Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Mide Mikrobu Olanlar Yorumları – Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları

Mide Mikrobu Olanlar Yorumları – Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları

Mide Mikrobu Olanlar Yorumları ve Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Asıl adı Helicobacter Pylori olan mide mikrobu her insanın vücudunda bulunan bakterilerden biridir. Fakat ileri seviyede Helicobacter Pylori bulunuyorsa mevcut ülserin kanserin çevirmesine yol açabilir. Bu yüzden bu hastalıkta erken teşhis çok önemlidir. Kısa sürede tedaviye başlanırsa hastalık ilerlemeden atlatılır. Yazımız içerisinde sizlere bu rahatsızlığı yaşayan insanların yorumlarından bahsedeceğiz.

Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları ?‍⚕️

Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları
Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumları

Özellikle Helicobacter Pylori Kurtulanlar Yorumlarını incelediğimizde hastaların ilaç tedavisiyle atlattığını gördük. Fakat bazı insanlar erken teşhis etmediği için onlar için ciddi sıkıntı olabilir. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • İyi ki erken teşhis etmişim. Çünkü çok ciddi sorunları olabilirmiş.
 • Mide mikrobum olduğunu öğrendiğimden beri bir sürü ilaç kullanıyorum. Kendimi oldukça iyi hissediyorum.
 • Hiç beklemediğimiz bir anda midem mikrop kapmış. Çok şükür atlattım.

Mide Mikrobu Zayıflatır Mı?

Mide Mikrobu Zayıflatır Mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Belirtelim ki mide mikrobu insanı zayıflatmaz. Fakat Helikobakter pilorinin neden olduğu mide ülseri veya gastrit gibi rahatsızlıklar yeteri kadar gıda yapamamasına yol açar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Belden Sıvı Aldıranların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mide Mikrobu Tehlikeli Mi?

Helicobacter Pylori bakterileri büyük olasılıkla doğrudan insandan insana geçer. Bu genellikle çocukluk döneminde olur. Fakat enfeksiyon tedavi edilmezse ömür boyu kalır. Bakterilerin bir kişiden diğerine nasıl geçtiği net değildir. Bakteriler aşağıdakilerden yayılabilir:

 • Ağızdan ağıza temas
 • GI yolu hastalığı (özellikle kusma meydana geldiğinde)
 • Dışkı ile temas (dışkı materyali)
 • Kirlenmiş yiyecek ve su
 • Bakteriler ülserleri şu şekilde tetikleyebilir:

Helicobacter Pylori midenin mukus tabakasına girer ve mide astarına yapışır.
Helicobacter Pylori midenin daha fazla mide asidi üretmesine neden olur. Bu, mide astarına zarar vererek bazı insanlarda ülsere yol açar.

Midede Mikrop Belirtileri

H. pylori ile enfekte olan kişilerin yaklaşık %10 ila %15’inde peptik ülser hastalığı gelişir. Küçük ülserler herhangi bir belirti vermeyebilir. Fakat bazı ülserler ciddi kanamalara neden olmaktadır. Karnınızda ağrıyan veya yanan bir ağrı yaygın bir semptomdur. Ağrı, aç karnına daha kötü olabilir. Bununla birlikte ağrı kişiden kişiye değişebilir ve bazı kişilerde hiç ağrı olmaz. Diğer semptomlar şunları içerir:

 • Dolgunluk veya şişkinlik hissi
 • Açlık ve midede boşluk hissi, genellikle yemekten 1 ila 3 saat sonra
 • Kusma ile kaybolabilen hafif mide bulantısı
 • İştah kaybı
 • kilo verme
 • Geğirme
 • Kanlı veya koyu, katranlı dışkı veya kanlı kusma

Mide Mikrobu İçin İlaç

Helicobakter Pylori tedavisi için ilaç yöntemi kullanılmaktadır. Bunun için Lansoprazol, Amoksisilin ve Klaritomisin kullanılır. Bu ilaçlar sayesinde mide mikrobunu atlatabilirsiniz. Fakat doktorunuz reçete etmediği sürece lütfen kullanmayınız. İşte Mide Mikrobu İçin İlaçlar bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kolon Kanseri Olanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Mide Mikrobu Olanlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.4/5 - (5 Oy)
Yorum yapın