Ana Sayfa » Rehber » Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma – %100 Çalışan Yöntem!

Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma – %100 Çalışan Yöntem!

Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Windows’u aktif etmeyi göreceğiz. Kullanmış olduğumuz bilgisayarın işletim sistemi Windows ise bu yazı sizi de ilgilendiriyor olabilir. Bazen işletim sistemlerini orijinalleri dışında farklı yollar ile de bilgisayarımıza yükleyebiliriz. Fakat internet bağladığımız sürece bilgisayar bunu fark ediyor ve bize uyarı veriyor. Aynı zamanda bu yazıyı da kaldırmak pek de kolay olmayabiliyor. Bu nedenle windows etkinleştirme yazısını kaldırma yöntemleri aranmaktadır. Biz de bu yazımızda son yıllarda etkinleştirme ile alakalı neler yapıldığından bahsedeceğiz. Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! 🌟

Windows Nasıl Etkinleştirilir?

Windows Nasıl Etkinleştirilir?
Windows Nasıl Etkinleştirilir?

Gelişen teknoloji ve şirketlerin yapmış oldukları kampanyalar sayesinde artık işletim sistemi kullanımı da kolaylaştı diyebiliriz. Bilgisayarlarda Windows kullanan kullanıcılar daha öncesinde Windows ürün anahtarı sahibi oldukları taktirde kolaylıkla işletim sistemini etkinleştirebiliyorlar. Bu nedenle ürün anahtarı satın alınabilir olarak çeşitli mağazalarda yer almaktadır.

Fakat fahiş fiyatlardan dolayı Windows orijinal ürün anahtarı almak çok pahalı durumdadır. Bu nedenle insanlar işletim sistemini etkinleştirmeden kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat herhangi bir şirket hizmet sunduğu için kullanmış olduğu bilgisayarda Windows işletim sistemi kullanıyorsa mutlaka etkinleştirmek zorundadır. Denetleme yapıldığı zaman aksi halde ceza uygulanmaktadır.

Aşağıda yer alan maddeleri sırası ile yaptığınızda Windows’unuzu kolayca etkinleştirebilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Güncelleştirme ve Güvenlik 
  • Ekranın sağ tarafında “Etkinleştir” butonu gözükecek.
  • Etkinleştirme işlemi başladıktan sonra ürün anahtarı istenecektir.
  • Varsa ürün anahtarınızı girin yoksa ürün anahtarım yok seçeneği ile devam edin.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra sorunsuz bir şekilde Windows işletim sisteminizi etkinleştirmiş olursunuz.

Bu içeriğimize benzer olan İyi Bir Laptop Özellikleri Nasıl Olmalıdır 2022 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Windows Etkinleştirme Kodu

İnsanlar orijinal kod alamadıkları için internet üzerinde Windows Etkinleştirme Kodu aramaktadırlar. Bununla beraber kullanıcılar kullanmış oldukları işletim sistemini etkinleştirirler. Böylece Windows’u etkinleştir yazısından kurtulabilirler. Normalde ürün anahtarı ücretli satılmaktadır. Fakat Windows 10 ürün anahtarı öğrenme gibi araştırmalar yapılır. İnternet üzerinde çeşitli anahtarlar bulunmaktadır. Ama ne yazık ki ürün anahtarlarının çoğu çalışmamaktadır. Ürün etkinleştirme koduna dijital üzerinden de ulaşabilirsiniz veya alışveriş merkezi ve teknolojik marketlerden de fiziksel olarak satın alabilirsiniz.

Programsız Windows 10 Etkinleştirme

İnsanlar çeşitli programlar sayesinde kaçak yollarla Windows etkinleştirme yöntemleri aramaktadır. Bu yüzden bilgisayarlara direkt olarak virüs girebilir. Güvenilir olmayan kaynaklardan indirilen programlara inanmanız durumunda çeşitli virüsler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle Windows 10 ürün anahtarı satın almak daha iyi bir çözüm olacaktır.

Windows 10 etkinleştirme işlemi programsız bir şekilde yapılmaktadır. Herhangi bir işletim sistemi yükseltme yaptığınızda zaten tekrar ürün anahtarı girmenize gerek kalmaz. Format attığınız bir bilgisayara tekrar Windows işletim sistemi yüklediğinizde ise tekrar ürün anahtarı girmeniz gerekmektedir. Bu nedenle ürün anahtarınızı format atmadan önce bir yere not almalısınız. Bir ürün anahtarı bir bilgisayara kullanılabilmektedir. O yüzden internetteki ürün anahtarları çoğunlukla çalışmaz.

Ayrıca bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden de takip edebilirsiniz.

Diğer Rehber kategorisindeki yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın