Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Metpamid Kullananlar Yorumları

Metpamid Kullananlar Yorumları

Metpamid Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç kemoterapi ve radyoterapi sonrası oluşan ya da akut migrene bağlı bulantı ve kusmanın önlenmesinde ya da tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Metpamid 10 mg‘ın içerisindeki etken madde metoklopramid Hcl’dir. Halk arasında Metpamid mide bulantısı ilacı olarak da bilinmektedir.

Doktorlar genellikle 3 aydan fazla tedavi önermemektedir. Çünkü uzun süreli kullanımı istemsiz kas spazmlarına neden olmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Metpamid Ne İlacıdır?

Metpamid Ne İlacıdır?
Metpamid Ne İlacıdır?

Bu ilaç özellikle bulantı ve kusma tedavisinde ve önlenmesinde kullanılan antiemetik bir ilaçtır. Metpamid etken maddesi metoklopramid, beynin bulantı ve kusmayı önleyen bölgesini etkileyerek çalışmaktadır. Eczanelerde tablet, ampul ve oral solüsyon formlarında bulunmaktadır. Böylece Metpamid ne şurubu sorusunu cevaplamış olduk.

Metpamid Ne İçin Kullanılır?

Son zamanlarda Metpamid ampul ne işe yarar? Sorusu çok merak edilmektedir. Başta yetişkinlerde kemoterapi ve radyoterapi sonrası oluşan bulantı ve kusmanın önlenmesinde kullanılmaktadır. 1 ila 18 yaş arasındaki çocuklar için kemoterapi gören hastalarda ise eğer bulantı ve kusma için uygulanan diğer tedaviler başarılı olmazsa ikinci seçenek olarak bu ilaç kullanılır. Böylece Metpamid Ne İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Metpamid Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp derhal hastaneye gidin. İşte Metpamid Yan Etkileri şunlardır:

 • Uyuklama
 • Depresyon
 • Güçsüzlük
 • Huzursuzluk
 • Nöroleptik Maling Sendrom Belirtileri
 • Alerjik Reaksiyon Belirtileri
 • Titreme

Metpamid Kullanıcı Yorumları

Metpamid Kullanıcı Yorumları sayesinde insanlar bu ilacı kullanmadan önce bilgi sahibi oluyorlar. Bizde sizler için Metpamid şurup kullananlar yorumlarını derledik:

 • Yolculuk sırasında kullanıyorum, midem bulanmadan güzel bir yolculuk geçiriyorum.
 • Kullandığım zamanlar sürekli uyuyorum, yan etkilerini ciddi bir şekilde görüyorum.
 • Babam kemoterapiden sonra kusuyor diye bunu önerdi, faydasını gördük.
 • Gerçekten çok iyi bir ilaç, kesinlikle kullanmalısınız. Pişman olmazsınız.

Metpamid Kaç Saatte Bir İçilir?

İlacınızı kesinlikle öğünlerden 30-45 dakika önce aç karnına almalısınız. İki doz arasında en az 6 saat olması gerekir yoksa daha kötü rahatsızlık ortaya çıkar. Doktorunuz size farklı bir şekilde önerdiyse mutlaka onun dediği gibi kullanın. Eğer ki bir dozu unutursanız bir sonraki dozu bekleyin. Sakın dengelemek için çift doz kullanmayınız. Böylece Metpamid Kaç Saatte Bir İçilir? Sorusunu cevaplamış olduk.

Metpamid Uyku Yapar Mı?

Metpamid’in görülen en yaygın yan etkisi uyku halidir. İlacı kullandıktan çok kısa sürede uykunuz geliyor olabilir. Bu yüzden endişe etmeye gerek yok. Birçok insan aynı sorunu yaşamaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Metpamid Şurup Çocuğa Verilir Mi?

Metpamid Şurup Çocuğa Verilir Mi? Sorusunu ebeveynler çok merak etmektedir. Tablet formunu kesinlikle çocuğunuza vermeyiniz. Fakat şurubu kullanabilirsiniz. Ayrıca 1 ila 18 yaş arası çocuklarda başka tedaviler başarısız olursa ikinci seçenek olarak metpamid hap kullanılmaktadır.

Metpamid Hamileler Kullanabilir Mi?

Yeni doğan çocuklarda istemsiz kas kasılmalarına neden olma riski olduğu için hamileliğin son döneminde kullanımı sakıncalıdır. Bu yüzden doktorunuz kullanmanızı istemediği sürece lütfen kullanmayınız. Metpamid Hamileler Kullanabilir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Metpamid Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.6/5 - (7 Oy)
Yorum yapın