Ana Sayfa » Rehber » Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma Yöntemleri – Formatsız!

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma Yöntemleri – Formatsız!

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma ve Telefon desen kilidi kırma formatsız yazımız ile beraberiz. Bir sebepten dolayı ekran kilidinin desenini, şifresini veya parolasını unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda panik de olmuş olabilirsiniz. Veya çok uzun zaman önce kenara koyduğunuz bir telefonun şifresini hatırlamıyor da olabilirsiniz. Böyle durumlarda şifreleri hatırlamakta zorlanırız. İşte yazımız da tam bu konuda sizlere formatsız yöntemlerden bahsediyor olacak.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! 🌟

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma Yöntemleri

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma
Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma

ÖzellikleTelefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma nasıl yapılır herkesin merak ettiği bir sorudur. iPhone telefonlarda ekran kilidini kaldırmak için uğraşmak gerekiyor olsa da Android telefonlarda unutulan şifreleri kırmak daha kolaydır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Telefon Numarasız Gmail Açma içeriğimize de bakabilirsiniz.

Android ekran şifresini kırmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor. Ancak her yöntem her zaman işinizi göremeyeceği gibi telefondan telefona da farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle telefon şifrelerini kaldırmak için kullanılan popüler yolları sizler için bir araya getirdik.

1.Ekran Şifresini Google Cihazımı Bul ile Sıfırlamak

Ekran kilidini kaldırmak istediğinizde cihaz size ait veya hala erişimine sahip olduğunuz bir Google hesabınız var ise “Telefonumu Bul” seçeneğini kullanabilirsiniz. Arama yerine “google cihazımı bul” yazarak ilgili google web sayfasına tıklayınız ve giriş yapınız.

Sayfayı açtıktan sonra yapılacak ilk işlem “Kilitle” seçeneğine tıklamanız olmalıdır. Böylece telefonda bulunan kilit iptal olacaktır. Ardından sizin kilitleme sırasındaki belirlediğiniz şifre, asıl şifre olacaktır. Sonradan belirlediğiniz şifre ile telefonunuzu açabilirsiniz.

2.Ekran Kilidi Uygulamalarının Şifresini Kırma Yöntemi

Şifresini kırmaya çalıştınız bir ekran kilidi uygulaması ise, basit bir kırma yöntemi ile bunu rahatlıkla halledebilirsiniz. Bunun için güvenli modda açmanız gerekiyor. Pek çok telefon için güvenli modda açma yolu ise, kilit ekranındayken güç tuşuna uzun basıp kapat menüsüne de parmağınız ile basılı tutun. Karşınıza gelen pencereden ok tuşuna tıklayınız. Güvenli modda açtıktan sonra uygulamanın verilerini temizlemeniz veya uygulamayı kaldırmanız yeterli olacaktır.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!🌟Fake Instagram Hesapları – Hazır Instagram Hesapları – Yeni!

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız
Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız

Merak edilen Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız nasıl atılır? Cihazınızın ekran kilidini unutmuş olabilirsiniz. Fakat bu sorunun çözümü tabii ki de mevcut. Şimdi sizlere farklı bir yöntemden bahsedeceğiz. Fakat yazımızdaki diğer başlıklarında bulunan yöntemleri de deneyebilirsiniz. Ayrıca benzer bir yazımız olan İnstagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme içeriğimize de bakabilirsiniz.

Android cihazın insanlara sağladığı özgürlükleri kullanmak ve telefonda temel değişiklikler yapmayı seven birisi iseniz, TWRP nedir biliyor olmalısınız. Özelleştirilmiş recovery kurulu telefonlarda kilit ekranını kaldırma işlemi çok basittir. Genellikle romu denedikten sonra eski yedeğimiz varsa ona dönmeye çalışırız. Ama ekran kilidini bir türlü geçemeyiz. Böyle bir durumda TWRP devreye giriyor.

  • Data/System klasörünü açınız.
  • “Gatekeeper.password.key”, “Gatekeeper.pattern.key”, “Locksettings.db”, “locksettings.db-shm” ve “locksettings.db-wal” dosylarını siliniz. Ardından telefonu yeniden başlatınız. Böylece verileriniz gitmeden şifrenizi kaldırmış oldunuz.

Bir başka yöntem ise ADB ile Telefon Şifresi Kaldırma

Bu yöntemle sadece USB Hata Ayıklama Modu çalışan telefonlar için geçerli olmaktadır. (telefonunuz geliştirici seçeneklerinden bu özelliği açmışsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz)

Öncelikle cihazı bilgisayara usb ile bağlayınız. ADB yükleme klasöründe komut penceresi açınız. ( Shift + sağ tık) Ardından “adb shell rm /data/system/gesture.key” komutunu yazınız. Telefonu açtıktan sonra ekran kilidi olmayacaktır. Ancak telefonu kapatmadan önce yeni bir şifre belirleyiniz.

Samsung Ekran Kilidi Kırma Formatsız Yöntem

Android telefonlarda unuttuğunuz şifreler yüzünden kara kara düşünmeye gerek olmadığını bu yöntemler sayesinde göreceksiniz. pek çok kullanıcı tarafından kolaylıkla yapabileceği yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz. Samsung Ekran Kilidi Kırma Formatsız nasıl oluyor? sorusunun cevabı için yazının devamını okumaya devam ediniz. İşte sizlere Samsung şifre kırma formatsız yöntemi!

Eğer Android cihazınızın markası Samsung ise Google servisi ile çok benzeyen bir “Samsung Cihazımı Bul” sistemi mevcuttur. Bunu Samsung cihazımı bul diye aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Siteye girdiğinizde Samsung hesabınız ile giriş yapınız. (eğer samsung hesabınız daha önceden yok ise bu yöntem işe yaramıyor) Hesaba girdikten sonra “Lock my screen” tuşuna tıklayınız. Ardından yeni şifrenizi girin ve “Lock” tuşuna tıklayınız. Daha sonra ekran şifreniz değişecektir.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın