Ana Sayfa » Rehber » Youtube Music Premium İptal Etme Nasıl Yapılır? – Kolay Yöntem!

Youtube Music Premium İptal Etme Nasıl Yapılır? – Kolay Yöntem!

Youtube Music Premium İptal yazımız ile karşınızdayız. Reklamsız youtube deneyimi sunduğu için birçok kullanıcı youtube premium kullanmaktadır. Ayrıca bunun yanında birçok farklı özelliği de içinde barındırmaktadır. Özellikle telefondan veya tabletten youtube’a giren insanlar için oldukça faydalı bir özelliktir.

Youtube premium hizmeti mobil cihazlarda video indirme, Youtube originals programına erişim, arka planda video oynatma ve Youtube music müzik akış hizmeti sağlamaktadır. Yazımız içerisinde Youtube premium abonelik iptalinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Youtube Music Üyelik İptali

Youtube geçmiş yıllarda Türkiye’de premium ve music servislerini hali hazırda kullanıma sunmuştur. Çıktığı ilk zamanlarda ilk 3 ay deneme süresi olduğu için kullanıcılar tarafından büyük ilgi duymuştu. Fakat sonrasında ücretli olduğu için birçok kişi kullanmayı bırakmıştı. Youtube premium üyelik iptali yapmak oldukça basittir. İşte Youtube Music Üyelik İptali şöyle yapılır:

 • Youtube’den profil fotoğrafınıza dokunun.
 • Daha sonra ücretli üyeliklere girin.
 • Yönete dokunun ve üyeliği iptal et’e dokunun.
 • Unutmamanız gereken şey “devre dışı bırak” seçeneğinden sonra iptal seçeneğine tıklamalısınız.
 • Youtube music iptal etme bu şekilde yapılmaktadır.

Youtube Music Abonelik İptali

Youtube Music Abonelik İptali
Youtube Music Abonelik İptali

Video izlerken sürekli reklam girmesinden sıkılıyorsanız Youtube Premium tam size göre. Çünkü reklamsız video izleme deneyiminin yanında birçok özelliği de kullanıcılara sunmaktadır. Özellikle mobilden video indirebilirsiniz. Böylece uzun yolculuklarda veya internetinizi harcamak istemediğiniz zamanlarda rahatlıkla izleyebilirsiniz. Youtube music üyelik iptali yapmak isterseniz yapmanız gereken çok basittir. Fakat android ve iphone için farklı adımları takip etmelisiniz. Bunun için Youtube Music Abonelik İptalini şu adımlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

İphone’dan;

 1. App store’a giriş yapmanız gerekir.
 2. Abonelikler kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.
 3. Youtube Music/Premium bölümünden üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Andorid için;

 1. Android cihazınızdan Google Play Store’u açın.
 2. Menü bölümüne giriş yapın.
 3. Buradan abonelikler kısmına girip iptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.

Youtube Music İptal Etme

Youtube music sayesinde başka bir uygulamayı kullanırken ya da ekranınız kapalıyken müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz müzikleri internet kullanmadan da dinleyebilirsiniz. Fakat artık abonelikten çıkmak ve Youtube Music İptal Etmek istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz. Web sitesinden Youtube premium üyelik iptali istiyorsanız bunun için öncelikle Youtube profilinize girmeniz gerekir. Buradan yönete dokunup üyeliği iptal et’e dokunmanız gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Youtube Premium İptal

Youtube Premium’u normal Youtube’den ayıran en büyük özelliği reklamsız video izleme hizmetidir. Çünkü normal Youtube’den video izlerken sürekli reklam girmektedir. En heyecanlı merak ettiğiniz yerde girilen reklam can sıkıcı olabilir. Bunun için premium sizin için çok iyi bir hizmettir. Fakat bir süre sonra Youtube Premium İptal etmek isterseniz bu da çok basittir. Çok kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Youtube Premium Üyelik İptali

Kullanıcılar kullandıkları Youtube Premium’u iptal etmek istedikleri zaman ne yapmaları gerektiğini bilmemektedir. Bazı kullanıcılar ise iptal ettiklerini sanıp yine de para ödemeye devam etmektedir. Bunun için Youtube Premium Üyelik İptali şöyle yapılır:

 • Android cihazlarınızdan Google Play Store’a girin.
 • Sonrasında menü bölümünden abonelikler kısmına girip iptal etmek istediğiniz aboneliğini seçiniz.
 • İphone’den yapmak istiyorsanız App Store’a girin.
 • Abonelikler kısmına girip Youtube Music/Premium bölümünden üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Youtube Music Premium İptal yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın