Ana Sayfa » Rehber » Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? – Tüm Detaylar!

Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? – Tüm Detaylar!

Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? yazımız ile beraberiz. Telegram’da arkadaş listenizdeki bir kullanıcıyla iletişim kuramamanız veya mesajlarınızın ulaşmaması, engellendiğinizi düşündürebilmektedir. Peki, Telegram’da gerçekten engellendiğinizi nasıl anlarsınız? Yazımız içerisinde ilgili konu hakkında bilgiler verdik. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegram’da engellendiğimi nasıl anlarım konusu son zamanlarda Telegram’a yeni üye olmuş kişiler tarafından sıkça merak ediliyor. Bir kişinin Telegram üzerinden engellendiğini anlayabilmesinin WhatsApp kadar net yolları ne yazık ki bulunmuyor. Fakat yine de çeşitli testler uygulayarak Telegram’da engellenip engellenmediğini anlamak mümkün. Bu kapsamda ilk yapılması gereken şey kişinin son görülmesine bakmaktır.

Şayet son görülmesinde ‘uzun zaman önce’ yazıyorsa kuvvetle muhtemel engellemiş demektir. Bunu anlamanın net bir yolu yoktur fakat engellemeyen kişilerde ‘uzun zaman önce’ yazması için en az 1 hafta Telegram’da çevrimiçi olmaması gereklidir. Engellediği düşünülen kişiyle 1 hafta içerisinde konuşulmuş olmasına rağmen ‘uzun zaman önce’ yazması, engellendiğinin kanıtı olacaktır. Böylece kişinin engellediğinden emin olmak da mümkün hale gelir.

Telegramda Birinin Beni Sildiğini Nasıl Anlarım? 🌟

Telegramda Birinin Beni Sildiğini Nasıl Anlarım?
Telegramda Birinin Beni Sildiğini Nasıl Anlarım?

Öncelikle Telegram’da birinin sizi silip silmediğini anlamak için birkaç farklı ipucuna bakabilirsiniz. Telegramda Birinin Beni Sildiğini Nasıl Anlarım? İşte bunlardan bazıları:

 1. Profil Resmi: Kişinin profil resmi yoksa veya değiştiyse, bu, sizi engellemiş olabileceği anlamına gelebiliyor.
 2. Mesajlar: Eğer daha önce mesajlaştığınız bir kişi artık mesaj göndermiyorsa ve mesaj geçmişinizdeki tüm mesajlar silinmişse, o kişi sizi silmiş olabilir.
 3. Arama Yapmak: Kişinin adını aratıp bulamıyorsanız veya adı aramada çıksa bile mesajlaşma kutusunda adı çıkmıyorsa, o kişi sizi silmiş olabilir.
 4. Son Görülme: Son görülme özelliği kişi tarafından ayarlanmışsa, eğer son görülme “uzun zaman önce” olarak görünüyorsa ve değişmiyorsa, o kişi sizi silmiş veya engellemiş olabilir.
 5. Durum: Kişinin son durum güncellemesi yoksa veya sizin göremediğiniz bir durum güncellemesi varsa, sizi silmiş veya engellemiş olabilir.

Ayrıca, Birini Sürekli Düşünmek ve Bunu Engelleyememek Ne Anlama Gelir? hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Telegramda Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım?

Bunun yanında Telegramda Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım? Uygulamada karşı tarafta numaranızın olup olmadığını anlamak için farklı yollar vardır. Öncelikle, Telegram kullanıcı adınızı diğer kişiyle paylaşarak onu bulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Telegram’da gruplara katılarak ve karşı tarafın da o grupta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte, karşı tarafın size mesaj göndermesi durumunda da numaranızın olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer mesaj alırsanız ve numaranız yoksa, Telegram size “Bir kullanıcının sizi aramasını engelleyen bir işletim sistemine sahipsiniz” gibi bir mesaj gösterir.

Son olarak, Telegram’da “Kişi Listesi”ne bakarak karşı tarafın numarasının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer numarası yoksa, ismi sadece kullanıcı adı olarak gösteriliyor.

