Ana Sayfa » Rehber » Discord Kuralları – Discord Hazır Sunucu Kuralları

Discord Kuralları – Discord Hazır Sunucu Kuralları

Discord Kuralları adlı yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda son yılların popüler iletişim platformu olan discord hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz üzere artık teknoloji devrindeyiz ve teknoloji gün geçtikçe hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Durum böyle olunca da iletişimimizi internet üzerinden daha sık sağlamaya başladık.

İletişim kurmak için de bir çok iletişim uygulaması çıktı. Bunlardan bir tanesinin ismi de Discord oluyor. Discord dünya çapında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir iletişim sağlama platformudur. Bir çok özelliğe sahip olan bu uygulama ile bir çok şey yapabilirsiniz.

Hem uygulama olarak indirip kullanabilirsiniz veya internet sitesi üzerinden de aktif bir şekilde bağlanabilirsiniz. Ayrıca telefon, tablet ve bilgisayarlarınızda da kullanabilme imkanlarına sahipsiniz. Aynı zamanda discord üzerinde kanallar bulunmaktadır. Dilediğiniz bir kişinin kanalına girip iletişim kurabilirsiniz. Veya kendi kanalınızı açıp arkadaşlarınızı oraya davet edebilirsiniz.

Kanallar içerisinde de odalar mevcuttur. Odalara giren kişi sayısını yetkililer sınırlandırabilir. Uygulamaya özel rol özelliği de vardır. Roller sayesinde yetkili kişi özel bir rol oluşturabilir. Roller kanal üzerinde yetkili olduğunuz yerlere girebilme şansını size verir.

Böyle detaylı bir uygulamanın tabii ki kuralları da olacaktır. Kısaltma olarak dc adını kullanırlar. Discord uygulamasının kendisine ait discord rules adı altında kuralları mevcuttur. Aynı zamanda kanal sahipleri de dc kuralları kendince belirleyip kullanmaktadırlar. O halde gelin birlikte dc kurallar nasıl oluşuturuluyor bunu anlayalım.

Discord Sunucu Kurallar

Herkes kendi sunucusunu oluşturabiliyor. Oluşturulan sunucuda kendi kurallarınızı kendiniz yazabilirsiniz. Veya kuralsız bir sunucu da oluşturabilirsiniz. Bu tamamen sunucu sahibine kalmış bir durumdur. Herhangi bir bilgisi olmayan kişiler için de discord kurallar botu vardır. Bu bot sayesinde kurallar otomatik oluşturulur ve uymayan kişiler bot tarafından otomatik olarak cezalandırılır.

Sunucu sahipleri ortalama olarak aynı kuralları koymaktadırlar. Bunlar şu şekilde olabilir:

 • Dil, din, ırk ayrımı yapmak yasaktır.
 • Tartışmak yasaktır.

Gibi herkesin zaten normal hayatta da dikkat etmesi gereken kurallar arasında yer alıyor. Bunlar discord kurallar örnek maddeleridir. Bunun dışında sunucu sahibi ek olarak kendi istediği kuralları da ekleyebilmektedir.

Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Discord Hazır Sunucu Kuralları

Discord Hazır Sunucu Kuralları
Discord Hazır Sunucu Kuralları

Binlerce sunucu discord üzerinde yayınlanmaktadır. Aynı zamanda bu sunucuların kurallar bölümleri de vardır. İlk sunucu açarken bazen kural koymak aklımıza gelmeyebilir. Bu nedenle discord kural ayarları koymak için internet üzerinde bir çok örnek kurallar listesi mevcuttur. Eğer siz de yeni bir sunucu açacaksanız veya var olan sunucunuza kurallar eklemek istiyorsanız aşağıdaki kurallardan bazılarını ekleyebilirsiniz.

 • Farklı Discord bağlantıları veya Telegram Grupları paylaşmak yasaktır.
 • Sunucu içerisinde yetkili kişileri etiketleyip hakaret içeren yazılar yasaktır.
 • Aynı yazıyı arka arkaya aynı yazıyı yazarak sohbet kanallarını meşgul etmek yasaktır.
 • Sohbetin siyasi veya ırkçı unsurlar taşıması yasaktır.
 • Sunucu içerisinde yöneticilere sorulmadan reklam paylaşımı yasaktır.

Bunun gibi bir çok madde ile birlikte sunucunuza kurallar dahil edebilirsiniz. Aynı zamanda bu kurallar çoğu sunucuda mevcuttur.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Discord Sunucu İsimleri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Discord İle Neler Yapılabilir?

Uygulama üzerinde sunucu açarsanız gereken şeylerden bir tanesi de discord sunucu kuralları olacaktır. Bu adımları üstteki bilgilendirme metni ile tamamlayabilirsiniz. Fakat bir discord ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Bu uygulama ile beraber bir çok etkinliği aynı anda yapabilme şansına sahipsiniz. Bunlardan bazıları da şunlardır:

 1. Ses kanallarında insanlar ile konuşabilirsiniz.
 2. Yazı kanallarında insanlar ilet yazışarak sohbet edebilirsiniz.
 3. Ses kanalları sayesinde kameranızı açıp görüntülü konuşabilirsiniz.
 4. Ses kanallarında Ekran paylaşımı sayesinde bilgisayarınızda ne yaptığınızın paylaşımını canlı yayın halinde paylaşabilirsiniz.
 5. Video, fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.
 6. Sunucuya katılan herkese bildirim gönderebilirsiniz.
 7. Anket yapabilirsiniz.
 8. Oyun oynayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi bir çok etkinliği discord üzerinden yapabilirsiniz.

Discord Kaç Kişi?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Discord, sunucular sayesinde topluluklar oluşturmanızı sağlar. Türkiye’de de aktif bir şekilde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Önemli olan bir sunucu içerisine kaç kişiyi toplayabildiğinizdir. Böylece iletişiminiz daha fazla olacaktır. Aralık 2020 tarihi itibarıyla 300 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve aylık 140 milyon aktif kullanıcısı vardır. Ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.

Aynı zamanda Rehber kategorisindeki diğer yazılarımıza da aşağıdaki konu başlıklarından ulaşabilirsiniz.

Bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Discord Kuralları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için lütfen bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın