Ana Sayfa » Rehber » Zoom İsim Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Zoom İsim Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Zoom İsim Değiştirme yazımız ile beraberiz. Dünya genelinde birçok insanın kullandığı popüler bir video konferans uygulamasıdır. Zoom, iş yerlerindeki toplantılardan arkadaşlar arasındaki sohbetlere kadar birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Zoom’da isim değiştirme işlemi, toplantılarda daha tanınabilir olmak ve doğru isimle gözükmek için oldukça önemlidir. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zoom İsim Değiştirme

Zoom isim değiştirme isteyenler özellikle pandemi sürecinin ardından büyük oranda artış göstermiştir. Türkiye’nin ve dünyanın bir dönem en sık kullanılan online toplantı ve görüşme platformu olan Zoom’da isim değiştirmek son derece kolay. Bunun için yapılması gereken işlemler, aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirilebilir:

 • Zoom uygulamasını açın ve bir toplantıya katılın.
 • Ekranda gösterilen isminizin yanındaki üç noktaya tıklayın.
 • Açılan menüden adını değiştir seçeneğini seçin.
 • Yeni isminizi yazın ve kaydet butonuna tıklayın. Artık yeni isminiz herkes tarafından görülecektir.

Zoom Açıkken İsim Değiştirme 🌟

Zoom açıkken isim değiştirme işlemi sanıldığının aksine çok daha basittir. Bunun için gerekli olan birkaç dakikalık işlem yeterlidir. Nitekim Zoom’da herhangi bir toplantının içerisindeyken ismini değiştirmek isteyen kişiler konuya ilişkin çeşitli araştırmalar yapmakta. Bunun için ilk etapta Zoom’u açmak ve herhangi bir toplantıya katılmak gerekiyor. Sonrasında ise ekranın hemen sağ alt bölgesinde yer alan katılımcılar butonuna tıklanmalıdır.

Tıkladıktan sonra ekrana gelen katılımcı listesinde kendi adınızın üzerine gelerek sağ tarafta yer alan daha fazla seçeneğine basmalısınız. Bir sonraki menüde ise adını değiştir adlı bir seçenek bulunacaktır. Tıkladıktan sonra yeni isminizi yazarak kaydetmeniz yeterli olacaktır. Böylece toplantıdan çıkmadan isminizi değiştirmiş olacak ve hem toplantıyı kaçırmamış hem de dikkat çekmemiş olacaksınız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir kriter bulunuyor. Ayrıca buna benzer olarak Zoom Kamera Açılmıyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zoom açıkken ismini değiştirmek isteyen kişi aynı zamanda toplantının da düzenleyicisiyse farklı bir ayar daha yapmak gerekiyor. Bu noktada toplantıyı düzenleyen kişinin katılımcıların isimlerini değiştirmelerine de izin vermek gerekiyor. Katılımcıların isimlerini değiştirmeye izin verdikten sonra görüşme içerisindeyken isim değiştirmek de mümkün olacaktır.

Zoom Toplantı Sırasında İsim Değiştirme

Sıkça sorulan Zoom Toplantı Sırasında İsim Değiştirme olayı nasıl yapılıyor? Zoom toplantısı sırasında isminizi değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Zoom toplantısına katıldıktan sonra, alt kısımda yer alan “Katılımcılar” simgesine tıklayın.
 2. “Katılımcılar” paneli açıldığında, isminizin yanındaki “More” düğmesine tıklayın.
 3. Açılan menüde “Rename” seçeneğini seçin.
 4. Yeni isminizi yazın ve “Enter” tuşuna basarak değişiklikleri kaydedin.

Zoom’da Toplantı Nasıl Açılır?

Zoom’da toplantı nasıl açılır diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Zoom’u ilk kez kullanan kişiler, toplantının nasıl açılacağı ve nasıl yönetileceği konusunda bilgi sahibi olmayabiliyor. Nitekim bu noktada aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

 • Zoom uygulamasını açın.
 • Ana ekranda bulunan Yeni Toplantı butonuna tıklayın.
 • Açılan pencerede toplantı ayarlarını yapılandırın.
 • Ayarlarınızı yaptıktan sonra Toplantıyı Başlat butonuna tıklayın.
 • Toplantınız başlayacak ve katılımcılar için bir davet bağlantısı ve şifre oluşturulacaktır.
 • Katılımcıların toplantınıza katılabilmesi için bu davet bağlantısını ve şifreyi paylaşmanız gerekmektedir.

Zoom’da İsim Değiştirme Telefon

Zoom’da İsim Değiştirme Telefon
Zoom’da İsim Değiştirme Telefon

Öncelikle Zoom’da isim değiştirme telefon üzerinden de mümkündür. Zoom’un mobil uygulamasını kullanıyor ve aynı zamanda telefondan isim değiştirmek istiyorsanız yapılması gerekenler oldukça basittir. İlk etapta Zoom uygulamasını açın ve herhangi bir toplantıya giriş yapın. Sonrasında ekranın alt bölgesinde yer alan katılımcılar listesinde adınızın üzerine dokunarak adını değiştir bölümüne giriş yapın. Bu alana yeni adınızı yazın ve kaydedin. Böylece Zoom üzerindeki adınızı telefondan da değiştirebilir ve bunu yaparken toplantıdan mahrum kalmayabilirsiniz.

Zoom İsim Değiştirme iPhone

Zoom isim değiştirme iPhone ve diğer cihazlarda da aynı şekilde gerçekleştiriliyor. Yukarıda anlatılmış olan tüm aşamalar iPhone cihazlar için de geçerlidir. Fakat herhangi bir karışıklık olmaması sebebiyle iPhone cihazlarda Zoom’da isim değiştirme işlemi aşağıdaki şekilde gerçekleştirilebilir:

 • Zoom uygulamasını açın ve rastgele bir toplantıya katılın.
 • Ekranın altındaki “Katılımcılar” butonuna dokunun.
 • Açılan katılımcı listesinde kendi adınızın üzerine dokunun ve isminizi düzenlemek için açılan menüden “Adını Değiştir” seçeneğini seçin.
 • Yeni isminizi yazın ve “Kaydet” butonuna dokunun.
 • Artık yeni isminiz toplantıda kullanılacaktır.

Not: Eğer toplantıyı düzenleyen kişiyseniz katılımcıların isimlerini değiştirme izni vermeniz gerekmektedir. Bunun için toplantı ayarlarına girerek “Katılımcıların adlarını değiştirmelerine izin ver” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca, Zoom İsim Değiştirme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın