Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkilere Dikkat!

Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkilere Dikkat!

Bugün Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Venegis xr, yaygın kaygı bozukluğu, depresyon, panik bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yazımızın içerisinde Venegis xr 75 mg kullanıcı yorumları, Venegis nedir, Venegis ne işe yarar, ne için kullanılır, fiyatı ve yan etkileri gibi konulardan bahsedeceğiz. Ayrıca, merak ettiğiniz diğer önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Venegis Nedir?

Bu ilaç sert jelatin kapsül, başlık rengi kırmızı, gövdesi ise şeffaf ve renksizdir. Karton kutuda 28’li kapsül şeklinde ambalajlanıp sunulmaktadır. Farklı dozları olan Venegis’in 37.5mg, 75mg, 150mg kapsülleri farklı boyutlarda bulunmaktadır. Kapsülün üzerinde herhangi bir işaret yoktur. Ayrıca, Venegis xr 75 mg, etkin madde olarak venlafaksin hidroklorür içerir.

Venegis Nedir?
Venegis Nedir?

Venegis Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Venegis ne işe yarar sorusunun cevabına geçersek; bu ilaç depresyon tedavisinde kullanılan yeni tür ilaçlardandır. Venegis xr, yaygın anksiyete (kaygı) bozukluğu, major depresyon, panik bozukluğu ve sosyal fobi gibi ruh hastalıklarının tedavisi için işe yarar.

Venegis Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Venegis xr’ın içerisinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler gözükebilir. Venegis xr 75 mg Kullanıcı Yorumları incelendiğinde alt kısımdaki yan etkilerin yaşandığı gözlemlenmektedir.

Çok Yaygın Yan Etkiler

 • Baş ağrısı
 • Ağız kuruluğu
 • Terleme (gece terlemelerini de içerir)
 • Mide bulantısı

Yaygın Yan Etkiler

 • Kolesterolde artış, iştah azalması, kilo kaybı, kabızlık, kusma,
 • Sinirlilik, kafa karışıklığı, anormal rüyalar, uykusuzluk
 • Titreme, kas tonusunda artış
 • Karıncalanma
 • Kan basıncında artış, cilt kızarması, çarpıntı
 • İdrara çıkmada artış, idrar yaparken zorlanma
 • Cinsel istekte azalması
 • Kanamada artış ya da düzensiz kanamada artış gibi adet düzensizlikleri
 • Kuvvetsizlik, sersemlik, uyuşukluk, üşüme
 • Bulanık görme
 • Esneme
 • Yorgunluk, halsizlik
 • Üşüme

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • İç kanama belirtisi olabilecek morarma, siyah dışkı veya dışkıda kan
 • Dişleri gıcırdatma, kasların istemsiz hareketi
 • Halüsinasyon
 • Özellikle yüz, ağız, dil, boğaz bölgesi ya da eller ve ayaklar olmak üzere deride kabarma
 • ve/veya kaşıntılı döküntü
 • Güneş ışığına duyarlılık, anormal saç kaybı, döküntü
 • Sersemlik hissi, koordinasyon ve denge bozukluğu, bayılma, hızlı kalp atımı
 • Kilo alma, ishal
 • Tat alma duyusunda değişiklik
 • Duygu ve hislerde azalma
 • Kulaklarda çınlama
 • İdrara çıkamama
 • Kadınlarda anormal ereksiyon
 • Nefes darlığı, nefes almada güçlük

Venegis 37.5 Kullanıcı Yorumları

Sizin için Venegis 37.5 Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde genellikle bu ilaç hakkında olumlu yorum yapıldığını fark ettik. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle:

 • Oğlum psikolojik rahatsızlığı olduğu için bu ilacı kullanmıştı. Etkisini kısa sürede gösterdi.
 • Kaygı bozukluğuna çok iyi gelen bir ilaç. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • İlacı kullandıktan sonra başım ağrımaya başladı. Bence kullanmayın.

Venegis Xr 150 mg Kullanıcı Yorumları

Venegis Xr 150 mg Kullanıcı Yorumlarına baktığımız zaman bazı kullanıcılarda yan etki gösterdiğini fark ettik. Bu yüzden bu ilacı zorunlu olmadığı zaman kullanmamanın iyi olduğunu belirtmişlerdir. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle:

 • Antidepresan bir ilaç olduğu için yan etkileri çok ciddidir. Dikkatli olun.
 • Depresyon tedavisinde kullanılan yeni tür ilaçlardandır. Bu yüzden etkili bir ilaç.
 • Eğer kullanmadan atlatabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle öyle yapın. Çünkü çok ağır bir ilaç.

Venegis XR Ne İçin Kullanılır?

Şimdi Venegis xr ne için kullanılır sorusuna gelecek olursak liste şeklinde sizler için derledik.

 1. Major depresyonun tedavisinde, major depresyonun nüksünün ve yeni atakların engellenmesinde
 2. Yaygın anksiyete bozukluğu tedavisinde
 3. Sosyal fobi tedavisinde
 4. Agorafobi tedavisinde ve panik bozukluğu tedavisinde kullanılır.

Venegis Xr 75 Mg Kafa Yapar Mı?

Venegis XR 75 mg, ağrı, depresyon ve anksiyete gibi durumların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlacın içeriği venlafaksin hidroklorür’dür ve serotonin ve noradrenalin geri alımını engelleyen bir seçici serotononin-noradrenalin geri alım inhibitörüdür (SSNRI).

Venegis XR, kafa yapıcı bir madde değildir ve bu şekilde kullanılmamalıdır. Ancak, ilacın yan etkileri arasında baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, halsizlik, iştah değişiklikleri, ağız kuruluğu, baş ağrısı, mide bulantısı ve kabızlık gibi belirtiler yer alabilir. Bu nedenle, ilacın bu yan etkileri nedeniyle kafa karışıklığı yaşanabilir.

Bu nedenle, Venegis XR veya başka bir ilaç kullanmadan önce, doktorunuzla konuşmanız ve ilacın size nasıl etki ettiğini anlamak için onun talimatlarına uymanız önemlidir. Ayrıca, ilacı belirtilen şekilde kullanmanız ve reçetede belirtilen dozda almamanız gerekir.

Venegis XR 75 Mg Fiyatı

Bu ilacı eczanelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu ilacın çeşitli miligramları da mevcuttur. Venegis XR 75 Mg Fiyatı yaklaşık olarak 38 TL’dir. Ayrıca, ilacı alırken kutusunun sağlam olduğuna mutlaka dikkat ediniz.

Venegis xr 75 mg Kullanıcı Yorumları

Özellikle Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumlarında görüldüğü gibi çoğu kişi bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Kullanıcılardan bazıları doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Depresyon sonucu bunalımdan dolayı sigaraya başlayan hastalar olabiliyor. Fakat doktor tedavisinden sonra sigarayı bırakmak isteyenler olabilir. Bu sebeple Nicorette Bant Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz. İşte Venegis kullananların yorumları sizlerle;

75 mg olanı okb ve depresyon teşhisi üzerine doktorum tarafımdan reçeteme yazılan bir ilaç. Kullandığım 2 aylık süre boyunca pek bir değişiklik hissetmedim, hayırlısı diyorum.

Kullanıcı yorumları

Bir aydır bu ilacı kullanıyorum. İlk on gün ciddi yan etkileri oldu. Mide bulantısı ve kusma daha sonra tamamı geçti ve etkisi başladı artık daha mutlu ve huzurlu oluyorum.

Kullanıcı yorumları

Bugün bir kutusunu bitirmiş bulunuyorum. Yorgunluk, baş ağrısı, stres ve uyku bozukluğu için kullandım. Uykum 1 haftaya yakın bir sürede düzelme gösterdi fakat uyku problemim sonra tekrar başladı. Baş ağrısı için işe yaradığını söyleyebilirim. Yan etkisi olarak bende libido düşüklüğü, unutkanlık, saçma sapan gülmeler, bazen sinirlilik hali ve umursamazlık yaptı. Şimdi doktora gidiyorum ve tekrar yazdırmayı düşünüyorum.

