Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Galvus Kullananların Yorumları – 50 mg Kullananlar

Galvus Kullananların Yorumları – 50 mg Kullananlar

Bugün ki yazımızda Galvus Kullananların Yorumları ile karşınızdayız. Galvus diğer adıyla Galvus Met, vücuttaki kan şekeri düzeyini kontrol etmektedir. Dolayısıyla kan şekeri düzeyi ayarlanamazsa vücudun yeterli miktarda insülin üretemediği durumlarda veya vücudun üretmiş olduğu insülin işlevini gerçekleştiremediği bu gibi durumlarda tip II diyabet görülmektedir. Bu ilaç, vücudunuzdaki kan şekeri düzeyini kontrol etmenize yardımcı olur. Ayrıca tedavi sırasında doktorlar tarafından size özel verilen diyet ve egzersiz programına sadık kalmanız durumunda tedavinizin olumlu derecede ilerlemesi açısından son derece önemlidir. Yazının devamında Galvus kullananlar yorumlarından sizlere bahsedeceğiz.

Galvus 50 Mg Kullananlar🟢

Galvus Kullananların Yorumları
Galvus Kullananların Yorumları

Kullananların yorumları ilaç hakkında sizde fikir oluşturabilir. Bazı insanların yorumları;

Kandaki şeker oranını kontrol eder ve şeker hastalarının kullanması gereken bir ilaçtır. Bana doktorum reçete vermişti ve iyi de gelmişti. Diyet ve sporla beraber bu ilacı kullanırsam daha iyi bir etki alacağımı önerdi gayet başarılı.

Yusuf Bey

Bana göre mucizevi bir hap denebilir ayrıca çok rahat ettim gerçekten iyi geldi. Biraz da diyet yaptım çok şükür. Kullanmak isteyenler kesinlikle denesinler derim.

Emine Hanım

Yan etkileri biraz fazla gibi geldi ve kalp hastalarının dikkatli kullanması gerek. Diyabet hastası olanlar içinde bence olmazsa olmazlardan.

Hilmi Bey

Galvus Met 50/1000 Kullanıcı Yorumları🟡

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Galvus’ta da belirli dozlar bulunmaktadır. Bu dozlar kişilerin hastalık şiddetine, boy-kilo-vücut değerleri gibi parametrelere bağlıdır. Ayrıca bu içeriğimize benzer olan Progestan Fitil Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz. Kandaki şeker oranını kontrol eden Galvus Met 50/1000 Kullanıcı Yorumları ile sizlerleyiz.

 • 1,5 aydır kullandığım bir ilaç. Memnunum beni rahatlattı, kan şekeri değerlerim normale döndü.
 • İlaç iyi fakat ciddi iştah kaybı yaptı. Hiçbir şey yiyesim gelmiyor. Baya zayıfladım.

Galvus Met Kullananlar Yorumları

İlacı kullanmadan önce ilaç hakkında yapılan yorumlar oldukça önemlidir. Çünkü kimi insan bu yorumları okumadan önce kullanmak istemezler. İşte Galvus Met Kullananlar Yorumları şu şekildedir:

 • Birkaç aydır kullanıyorum, kan şekeri düzeyini kontrol ediyormuş. Önceki günlere göre daha iyiyim.
 • Yapmış olduğum sporla beraber bu ilacı kullanmak harika geldi. Gerçekten ikisi birleşince sağlığım düzeldi.

Galvus Met İle Zayıflayanlar

Öncelikle şunu belirtelim ki Galvus Met direkt olarak zayıflama ilacı değildir. Fakat yapılan spor ve diyetle beraber kilo vermeniz mümkündür. Bununla birlikte ilacı kullanan birçok kişi zayıflamıştır. Çünkü kilo vermeleri gerektiği için diyet ve spor yapmışlardır. Böylece Galvus Met İle Zayıflayanların olduğunu sizlere bir kez daha belirtmiş olduk.

Galvus Met Kilo Aldırır Mı?

Kesinlikle bu ilacın kilo aldırma gibi bir yan etkisi yoktur. Aksine yapılan diyet ve sporla birlikte kilo vermelisiniz. Çünkü bu ilaç kan şekeri düzeyini kontrol etmek için kullanılmaktadır. Böylece Galvus Met Kilo Aldırır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Galvus Met Böbreklere Zarar Verir Mi?

Kullanıcılar ilacı kullanmadan önce Galvus Met Böbreklere Zarar Verir Mi? Diye merak etmektedir. Bu soruya bir açıklık getirmek gerekirse hayır Galvus Met böbreklere zarar vermez. Fakat böbrek rahatsızlığınız varsa doktor kontrolü altında kullanmanız gerekmektedir.

Galvus Met Yan Etkileri

Hayati önem taşıyan Galvus met yan etkileri nelerdir bunlardan bahsettik. Her yan etki herkes de ortaya çıkacak gibi bir durum yoktur. Aşağıdaki durumlar ortaya çıkarsa mutlaka doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin.

 • Yüzde, dilde, boğazda şişme yutma güçlüğü, solunum güçlüğü, ani başlangıçlı
 • döküntü.
 • Karaciğer hastalığını (hepatit) işaret edebilecek olan gözlerde ve ciltte sararma, bulantı,
 • iştah kaybı, koyu renkli idrar.
 • Kontrol edilemeyen titreme görülüyorsa.
 • Uykululuk hali, sersemlik, şiddetli bulantı, kusma, karın ağrısı, düzensiz kalp
 • atımı, derin hızlı soluk alma gibi kanda laktik asit yükselmesine bağlı olarak görülen
 • belirtiler.
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler görülüyorsa.

Galvuz Met Ne İşe Yarar?

Galvus Met, tip II diyabetin tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Galvus, ağız yolu ile kullanılan, vücuttaki kan şekerini düşüren ilaçlar olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Ayrıca Galvus Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Kan şekeri düzeyinin kontrol altına alınmasına yardım eder.

Galvus Met Zayıflatır mı?

Özellikle Galvus Met doğrudan zayıflatamaz ama bu ilaçla beraber diyet ve egzersiz yapılacağı için zayıflatabilir ve zayıflayanlar da vardır.

Galvus Günde Kaç Kez Kullanılır?

Doktorunuz tam olarak ne kadar Galvus Met tablet kullanacağınızı size söyleyecektir. Genel olarak Galvus Met dozu günde bir ya da iki tablet kullanılmalıdır. Günde iki tableti geçmemeniz önerilmektedir. Ayrıca tedaviye verdiğiniz cevaba bağlı olarak doktorunuz daha yüksek ya da daha düşük bir doz tavsiye edebilmektedir. Doktorunuzun size diyet önerisinde bulunacaktır buna uymaya özen gösteriniz. Özellikle diyabetik kilo kontrolü diyeti yapıyorsanız, Galvus Met kullanırken de diyet ve egzersiz yapmaya devam ediniz.

Galvus Met Kimler Kullanamaz?

Galvus Met kullanan 65-74 yaş arasındaki yaşlı hastaların böbrek fonksiyonları düzenli olarak takip edilmelidir. Bunun yanında Galvus met kullananların yorumları da bunu desteklemektedir. Böylece böbrek sorunları olan hastalarda daha sık yapılmalıdır. Ayrıca 75 yaş ve üstü hastaların Galvus Met kullanmamaları doktorlar tarafından önerilmektedir.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Galvus Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
“Galvus Kullananların Yorumları – 50 mg Kullananlar” üzerine 7 yorum
 1. Galvus meti 9 aydan beri günde iki adet olarak Dr.recetesi ile birlikte kullanmaktayim. Bu ve kullandığım diğer şeker ilacı sayesinde biraz kilo vermeyi de başardım. Ancak Galvus Merti içtiğimde beni ishal etmektedir. Özellikle sabah kahvaltısından sonra ishal nedeniyle evden çıkamaz oldum. Eğer sabahki dozu almazsam normale dönüyorum. Bilinmesini istedim.

  Cevapla
 2. Bende kullanıyorum şekerim düştü akşamları bir tane alıyorum şuana kadar iyi gitti inşallah daha iyi olurum

  Cevapla
 3. Bana çok iyi geldi çok aşırı iştahım vardı çok yemek yiyordum iştahımda düzeldi şekerimde düzene girdi

  Cevapla
 4. iki aydır kullanıyorum, iştah kesiyor zayıflamaya çok katkısı var,hatta yemek yemek istemiyorsunuz..

  Cevapla
Yorum yapın