Ancak, Telegram’da gizlilik önlemleri olduğu için numaranızın olup olmadığını kesin bir şekilde tespit etmek mümkün olmayabiliyor.

Telegram’da Son Görülme Uzun Zaman Önce Ne Demek?

Telegram’da son görülme uzun zaman önce ne demek diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. WhatsApp’ın tekdüzeliğinden ve çeşitli güvenlik politikalarından sıkılan ve hem özgürlükçü hem de yenilikçi bir platform arayanlar Telegram’ı tercih ediyor. Nitekim bu geçiş süreci içerisinde de Telegram’ın WhatsApp’tan farklı özelliklerini deneyimleyen kişilerin aklında bazı soru işaretleri olabiliyor. Telegram’da kullanıcılar 1 haftadan daha uzun bir süre platform içerisinde çevrimiçi olmamışsa son görülmelerinde ‘uzun zaman önce’ yazacaktır.

Son görülmesinde ‘uzun zaman önce’ yazan kişilerin yalnızca 1 haftadan daha uzun süre Telegram’a girmediğini düşünmemek gerekir. Şayet kullanıcılar biri tarafından Telegram üzerinden engellenmişse de son görülmelerinde ‘uzun zaman önce’ ibaresi belirecektir. Nitekim bu sayede 1 hafta içerisinde konuştukları birinin engellediğini anlayabilmek mümkündür. Buna ek olarak engellendiğini teyit edebilmek için kişinin kullanıcı adını arama bölümünde arayabilirsiniz. Eğer aranılan kişi sonuçlarda çıkmıyorsa engellemiş olma olasılığı son derece yüksektir.

Ayrıca, Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır? hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Telegram’da Engelleme Nasıl Yapılır?

Telegram’da engelleme nasıl yapılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Telegram uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.
 2. Sohbet penceresindeki kullanıcı adına dokunun veya tıklayın.
 3. Açılan menüde “Engelle” seçeneğine dokunun veya tıklayın.
 4. Karşınıza çıkan uyarı mesajını onaylayın.
 5. Artık o kişi sizi mesaj veya arama yoluyla rahatsız edemeyecek.

Not: Engellediğiniz kişi sizin profillerinize ve mesajlarınıza erişemeyecektir.

Bu işlem sadece size özeldir ve engellediğiniz kişinin bu durumu fark etmesi mümkündür. Ancak, Telegram’da size kimlerin engellediğini öğrenmeniz mümkün değildir.

Telegram’da Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Telegram’da engelleme nasıl kaldırılır konusu son zamanlarda sıkça merak ediliyor. Telegram’da bir kişiyi engellediyseniz ve daha sonra engellemeyi kaldırmak istiyorsanız, şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Telegram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine dokunun.
 2. Açılır menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 3. Ayarlar sayfasında, Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine dokunun.
 4. Gizlilik ve Güvenlik sayfasında, Engellenen Kullanıcılar seçeneğine dokunun.
 5. Engellediğiniz kişilerin bir listesi karşınıza çıkacak. Engeli kaldırmak istediğiniz kişinin adını seçin.
 6. Kişinin profil sayfasına girdiğinizde, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
 7. Açılan menüden Engeli Kaldır seçeneğini seçin.

Bu işlemi yaptıktan sonra, engellediğiniz kişi artık sizinle iletişim kurabilir ve profilinizi görüntüleyebilir.

Telegram Engellediğim Kişi Beni Görür Mü?

Telegram Engellediğim Kişi Beni Görür Mü? Hayır, Telegram’da bir kişiyi engellediğinizde o kişi sizin profilinizi veya mesajlarınızı göremez. Ayrıca, engellenen kişiye sizin online durumunuz, son görülme tarihiniz veya bildirimleriniz de gözükmez. Ancak, eğer engellediğiniz kişi sizin profilinize başka bir hesaptan erişirse, profilinize erişebilir ve size engel olduğunuzu fark edebilir.

Ayrıca, Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın