Ana Sayfa » Rehber » Üniversiteye Kayıt Olup Gitmezsek Ne Olur? – Kayıt Yaptırıp Gitme!

Üniversiteye Kayıt Olup Gitmezsek Ne Olur? – Kayıt Yaptırıp Gitme!

Üniversiteye Kayıt Olup Gitmezsek Ne Olur yazımız ile karşınızdayız. Sınav sonuçlarına göre bölüm ve okul seçen öğrenciler maalesef istedikleri puanı alamayınca mecburen istemedikleri bir okulu yazarlar. Fakat bu öğrenciler üniversiteye kayıt yaptırıp gitmezlerse ne olur? Yazımız içerisinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

İstediğiniz puanı alamayıp istemediğiniz bir yere kesinlikle gitmeyiniz. Çünkü istemediğiniz bir bölümü okuyup da mutsuz olmanızı istemeyiz. Bu yüzden bir sonraki sene yine girip daha iyi puan almanız gerekmektedir. Ayrıca üniversiteye yazılıp okula gitmezseniz devamsızlıktan kalırsınız.

Üniversiteye Kayıt Yaptırıp Gitmemek

Günümüzde birçok öğrenci Üniversiteye Kayıt Yaptırıp Gitmemek sonucunda ne olacağını merak etmektedir. Bunu size karşı farklı bir yaptırımı olmayacaktır. Üniversiteye kayıt yaptırıp gitmeyen her öğrenci yalnızca devamsızlıktan kalır. Böylece bir sonraki sene gittiğinde hangi sınıfta kaldıysa o sınıftan devam eder. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan DGS 3 Sınıftan Başlatan Üniversiteler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kazandığım Üniversiteye Gitmezsem Ne Olur?

Kazandığım Üniversiteye Gitmezsem Ne Olur
Kazandığım Üniversiteye Gitmezsem Ne Olur

Üniversite sınavına giren her öğrenin hayali istediği bölümü istediği üniversitede okumaktır. Fakat maalesef her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Bunun sonucunda istemediğiniz bir bölümü okumamanız sizin için iyi olacaktır. Daha iyi hazırlanıp bir sonraki sene yine sınava girebilirsiniz.

Üniversiteye kayıt yapıp gitmemek öğrencinin kendi isteğine bağlıdır. Eğer hiç kayıt yaptırmasaydı bir sonraki sene puanı düşmeden sınava bir daha girebilirdi. Fakat şimdi üniversite kazanıp sınava girerse maalesef puanı düşecektir. Kazandığım Üniversiteye Gitmezsem Ne Olur? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun sonucunda sadece devamsızlıktan sınıfta kalmış olursunuz.

Özel üniversiteye kayıt yaptırıp Gitmemek

Özel üniversiteye kayıt yaptırıp Gitmemek ile devlet üniversitesine kayıt yaptırıp gitmemek arasında bir fark yoktur. Sadece özel üniversitede kalırsanız yine para verip o sınıftan okumaya devam edersiniz. Özellikle farklı bir cezası yoktur. Yalnızca dediğimiz gibi devlet üniversitesindeki gibi devamsızlıktan kalırsınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adaletten Hukuka Geçiş 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler Nelerdir yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kayıt Dondurmadan Okula Gitmemek Sonucunda Ne Olur?

Hayattaki en önemli seçimlerimizden biri de bölüm seçmektir. Bu yüzden puanınız düşük olsa bile istemediğiniz bir bölümü okumamanız sizin için daha iyi olacaktır. Tercih yapmadan bir sonraki seneye hazırlanmanız sizin puanınızın düşmesini engelleyecektir. Fakat üniversite kazanıp bir sonraki sene yine sınava girerseniz puanınız düşecektir. Kayıt Dondurmadan Okula Gitmemek Sonucunda Ne Olur? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Okula gitmediğiniz için ve sınavlara girmediğiniz için devamsızlıktan kalırsınız.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Üniversiteye Kayıt Olup Gitmezsek Ne Olur yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
“Üniversiteye Kayıt Olup Gitmezsek Ne Olur? – Kayıt Yaptırıp Gitme!” üzerine 9 yorum
 1. lutfen cevap verin NOLUR .. mesela ben kazandim universiteyi fakat daha 1 gun bile gitmeden hemen okulu arayip dondurdum. boyle bir sey mumkun mu yani illa okulda 1 ay gibi gitme sarti var mi

  Cevapla
 2. Ben düşük puan aldım ve üniversite gitip orda hazırlanmak istiyorum Mersin su ürünleri müh hiç gitmesem kayıt yapsam sadece kütüphane yurt arasında mekik dokunsam kyk dan ve kaydım silinirmi

  Cevapla
 3. Lütfen yardımcı olun merhaba ön lisans yani meslek yüksek okulu kazandım ancak okula kayıt yaptırıp iki yıl boyunca gitmek istemiyorum bunu nasıl yapmam gerekiyor okula hiç gitmeyecekmiyim yoksa dondurabiliyormuyum yks üniversite sınavına tekrar çalışacağım ancak bu iki yılın sonunda başarısız olursam şuanda kazanmış olduğum ön lisans okuluna gitmek istiyorum nasıl olur yardım edinn

  Cevapla
 4. lütfen bilgisi olan yazabilir mi
  ünüversite kazandim ama kayit yaptirmadim seneye kayit yaptirip gidebiliyor muyum???

  Cevapla
 5. lütfen acil cvp verin lütfennnnnnn
  universtemi dondurmak istiyorum ve bir daha sınava girip başka universtede okumak d-hedefim ama donukken başka uni olmuyormuyuş bu yuzden dondurmak istiyorum donukken kayıt silinirmiiiii

  Cevapla
Yorum yapın