Kullanıcı yorumları

VENEGIS XR 150 mg Kullanıcı Yorumları

Yukarıdaki yorumların dışında venegis xr 150 mg kullanıcı yorumları şunları da içermektedir:

 1. “Venegis’in fibromiyalji ağrılarımı azaltmada bana gerçekten yardımcı olduğunu fark ettim. Ancak, ilk kullanmaya başladığımda baş dönmesi gibi bazı yan etkiler yaşadım.”
 2. “Uzun süredir yaşadığım depresyon ve anksiyete semptomlarına Venegis ile iyi yanıt verdim. İlaç bana daha iyi hissettirdi ve yan etkileri hafifti.”
 3. “Venegis’in benim için çalışmadığını fark ettim. Hatta, bazı yan etkiler, özellikle mide bulantısı ve uyku bozukluğu gibi, benim durumumu daha da kötüleştirdi.”
 4. “Venegis, migren ağrılarımı tedavi etmede harikalar yaratmadı, ancak ağrıların sıklığını azalttı. Yan etkileri neredeyse hiç olmadı.”
 5. “Venegis ile ilgili tek olumsuz yön, bazı dozlar arasında unutkanlık ve konsantrasyon eksikliği gibi yan etkiler yaşamamdı. Bunun dışında, ilaç gerçekten ağrılarımı azalttı.”

Sonuç

Venegis xr 75 mg Kullanıcı Yorumları ile alakalı hem olumlu hem olumsuz birçok yapılmış yorum derledik. Alt kısımda konu ile alakalı sıkça sorulan sorulara yanıt verdik. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa alt kısımda belirtmeyi unutmayınız.

Dilerseniz sağlık kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

4/5 - (5 Oy)
“Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkilere Dikkat!” üzerine 16 yorum
 1. Ben venegıs 5senedir kullanıyorum aşırı kabızlık yaptı şu an bir düşüğünü yazdırdım bırakıcam az az

  Cevapla
 2. Ben 4. Gündür kullanıyorum 75 lik hiç yemek yiyemez hale geldim sürekli bulantı iştahsızlık halindeyim bu normalmi biraksammiki devam etmeli miyim çok kararsız kaldım

  Cevapla
  • Merhaba normalde sulinex kullanıyorum ama eczacı venegis verdi birebir aynısı dedi . On gün kullandım saçlarım çok aşırı dökülmeye başladı bıraktım bırakalı 15 gün oluyo hala avuç avuç saçlarım dökülüyo ne zman etkisi geçer çok aşırı strese girdim saç klmadı kafamda

   Cevapla
 3. Venegis 75 mg kullamaya başlayalı 7,8 ay oldu. Kaygı bozukluğu, depresyon bitti denecek kadar azaldı. Daha önce ciprolex, citoles, paxil, paxera kullandım bir iyileşme olmadı. Venegis 75mg kullanmaya başladım, gece yatmadan laroxin 25.mg alıyorum. Durum iyi ancak bu iki ilaca başlayalı, bagırsak çalışması yavaşladı. Bende de fiziki hareketlilik azaldı. Kilo aldım.

  Cevapla
 4. Ben kullanıyorum bira rahatlattı venegis 75 mil iyi geldi de bunu yükselsem 100 mil alsam daha iyi gelir mi

  Cevapla
 5. Ben kullanıyorum bira rahatlattı venegis 75 mil iyi geldi de bunu yükselsem 100 mil alsam daha iyi gelir mi

  Cevapla
 6. bende 3 yıldır kullanıyorum 35.7 den- 75 liğe cıktım cok rahatlatıyor o bir gerçek psikolik takıntıların kalmıyor şimdi bırakma dönemi geldi tekrardan 35.7 1 aydır kullandım şimdi 2 günde bir 3 gününe gelirgelmez kafadaki beyin cınnnlıyor gözler saga sola dönüşlerde cizilti yapıyor ve sarhosluk etkisi veriyor bakalım bu şekilde nasıl normale dönecegiz hayırlısı olsun.

  Cevapla
Yorum yapın