Ana Sayfa » Rehber » Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup

Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup

Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazımız ile karşınızdayız. Okulda öğretmenler velilere çocuklarını anlatan şiirler veya mektuplar yazdırmaktadır. Hem aile ile çocuğun bağını kuvvetlendirmek hem de ebeveynlerin ilgi alaka düzeylerini ölçmek için bu yöntem uygulanıyor.

Çocuğunuzu Anlatan Mektup Örnekleri

Okullarda öğretmenlerimiz gerek çocuklarımız ile olan ilişkilerimizi sorgulamak için gerekse de çocuğu daha iyi tanımak için bizden mektup yazmamızı isterler. Bunun yanında bu mektup içerisindeki yazan değerlere göre öğretmen de çocuğu daha iyi tanıyıp analiz etmektedir. İşte Çocuğunuzu anlatan mektup örnekleri:

Sayın Öğretmenim,

Önümüzdeki öğretim yılı için heyecanımızı ifade ederek başlamak istiyorum! Sınıfınız hakkında olumlu şeyler dışında hiçbir şey duymadık ve çocuğum ve ben yeni bir öğrenim ve deneyim yılını dört gözle beklediğimizi biliyorum.

Bu mektupta, sizi çocuğum ile tanıştırmak ve onun hakkında evinden ve önceki değerlendirmelerinden bazı bilgiler vermek benim için iyi olacağını düşündüm. Başlangıç olarak, Çocuğum sınıfta başarılı olan harika bir öğrencidir. O tartışmasız matematikte en iyisidir ve zihninde hızla birçok aritmetik yapabilir.

Ancak konuya olan üstün bilgisi nedeniyle bu derslerde zaman zaman sınıfı rahatsız eder. Eğitmeni geçen yıl yaptığı erken değerlendirmelerden birinde, “Evladım zihninde çok büyük sayıları toplayıp çıkarabilir ve diğer öğrencilerden önde olduğu için matematik derslerinde sık sık sıkılır” diye yazmıştı.

Yavrumu spordan ve rekabetten hoşlandığı için dikkatini vermeye ve sınıfa odaklanmaya teşvik etmek için bir iç rekabet oluşturabildik. Evde bunun üzerinde çalışmaya devam edeceğim, bu da kaosun devam etmesine yardımcı olur. Ancak, bunun sınıfta tekrar olduğunu görürseniz lütfen bana haber verin. Bu yıl, sınıfı sizin, Çocuğum ve sınıfın geri kalanı için olabildiğince keyifli ve başarılı hale getirmede ortağınız olmak istiyorum.

Evladım evde ve diğer derslerinde oldukça sessizdir. Soruları cevaplarken biraz daha teşvik etmek isteyebilir, ancak çalışıyor ve dikkat ediyor. Çocuğum tek ebeveynli bir aileden geliyor ama evden çalıştığım için okuldan eve geldiğinde onunla olabiliyorum.

Bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Konuşulacak Konular yazımızı okuyabilirsiniz.

Çocuğunuzu anlatan mektup
Çocuğunuzu anlatan mektup

Değerli Öğretmenim,

Akademik yılın başlamasıyla ilgili heyecanımı ifade etmek istedim. Oğlum, onun aradığı öğretmen sen olduğun için senin sınıfında olmaktan çok mutlu.

Oğlum okumayı seven ve her zaman mükemmel notlar alan parlak bir genç adam.

Sürekli olarak yardım etmeye isteklidir ve her zaman okul çalışmalarının zirvesindedir. Oğlum harika bir öğrenci olsa da, bilmeniz gerektiğini düşündüğüm birkaç engeli var.

İlk olarak olum kocam ve ben tarafından evlat edinildi. Bu onun öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda onu dehşete düşürdü.

Başa çıkmamız gereken küçük bir bilişsel gecikme var ve bu gecikme bazen zorlayıcı olabilir. İş çok zorsa ya da hüsrana uğramışsa, sık sık yerde ağlayabilir.

Bu öfke nöbetlerini atarken, sıklıkla cenin pozisyonunda sallanır halde bulunur. Oğlumun davranışları, psikiyatristi ve tıp doktorundan aldığı ilaçlarla yönetiliyor.

Bu kulağa olumsuz gelse de, oğlum genel olarak etrafta olmak bir zevk. Küçücük beyni maruz kaldığı tacizlerle baş edemiyordu ve zorluklarla karşılaştığında bir kısmı kapanıyordu.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen benimle iletişime geçin. Sınıfınızda sizinle birlikte çalışacağımızı ve sizi tamamen destekleyeceğimizi bilmenizi isterim. İkimizi de doğru yolda tutmak için her gece eve bir ödev kitabı göndermemiz gerekebilir.

Bu daha önce diğer öğretmenler tarafından yapıldı ve işe yaradığı görülüyor. Sizinle işbirliği yapmaktan ve bunu şimdiye kadarki en iyi okul yılı yapmaktan heyecan duyuyorum!

Oğlumu Anlatan Mektup Nasıl Yazılır?

Evladınızı anlatan bir mektup yazmanız istenirse aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • Evladınızın yeteneklerini, neleri sevdiğini ve hoşlandığı bir takım aktivitelerden bahsedin.
  • Ayrıca hoşlanmadığı ve yapmaktan keyif almadığı bazı şeylerden de bahsedin.
  • Geçmiş dönemdeki akademik anlamdaki başarı ve başarısızlıklarından söz edin.
  • Arkadaşlık ve çevre ilişkilerinden de bahsetmeyi unutmayın.

Kızımı Anlatan Mektup Anaokulu

Özellikle Değerli eğitimcilerimizin verdiği bu ödev aile ve çocuk ilişki sağlığı açısından çok kıymetlidir. Ayrıca Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazmak için adımları sizler için paylaştık.

Sayın Hocam,

Kızımız ile alakalı size bilgi vermemiz gerekirse, kendisi özellikle matematik alanında çok başarılıdır. Sayılar, hesaplamalar ve dört işlem ile alakalı yeteneği mevcuttur. Fakat sözel tarafı çok zayıf. Kitap okuma veya Türkçe imla kuralları, sözcükte ve cümlede anlam konularında eksiklikleri var. Bu konuda desteğinize ihtiyacımız var.

Bunun haricinde kendisinin aile ve arkadaşlık ilişkileri konusunda sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Gayet hoş sohbet ve sıcakkanlı bir çocuk.

Fakat şu konuda biraz da olsa problemimiz var. Kendisi çok agresif bir yapıya sahip bunu nasıl çözebiliriz açıkçası bilmiyorum. Onun haricinde ciddi bir sorun yok.

Son olarak kendisinin başladığı bir işi yarım bırakmaması, oldukça hırslı ve azimli olması da sevdiğimiz özellikleri arasındadır.

Bu içeriğimize benzer olan Yaratıcı Blog İsimleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Anneden Çocuğunu Anlatan Mektup

Çocuğumuzu anlatan bir mektup nasıl yazılır?. En çok merak sorular arasında yer almaktadır. Bu sorunun en iyi cevabını iyi bir örnekle açıklayabiliriz.

Sevgili Öğretmenim,

Çocuğumuz oldukça yaramaz ama bizim en değerlimiz. Farkındayız biraz sizi ve çevresini üzüyor ama elimizden bir çare gelmiyor. Çok hareketli ve aynı zamanda söz dinlemiyor. Çok zeki olduğunu düşünüyoruz ama bu hareketlerini açıklamıyor.

Dersler konusunda eksiklikleri var ve üstesinden gelemiyoruz. Çünkü kendisini masaya oturtamıyoruz. Bu konuda desteklerinizi ve fikirlerinizi çok merak ediyorum.

Onun haricinde herhangi bir saygısızlığı olduğunu düşünmüyoruz. Gayet eğlenceli bir çocuk. Bunun haricinde spor aktiviteleri konusunda da oldukça yetkin.

Anaokulu Öğretmenine Çocuğu Anlatan Mektup

Özellikle Anaokulu Öğretmenine Çocuğu Anlatan Mektup yazmak yazmak, çocuğunuzun eğitimini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için önemli bir konudur. Ayrıca Biz de bu başlığımızın altında örnek bir mektup patlaştık;

Çok Değerli Öğretmenim;

Bu eğitim öğretim yılı için olan heyecanımı öncelikle belirtmek isterim! Kızım bu sene sizin sınıfınızın bir öğrencisi olacağı çok çok ama çok mutlu.

Kızım, içerisinde inanılmaz bir kitap aşkı bulunduruyor. Ne mutlu bize ki bu alışkanlığı ona küçük yaşta aşılayabildik. Çok fazla masal kitabı okuduğundan hayal dünyası oldukça geniştir.

Edebiyata çok büyük sevgi besliyor ancak tabi yaşı daha çok küçük olduğundan bu alandaki bazı eserleri sıkıcı da buluyor.

Bunun yanında kızım gerçekten çok sorumluluk sahibi bir insandır ve ödevlerini her zaman zamanında yetiştirir.

Fakat sayısal yönü biraz zayıf. Ona evde bazen usul usul çok basit olacak şekilde bazı 4 işlem soruları soruyorum ancak çoğu zaman doğru cevap veremiyor. Umarız zamanla bu sorunun da üstesinden gelebiliriz.

Bunların yanında kızım bu yaşına rağmen birçok takım sporunda yer aldı. Liderlik ruhu baskındır ve takım içerisinde ki görev ve sorumluluklarını da yerine getirir. Ayrıca fiziksel olarak oldukça esnek ve atletik bir yapıya sahiptir.

Onun haricinde bazen insanlara karşı olan davranışlarında kabalık fark ediyoruz. Birçok defa uyardık fakat bu konuda bizi dinlemiyor. Bunun haricinde büyük bir sıkıntı yok. Bu konuda da yardımcı olursanız çok seviniriz.

Rehber kategorimizdeki yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

bizdekalmasin.com bağlantısıyla ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3.9/5 - (10 Oy)
Yorum yapın