yanında bazı insanlar sultan papağanı beslemektedirler. Bu papağan evlerinizde size daha eğlenceli ve mutlu anlar yaşatabilir.

Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır?
Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır?

Peki Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır? nasıl ilgi gösterilebilir ve ona değer verdiğinizi nasıl hissettirirsiniz? İşte tüm bu sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız.

İlgi Göstermek

Bu papağan türü kendisi ile özel olarak ilgilenilmesinden ve bulunduğu evin ilgi odağı olmaktan çok mutlu olur. Yalnız kalmayı ilgilenilmemeyi hiç sevmezler. Bu yüzden onu kendi oturduğunuz odada bulundurmayı tercih etmelisiniz. Özellikle kafasını kaşımanızdan ve okşamanızdan çok hoşlanırlar.

Kafesini Düzenli Temizlemek

Sultan papağanları kirli ortamlardan hoşlanmazlar. Kafeslerinin her zaman için temiz olmasından mutluluk duyarlar. Yani onları mutlu etmenin en kolay yollarından biri de kafeslerinin temizliğidir.

Oyuncaklar Vermek

Sultan papağanı oyun oynamaktan en fazla zevk alan kuş türlerindendir. Eğer amacınız kuşunuzu eğitmekse ona bu amaç doğrultusunda eğitici oyuncaklar alabilirsiniz.

Banyo Yaptırmak

Sultan Papağanını Mutlu Etmek İçin Ne Yapılır? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan birisi de ona banyo yaptırmaktır. Özellikle sıcak havalarda ılık su hazırlayıp kuşunuzun ne kadar mutlu bir şekilde banyo yaptığını görebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey akşam saatlerinde olmamalıdır.

En Sevdiği Yiyecekleri Vermek

Bu kuş türünü mutlu etmenin en kolay yolu ise en sevdiği yiyecekleri vermektir. Bu yiyeceklerin başında ise dal darı gelmektedir.

Sultan Papağanı bakımı

Sultan papağanı bakımı sizi korkutmasın. Papağanlar arasında bakımı en kolay olan bir türle karşınızdayız. Sultan papağanı çok sevecen bir kuştur, bakımı kolaydır ve evcilleştirmeye yatkındır.

Sultan papağanları ile ilgilenirken özellikle dikkat etmeniz gereken üç nokta vardır. Kafesi temizleyin, gagayı ve dişleri inceleyin. Bu papağanlar temizliği sevdiği için haftada 2-3 kez kafeslerini iyice temizleme ihtiyacı hissederler.
Bu ihtiyaçları karşılamanın bir parçası da, her zaman banyo yapabilmeleri için kafeslerinde tatlı su bulundurmaktır. Tırnak ve gaga bakımı için sadece bir gaga taşı alın ve tırnağı zararlı uzunluğa ulaştığında kontrollü bir şekilde kesin.

Sultan Papağanı Nasıl Mutlu Olur? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın